Noskar Jel 2019

Noskar Jel 2019
Noskar Jel


Noskar Jel

Noskar jel cilt yüzeyinde oluşan herhangi bir yaranın tedavisinde kullanılan bir kremdir. Cilt yüzeyinde izler, çukurluklar, çizikler, sivilce izleri, ameliyat yaraları, yanık, kaza, görüntü bozan cilt sorunları başta olmak üzeri pek çok hastalıkla kullanılmaktadır. NOSKAR, yaranın kapanmasından sonra, oluşabilen bu tür skarların tedavi edilmesinde kullanılır. Etkili kremlerden biri olan noskar jel nedir, noskar jel ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yan etkileri hakkında ayrıntılı bilgi yazımızda.

Noskar Jel Nedir

NOSKAR Jel, 100g’lık tüp satılmaktadır. Haricen uygulanır. Alüminyum tüpte, topikal uygulama için şeffaf jel.

Etkin maddeler: 100 gramda 10 g Soğan eksraktı (Allium Cepa), 0,028 g (5000 IU) Heparin Sodyum, 1 g Allantoin bulunur. Yardımcı maddeler: Sorbik asit, Metil parahidroksibenzoat (E218), Ksantan sakızı (E415), Polietilen glikol 200, Parfüm, Deiyonize su bulunur.

Noskar Jel Ne İşe Yarar

NOSKAR deride oluşan nedbelerin tedavisinde etkili olur. Soğan ekstraktı (Allium cepa), Heparin ve Allantoin adlı maddeleri içeren jel yapısında bir üründür. Her kutuda bir adet 100g’lık alüminyum tüp bulunan formda kullanıma sunulmaktadır.

 • Ciltte çeşitli nedenlerle oluşmuş yara izi (nedbe) dokularının tedavisinde kullanılır
 • Çeşitli yapılardaki yara izleri (nedbe dokuları),
 • Ameliyat, kol veya bacak gibi çıkıntı şeklinde organların kesilmesi (amputasyon), yanık ve kaza sonrası hareket kısıtlayıcı ve görüntü olarak rahatsızlık verici yara izleri (nedbeler),
 • Parmakların avuç içine doğru kasılmış olarak kalmasına neden olan, hareket kısıtlığına yol açan bir rahatsızlık olan Dupuytren kontraktürü,
 • Travma sonucu kas kirişlerinde kısalık veya kaslarda kısalık ile hareket kısıtlılığına yol açan durumlar (travmatik tendon kontraktürü),
 • Çukur şeklinde yara izleri (akne izleri gibi).

NOSKAR’ı kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler

NOSKAR’ı aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ

 • Eğer alkil-4 hidroksibenzoatlara (parabenler) veya ilacın herhangi bir bileşenine karşı aşırı duyarlıysanız, bu ilacı kullanmayınız.

NOSKAR’ı aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ

 • Taze yara izlerinin (nedbe) tedavisinde aşırı soğuk, UV ışını (doğrudan güneş ışını) ve çok güçlü masaj gibi fiziksel tahrişlerden kaçınılmalıdır.
 • NOSKAR alerjik reaksiyonlara (muhtemelen gecikmiş) sebebiyet verebilen p-metil hidroksibenzoat ve lokal deri reaksiyonlarına (kontak dermatit gibi) sebebiyet verebilen sorbik asit içermektedir.

Noskar Jel Gebelik Dözeminde Kullanımı

Hamilelik

Hamile kadınlarda NOSKAR kullanımı ile ilgili deneyimler yoktur. Ancak bu zamana kadar bilinen bir risk bulunmamaktadır. Bu dönemde bütün ilaçların kullanımından sakınılmalıdır. Bu dönemde ilaç kullanımı yalnız fayda/yarar ilişkisinin dikkatlice değerlendirildiği hekim kararı iledir. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız. Gebelik Kategorisi: B

Emzirme

Soğan ekstraktı (Allium cepa), Heparin sodyum ve Allantoinin insan sütüyle atılıp atılmadığı bilinmemektedir. Emzirmenin durdurulup durdurulmayacağına ilişkin karar verilirken, emzirmenin çocuk açısından faydası ve NOSKAR tedavisinin emziren anne açısından faydası hekiminiz tarafından dikkate alınacaktır.

noskar, noskar jel, noskar jel nedir

NOSKAR nasıl kullanılır?

Hekim tarafından başka şekilde önerilmedi ise NOSKAR günde birkaç kez yara izi (nedbe dokusu) üzerine uygulanır. Mevcut yara izi ve kas kısalmasının boyutlarına göre tedavi haftalarca sürülebilir. Taze yara izlerinin (nedbe) tedavisinde aşırı soğuk, UV ışını ve çok  güçlü masaj gibi fiziksel tahrişlerden kaçınılmalıdır. En iyi sonuç için tedaviye yaranın kapanmasını takiben hemen başlanmalıdır. Bu durumda, nedbe gelişimine yatkın hastalarda dahi bu tip yara izlerinin gelişimi önlenebilir.

Uygulama yolu ve metodu:

NOSKAR yüzeyel (haricen) olarak skar dokusu üzerine jelin tam emilimi sağlanana kadar masaj ile sürülür. Sert, eski yara izleri (nedbeler) için NOSKAR gece boyunca üzeri kapatılarak uygulanabilir.

Çocuklarda kullanımı:

Yürütülen çalışmalara göre, 1 yaşından büyük çocuklarda yara izi (nedbe) dokusuna bir ya da iki kez uygulanabilir.
Yaşlılarda kullanımı:

Noskar Jel Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, NOSKAR’ ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. NOSKAR Jel uzun dönemli kullanımları da dahil, genellikle iyi tolere edilir. En yaygın rastlanan yan etkiler uygulama yerinde görülen lokal etkilerdir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

Bilinmiyor: Aşırı duyarlılık (Alerjik reaksiyonlar) belirtileri; yüzde, ağızda, dudakta, dilde ve boğazda şişme, nefes darlığı, ürtiker, ateş v.b Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Yaygın:

 • Kaşıntı,
 • Kızarıklık,
 • Damarların genişleyerek ciltte görünür hale gelmesi (telenjiektazi),
 • Çukur şeklinde yara izleri

Yaygın olmayan:

 • Ciltte renk koyulaşması,
 • Cildin incelmesi (deri atrofisi)

Bilinmiyor:

 • Kurdeşen (ürtiker),
 • Cilt tahrişi,
 • İçi cerahat dolu deri kabartıları,
 • Ciltte yangı,
 • Ciltte yanma,
 • Şişme,
 • Uygulama yerinde ağrı hissi,
 • Ciltte gerginlik hissi,
 • İçi cerahat dolu deri kabartıları nedeniyle kızarıklık,
 • Uyuşma, karıncalanma (parestezi),
 • Temasla ortaya çıkan deri hastalığı (kontak dermatit),
 • Uygulama bölgesinde soyulma

Bunlar NOSKAR ‘ın hafif yan etkileridir.

Genel olarak, NOSKAR, uzun dönemli kullanımı da dahil olmak üzere oldukça iyi tolere edilir. Yaygın olarak görülen kaşıntı, cildin iyileşme süreci ile nedeniyledir ve genellikle tedavinin kesilmesini gerektirmez.

Noskar Jel Kullananlar

Noskar jel kullananlar kremi doktor tavsiyesi ile aldıklarını söylemişlerdir.Noskar kremkullananlar yaptıkları yorumda kremi ciddi yan etkileri olduğu için mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanmaları gerektiğini söylemişlerdir.  Naskar jel ciddi yan etkilerini görmemek için kesinlikle doktor gözetiminde kullanılması gerekmektedir. Noskar jel muadili bulunan ilaçlar seçimi aynı etkiyi gösterecektir.

Noskar Jel Propektüs

Noskar krem size reçete edildiğinde reçete kağıdında yazan prospektüs bilgilerini okumayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Noskar jel hakkında en güncel ve doğru bilgiye reçete kağıdından ulaşmanız mümkün.

Noskar Jel Fiyatı

NOSKAR jel Fiyatı
Etken Madde Allantoin + Ext. Capae + Heparin 46.60 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 46.60 TL
İthal / İmal İmal [ Ref.Ülke :Almanya ] 45.97 TL
Ruhsat Sahibi Firma Dinçsa İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş.
ATC Kodu D03AX

Sizlere bu yazımızda noskar jel nedir, noskar jel ne işe yarar, noskar jel nasıl kullanılır ve noskar krem kullananlar hakkında bilgi vermeye çalıştım.  Yazılanlar kesinlikle doktor tavsiyesi değildir. Doktorunuza danışmadan kesinlikle noskar jel kullanmayın. İlaç hakkında en güncel ve doğru bilgiye reçete kağıdından ulaşabilirsiniz.

Noskar Jel 2019

Noskar Jel 2019

Related news Noskar JelNoskar Jel


Noskar Jel


Noskar Jel


Noskar Jel


Noskar Jel


Noskar Jel