Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 2019

Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 2019
20.09.2019

Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 42

Nikolo-Quay Kilisesi - Murom'un turistik cazibesi

Eski çağlardan beri Rusya'da bir gelenek geliştiNehirler yakınlarındaki St. Nicholas the Wonderworker adanmış tapınaklar inşa. Bu, uzun bir süre boyunca, gezmenin ve yüzmenin hamisi ve boğulma halkının kurtarıcısı olarak görülüyordu. Böyle bir yapının bir örneği Murom'a dikilen Nicholas-Quay Kilisesi olarak hizmet edebilir.

Nikolo-Quay Kilisesi

Oka Nehri'nin kıyısında kilise

"Naberezhnaya" kilisesinin adı onunOka'nın yüksek ve pitoresk kıyısında yer alır. Bu arada, insanlar genellikle "Nikola ıslak" olarak anılır. Bu, kilisenin aldığı türden tanıdık bir isimdir çünkü çalkantılı bahar taşkınları sırasında su duvarlara yaklaşır.

Kilisenin hemen altında, tepenin dibindebulunur, bir mucize olarak tanınan kaynağı yener. Anlatı, onun yanında kutsal müjde Nicholas'ın tekrar tekrar dindar hacılar için ortaya çıktığını söylüyor. Şifalı sularına daldıktan sonra meydana gelen sayısız iyileşme hakkında efsaneler uzun zamandır efsane olmuştur. Bugün, bahar iyi bakımlı bir hamam ile donatılmakta ve doğrudan tapınağın duvarlarından inebileceğiniz bir merdiven çıkmaktadır.

Nikolo-Quay Murom Kilisesi

Mevcut kilisenin ahşap selefi

Sık sık olduğu gibi, akımın selefiTaş kilisesi, bilginin korunmadığı bir ahşap kilise idi. Sağ kalan tarihi belgelerin ilk sözü XVI. Yüzyıla aittir. Sadece geçerken konuşulur ve belge tam bir resme izin vermez.

Bu konuda daha bilgilendirici olduPiszov'un Murom kenti adlı kitabını çağırdı ve derlemesi bir yüzyıl sonra başladı. Aziz Nikolaos Kilisesi'nin iki koridoru olduğu ve onun yanında bir tane daha aynı ahşap olduğunu, ancak Solovetsky azizleri Zosima ve Savvatia'nın onuruna adanmış olduğu açıktır.

Sevgi dolu bir oğlun dindar çabaları

Onuruna bir taş kilisenin ereksiyon tarihiSt. Nicholas şunları biliyor. 1700 yılında papaz Dimitry Khristoforov, Moskova'dan Moskova'ya geldi. Son zamanlarda ölen babanın hatırasını devam ettirme fikrinin ilgisini çekmişti ve yukarıda tartışılan aynı ahşap kilise St. Ve o, uygun bir metropolitan ile yapmaya karar verdi - o yıllarda Moskova, Rusya'nın başkentiydi.

Murom'daki Nichola-Quay Kilisesi

Sevgi dolu bir oğul ve örnek bir Hıristiyan karar verdiZamanla çok harap bir kilisenin bulunduğu yere inşa etmek için babasının yeni bir taş kilisesi hizmete girdi. Açıkçası, böyle iyi bir niyet, inşaat için gerekli olan fonlar muazzam olduğundan, yeterli bir malzeme tabanına sahipti. Ardından çalışma izni için Patrikhanenin liderliğine döndü.

Çar'ın hükümranlığının aksine

Bu konunun ele alınmasıBelli bir karmaşıklık ve kutsanmış bir mektup ve sadece izin, Peder Demetrius sadece yedi yıl sonra, 1707 yılında aldı. Dava, o tarihte, St. Peter'ın gelecekteki başkenti dışında, Rusya toprakları boyunca taş yapıların inşasını yasaklayan Çar Peter I. kararnamesiydi.

Böylece böyle bir talepküstahlık olarak kabul edilir ve kabul edilemez bir itaatsizlik olarak bir taş kilisesi kurma girişimi. Fakat bir şekilde bir anlaşmaya varmak mümkün oldu ve bir nimet alındı. Aynı zamanda, bir aksilik olmadan, rahip planlarını gerçekleştirmeye devam etti.

Nikolo-Quay Kilisesi Resmi

Büyük işlerin tamamlanması ve daha fazla yeniden inşa

Nikolo-Quay taşının nasıl yapıldığı hakkındaKilise ve dindar tapınak yapıcının kendisinin (tapınakların kurucuları olarak adlandırdığı gibi) tüm masrafları karşıladığı ya da gönüllü bağışçılara yardım ettiği bilinmemektedir. Ancak iş, 7 yıl sonra, 1714 yılında yeni inşa edilen ve iskeleden muaf olan kemerlerin altına oyulmuş bir ikonostasis inşa edildi.

Müjde Manastırında o yıllardaMurom, eserlerinin olağanüstü eşsizliğinin yüceliğini kazanan ünlü Rus ustası ressam Alexander Ivanovich Kazantsev'i yaşadı ve çalıştı. Aziz Nikolaos Kilisesi'nin Oka kıyılarında inşa edilen yeni bir kilise için, on iki Sibil'in imzasını taşıyordu - İsa Mesih'in doğuşundan yüzyıllar önce ortaya çıkmasını önleyen eski peygamberler.

Onun varlığı yıllar boyunca bilinirOnun cemaatçilerinin yoksulluğu nedeniyle, Nikolo-Naberezhnaya Kilisesi biraz yeniden inşa edildi, ancak XIX yüzyılda bazı eserler yapıldı. 1803'te kilise, Kutsal Ruh'un İnişi'nin onuruna bir yan şapel ile bir yemekhane ile dolduruldu ve yaklaşık yarım yüzyıl sonra ortaya çıktı, bu kez Büyük Şehit Vlasius'un hayvanlarının patronu onuruna kutlandı. Bu zengin bağışçıların isteği üzerine yapıldı - Suzdaltsev tüccarları, büyük Murom cattlemen.

Nikolo-Quay Kilisesi Tarihi

Sovyet döneminde kilisenin kaderi

Murom Piskoposluğun Bolşeviklerinin iktidara gelmesiyleRus Ortodoksluğunun tamamı ile aynı sıkıntılar yaşadı. Ne Nicholas ve ne de Embankment Kilisesi onlardan uzak kaldı. Sadece 1940'a kadar birkaç aktif tapınak arasında kalmayı başardığı için nispeten şanslıydı. Daha sonra, savaştan hemen önce, o, vatansever ruhu yükseltmek ve milleti toparlamak için, Stalin, en zor savaşlar sırasında onlardan alınan tapınaklardan bazılarının emrini verdikleri dönemde bile kapatıldı ve ibadete yeniden başlamadı.

Yağmalanmış ve boş Nikolo-QuayKilise (Moore) şehir yetkilileri bir tavuk çiftliği kendi duvarlarında örgütlenme fikir geldi erken ellili, kadar durdu. Bundan sonra, yirmi yıl boyunca, tonozlar, bir kez namaz ilahiler clucking tavukları yankılandı duydum.

Sonra tüylü çiftlik için yeniOda ve Murom'daki Nicholas-Quay kilisesi, ahşap heykel örneklerinin saklandığı şehir müzesinin depolarına uyarlandı. Bir zamanlar Oka'nın ülkenin ekonomik ve kültürel yaşamında oynadığı role adanmış bir sergi duvarlarında denendi, ancak bu bağlamda başlayan sorunlar hiçbir şeyle bitmedi. Doksanlı yılların başlarına kadar, tapınak terk edilmiş ve ıssızlık içinde durdu.

yeniden yapılanma

En sonunda ne zaman yeniPerestroika eğilimleri devletin politikasını kiliseye doğru değiştirdi ve daha önce dini dople karşı görevlerinde bulunan, yağmalanan ve mezheplerden ibaret olanlara bile onları eski sahiplerine iade etmeye başladı. Bunlar arasında, o zamandan bu yana tarihi, doksanlı yıllarda ülkeyi süpüren süreçlerin bir yansıması haline gelen Nikolo-Naberezhnaya kilisesiydi.

Nikolo-Quay Kilisesi nasıl ulaşılır

Tapınağın eski görüntüsünün dönüşü

1991 yılında kilisenin bir parçası oldu.Vladimiro-Suzdal diocese ve o zamandan itibaren restorasyona başladı. Özellikle, orijinal formuna dönmesine izin veren büyük miktarda restorasyon çalışması gerçekleştirilmiştir. Sonuç olarak, günümüzde makalede sunulan Aziz Nikolaos Kilisesi, XIX yüzyılın ortalarında yapılan son rekonstrüksiyon sırasında elde ettiği imgeye tam olarak denk düşmektedir.

Yapının temeli olmasına rağmenBu dönemin beş kubbesinin orta Rusya'sı için geleneksel olan sanat eleştirmenleri, yine de Moskova Barok tarzını sınıflandırıyor. Bu, esas olarak cephelerin ve iç mekanların dekoratif tasarımının özelliklerinden kaynaklanmaktadır.

Kutsal, insanlara merhamet vermek

Sayısız mevcut tapınaklar arasındaMurom arazi en çok ziyaret edilenlerden biridir St. Nicholas Kilisesi. Hizmetlerini ziyaret edenler tarafından bırakılan tanıklıklar, 1993'te buraya transfer edilen kutsal hakimi Juliana Lazarevskaya'nın kalıntılarına boyun eğmeye gelen herkesi kapsayan, esas olarak dini duygulara tanıklık ediyor.

Hayatını gerçekleştiren bu Tanrı'nın hizmetkarıHıristiyan hümanizminin tüm ilkeleri çiğnendiğinde, Korkunç İvan'ın saltanatının zalim ve insanlık dışı dönemine giden yol, kutsallığın talihine tam olarak nezaket ve merhamet için verildi. Hayatını talihsiz ve yoksulluğa yardım etmeye adayan, etrafındaki dünyanın gerçekleri ne olursa olsun, insanın Tanrı'nın yaratılışının tacı olduğunu, İsa'nın da aynısını koruyabileceğini ve korumasını gerektiğini kanıtladı.

Nikolo-Quay Church yorum

Ve sonunda ilgilenen herkes içinNikolo-Quay Kilisesi, nasıl ele alınacağını düşüneceğiz. Başkentte yaşayanlar Kazan istasyonundan Kazan yönünde hareket eden trenleri kullanabilirler. Hepsi Murom'u takip ediyor. Petersburg, Ryazan, Nizhny Novgorod, Vladimir ve diğer birçok şehirden demiryolu ve otobüs güzergahları da bulunmaktadır. Aynı Murom'da, bir kiliseyi bulmak zor değildir, asıl önemli olan adresi hatırlamaktır: ul. Plekhanov Caddesi 27a.

Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 2019

Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 2019

Related news

 • Zirkonyum oksit: Stomatolojide özellikleri, kontrendikasyonları ve özellikleri
 • Kumaş-ile-tasarlanan-pembe-panter-değişik-oyuncak-modelleri
 • Kremalı alabalık çorbası
 • Karın Germe Ameliyatı: Karın Germe Estetiği
 • Hızlı Zayıflamanın Yolu: Hızlı Zayıflatan Bitkiler

 • Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 24

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi


  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 39

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 72

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 72

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 47

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 48

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 32

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 60

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 78

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 37

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 83

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 9

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 84

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 43

  Nikolo-Quay Kilisesi - Muromun turistik cazibesi 45