Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması 2019

Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması 2019 Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

Üretimin iyileştirilmesi sayesindeNi-Cd piller artık çoğu portatif elektronik cihazda kullanılmaktadır. Kabul edilebilir maliyet ve yüksek performans göstergeleri, sunulan pil çeşitlerini popüler hale getirmiştir. Bu tür cihazlar günümüzde enstrümanlar, kameralar, oyuncular vb. Alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Pilin uzun süre dayanmasını sağlamak için,nasıl şarj edilirCd piller. Bu tür cihazların çalışma kurallarına bağlı kalınarak hizmet ömürlerini önemli ölçüde uzatmak mümkündür.

Ana Özellikler

Anlamak için,nasıl şarj edilirCd piller, özellikleriyle kendinizi tanımanız gerekiyorbenzer cihazlar. V. Jungner'ı uzak 1899'da icat ettiler. Ancak, bunların üretimi daha sonra çok pahalıydı. Teknolojiler gelişti. Bugün, kullanımı kolay ve nispeten ucuz nikel kadmiyum piller satışa sunulmuştur.ni cd piller nasıl şarj edilir

Sunulan cihazlar, ücret talep ediyorhızlı bir şekilde meydana geldi ve taburculuk yavaştı. Ve batarya kapasitesinin boşalması tamamen yapılmalıdır. Yeniden şarj, darbeli akımlarla gerçekleştirilir. Bu parametreler cihazın ömrü boyunca izlenmelidir. bilmebatarya nasıl şarj edilirhizmet ömrünü birkaç yıl uzatmak mümkün. Bu durumda, bu tür piller en zor koşullarda bile çalıştırılır. Sunulan pillerin özel bir özelliği "hafıza etkisi" dir. Batarya zaman zaman boşalmazsa, elemanlarının plakaları üzerinde büyük kristaller oluşur. Pilin kapasitesini azaltırlar.

avantajları

Nasıl doğru şarj edileceğini anlamak içinBir tornavida, kamera, kamera ve diğer taşınabilir cihazların Ni-Cd-akümülatörleri, bu sürecin teknolojisine aşina olmak için gereklidir. Bu basit ve kullanıcıdan özel bilgi ve beceri gerektirmez. Pilin uzun süre saklanmasından sonra bile, hızlı bir şekilde şarj edebilirsiniz. Bu, sunulan cihazların avantajlarından bir tanesidir ve onları talep halinde yapar.pil n şarj nasıl cd

Nikel-kadmiyum pilleri büyükşarj ve deşarj döngüleri sayısı. Üretici ve çalışma koşullarına bağlı olarak, bu gösterge 1 binden fazla çevrime ulaşabilir. Ni-Cd pilinin avantajı, dayanıklılığı ve stresli koşullar altında çalışma kabiliyetidir. Soğuk havada kullanılsa bile, ekipman düzgün çalışacaktır. Bu koşullar altında kapasitesi değişmez. Herhangi bir şarj seviyesinde, batarya uzun bir süre saklanabilir. Bunun önemli bir avantajı düşük maliyetli olmasıdır.

eksiklikler

Sunulan cihazların dezavantajlarından biri, kullanıcının mutlaka çalışması gereken bir gerçektir.doğru şarj nasılCd-piller.Yukarıda belirtildiği gibi sunulan piller, doğal "hafıza etkisi". Bu nedenle, kullanıcı periyodik olarak ortadan kaldırmak için önleyici tedbirler almalıdır.ni cd pilleri düzgün şekilde şarj etme

Enerji yoğunluğupiller diğer özerk güç kaynaklarından biraz daha düşük olacaktır. Ayrıca bu cihazların üretiminde çevreye ve insan sağlığına zararsız toksik maddeler kullanılmaktadır. Bu maddelerin kullanılması ek maliyetler gerektirir. Bu nedenle, bazı ülkelerde, bu tür pillerin kullanımı sınırlıdır.

Uzun depolama sonra -Piller bir şarj döngüsü gerektirir. Bunun nedeni, yüksek oranda kendi kendine deşarj olmasıdır. Bu aynı zamanda tasarımlarının dezavantajıdır. Ancak, bilmek,doğru şarj nasılCd pillerOnları kullanmak doğru, uzun yıllar boyunca ekipmanınızı özerk bir güç kaynağıyla sağlayabilirsiniz.

Şarj çeşitleri

Pili doğru şekilde şarj etmek içinnikel kadmiyum tipi, özel ekipman kullanılmalıdır. Çoğu zaman bir batarya ile gelir. Şarj cihazı bir nedenden dolayı değilse, ayrı olarak satın alabilirsiniz. Satışa bugün otomatik ve ters dürtü çeşitleri sunulmaktadır. İlk cihaz türünü kullanarak kullanıcının bilmesi gerekmez.şarj etmek için hangi gerilime kadarCd piller. İşlem otomatik modda gerçekleştirilir. Aynı zamanda 4 pili şarj edebilir veya boşaltabilirsiniz.ni cd şarj edilebilir piller

Özel bir anahtar kullanarak cihazdeşarj moduna ayarlanmış. Bu durumda, renk göstergesi sarı yanar. Bu prosedür gerçekleştirildiğinde, cihaz kendini şarj moduna geçirir. Kırmızı gösterge yanar. Pil gereken kapasiteye ulaştığında, cihaz aküyü beslemeyi durdurur. Gösterge yeşil yanar. Geri dönüşümlü şarj cihazları bir grup profesyonel ekipmana aittir. Farklı sürelerle şarj ve deşarjın birkaç döngüsünü gerçekleştirebilirler.

Özel ve evrensel şarj

Birçok kullanıcı soruyla ilgileniyor,tornavida aküsünün şarj edilmesiyazın. Bu durumda, parmak piller için tasarlanmış geleneksel bir cihaz uygun değildir. Özel bir şarj cihazı genellikle tornavidayla birlikte verilir. Aküye servis yapılırken kullanılmalıdır. Şarj aleti mevcut değilse, gösterilen tipte piller için ekipman satın almalısınız. Bu durumda, sadece tornavida aküsünü şarj edebilirsiniz. Operasyonda farklı tipte piller varsa, evrensel ekipman satın almak faydalı olacaktır. Hemen hemen tüm cihazlar (kameralar, tornavidalar ve hatta piller) için özerk enerji kaynaklarına hizmet vermeyi sağlayacaktır. Örneğin, Ni-Cd-piller iMAX B6'yı şarj edebilir. Bu, evdeki basit ve kullanışlı bir cihazdır.

Sıkıştırılmış akünün boşalması

Basma ile karakterize özel yapıCd-piller. Nasıl şarjve sunulan cihazları boşaltmak,iç direncine göre değişir. Bu gösterge bazı tasarım özelliklerinden etkilenir. Ekipmanın sürekli çalışması için disk tipi piller kullanılır. Yeterli kalınlıkta düz elektrotları vardır. Boşaltma işleminde, gerilimleri yavaşça 1,1 V'a düşer. Bu, eğri çizilerek kontrol edilebilir.

Pil 1'e boşalmaya devam ederseİçinde, boşaltma kapasitesi başlangıç ​​değerinin% 5-10'u olacaktır. Akım 0.2 C'ye yükseltilirse voltaj önemli ölçüde azalır. Bu ayrıca batarya kapasitesi için de geçerlidir. Bu, kütlenin tüm elektrot yüzeyi üzerinde eşit olarak boşaltılamamasıyla açıklanmaktadır. Bu nedenle, bugün kalınlık azalır. Bu durumda, disk pilinin tasarımında 4 elektrot vardır. Bu durumda 0.6 ° C'lik bir akımla deşarj edilebilirler.

Silindirik piller

Bugün metal-seramik elektrotlu piller yaygın olarak kullanılmaktadır. Düşük dirençlidir ve cihazın yüksek enerji performansını sağlarlar.Şarj gerilimiCd bataryaBu tip belirtilen kapasitenin% 90'ını kaybedene kadar 1.2 V'da tutulur. Yaklaşık% 3'lük bir sonraki 1,1 ila 1 V'luk deşarjda kaybolur. Sunulan pillerin tipinin 3-5 C'lik bir akımla deşarj olmasına izin verilir.ni cd pilini doğru şekilde şarj edin

Rulo tip elektrotlarısilindirik akümülatörler. Onlar 7-10 C düzeyinde daha yüksek değerler ile bir akım tarafından deşarj edilebilir. Kapasite göstergesi maksimum +20 ºº bir sıcaklıkta olacaktır. Arttığında, bu değer önemli ölçüde değişmez. Sıcaklık 0 ° C veya daha düşük bir değere düşerse, boşaltma kapasitesi deşarj akımının artmasıyla doğru orantılı olarak azalır.Nasıl şarjCd-akümülatörler, çeşitleriSatışa sunulanlar detaylı olarak ele alınmalıdır.

Genel şarj kuralları

Nikel kadmiyum şarj ederkenElektrotlara akan aşırı akımı sınırlamak son derece önemlidir. Bu, bu basınç prosesi ile cihaz içindeki büyümeden dolayı gereklidir. Şarj sırasında oksijen bırakılacaktır. Bu, azalacak mevcut kullanım faktörünü etkiler. Açıklayan belirli şartlar var.nasıl şarj edilirCd-piller. Paramertysüreç üreticileri özel olarak dikkate almakekipmanı. Şarj çalışmaları, çalışma sırasında nominal kapasitenin% 160'ını bildirir. Tüm süreç boyunca sıcaklık aralığı 0 ile +40 ºº arasında olmalıdır.

Standart şarj modu

Üreticiler talimatlarda belirtmelidir,ne kadar ücret tahsil edilirCd bataryave ne tür bir akım yapılması gerekiyor. Çoğu zaman, bu işlemin yürütme modu çoğu pil tipi için standarttır. Pilin 1 V voltajı varsa, 14-16 saat şarj edilmelidir. Akım 0.1 ° C olmalıdır.ni cd piller nasıl şarj edilir

Bazı durumlarda, işlem özellikleribiraz farklı. Bu, cihazın tasarım özelliklerinden ve aynı zamanda aktif kütlenin artan bir yer işaretinden etkilenir. Bu, bataryanın kapasitesini arttırmak için gereklidir.

Kullanıcı da ilgilenebilir,batarya nasıl şarj edilir. Bu durumda iki seçenek var. İlk durumda, süreç boyunca akım sabit olacaktır. İkinci seçenek, bataryayı zarar görmeden uzun bir süre şarj etmenizi sağlar. Şema, kademeli veya pürüzsüz bir akım azaltma kullanımını içerir. İlk aşamada, 0.1 C indeksini önemli ölçüde aşacaktır.

Hızlandırılmış şarj

Kabul edilebilir başka yollar varCd-piller. Nasıl şarjBu tür pili hızlı modda mı? İşte bütün bir sistem var. Üreticiler, özel cihazların piyasaya sürülmesiyle bu sürecin hızını artırıyor. Daha yüksek oranlarda şarj edilebilirler. Bu durumda, cihazın özel bir kontrol sistemi vardır. Akünün güçlü bir şekilde şarj edilmesini önler. Böyle bir sistem bataryanın kendisine veya şarj cihazına sahip olabilir.

Cihaz şarjının silindirik versiyonlarıSabit bir akım, değeri 0.2 C'dir. Süreç sadece 6-7 saat sürecektir. Bazı durumlarda, 3-4 saat boyunca aküyü 0,3 C'lik bir akümülatör ile şarj etmesine izin verilir. Bu durumda, işlem kontrolü son derece gereklidir. Prosedürü hızlandırırken, yeniden doldurma oranı kapasitenin% 120-140'ını geçmemelidir. Sadece 1 saat içinde tam olarak şarj edilebilen piller bile vardır.

Şarj etmeyi durdur

Soruyu incelemek,nasıl şarj edilirCd-pillerSürecin tamamlanmasını dikkate almak gerekir. Akımın elektrotlara akması durduktan sonra, akünün içindeki basınç hala büyümeye devam eder. Bu işlem, elektrotlar üzerindeki hidroksit iyonlarının oksidasyonuna bağlıdır.ni cd pilini doğru şekilde şarj edinBir süre içinHer iki elektrotta oksijen salınımı ve absorpsiyon hızının kademeli denklemi. Bu, batarya içindeki basınçta kademeli bir azalmaya yol açar. Aşırı şarj önemliyse, bu süreç daha yavaş olacaktır.

Mod ayarı

odoğru şarjCd batarya, ekipmanı kurmak için kuralları bilmeniz gerekiyor(üretici tarafından sağlanmışsa). Akünün nominal kapasitesi 2 ° C'ye kadar şarj akımına sahip olmalıdır. Darbe tipini seçmek gereklidir. Normal, Re-Flex veya Flex olabilir. Hassasiyet eşiği (basınç düşüşü) 7-10 mV olmalıdır. Ayrıca Delta Peak olarak da adlandırılır. Minimum seviyede ayarlamak daha iyidir. Pompalama akımı 50-100 mAh aralığında ayarlanmalıdır. Pilin gücünü tam olarak kullanabilmek için, büyük bir akımla şarj etmeniz gerekir. Maksimum gücü gerekiyorsa, normal modda pil düşük akımlı şarj edilir. Düşünüldüğünde,nasıl şarj edilirCd-pillerHer kullanıcı bu işlemi doğru bir şekilde yapabilir.

Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması 2019

Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması 2019

Related news

 • Çokotop Tarifi
 • Küçük Muskalı Havlu Kenarı İğne Oyası Yapımı Videolu Açıklamalı
 • Gilbert Gottfried: biyografi, ödüller, tam filmografi
 • Hilmi Cem İntepe Kimdir Kaç Yaşında, Boyu, Vikipedi, Biyografisi
 • Evde diş ağrısı nasıl kurtulur

 • Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması


  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması

  Ni-Cd piller nasıl şarj edilir: sürecin bir açıklaması