Neslihan Atagül 2019

Neslihan Atagül 2019 Neslihan Atagül

Tüm Haberler

Artık Yalnız Yaşıyorum...

08.10.2019-2020-2020
Artık Yalnız Yaşıyorum

Neslihan Atagül, “Araf” filmindeki rolüyle Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘umut veren oyuncu’ seçildi. Ancak bu ödül, tartışmaları da beraberinde getirdi. Çünkü 20 yaşındaki oyuncu, beş yıl önce “İlk Aşk” filmiyle de aynı ödülü kazanmıştı ve birçok kişi onun bu kez ‘en iyi kadın oyuncu’ ödülünü hak ettiğini düşünüyordu. Jürinin kararına şaşırdığını söyleyen Atagül, “Üzülmedim” diyor ama ödülün kendisi için ‘özel’ olmadığını da saklamıyor: “O festivalde bir tek Türkan Şoray’ın elinde ödül almak özeldi benim için.”

 

 Anne olduktan sonra hayatınızda neler değişti?

Hamileyken sürekli düşünüyorsun ‘Acaba nasıl olacak, şöyle mi olacak, böyle mi hissedeceğim,’ gibi sorular geçiyor aklından. Yetişkin olarak bu sorulara verecek cevapların oluyor ya da etrafında çocuk sahibi olmuş arkadaşlarını düşünüyorsun ama ne kadar plan yapsan da aslında hiçbirinin tecrübe etmeden gerçek olmadığını da biliyorsun. Çünkü o senden bağımsız bir birey, bir ruh... O bireyi, o ruhu vücudunda taşıyorsun. Sonra senin çocuğun dünyaya geliyor ve hiç düşünmediğin, bilmediğin bir şey yaşıyorsun.

O ilgiyi Türkiye’de görüyor musun?
- Evet, Adana Altın Koza Film Festivali’nde de çok ilgi vardı. Orada da memnun kaldım.
“Araf” filmiyle Adana’da ‘umut veren oyuncu’ ödülünü aldın, neler söyleyeceksin?
- Bu benim ikinci umut veren oyuncu ödülüm. Bir şey söylemek istemiyorum. Jüri buna layık görmüş, bu ödülü vermek istemiş. Ne diyebilirim ki? Hiçbir şey söylemeyeceğim.
‘En iyi kadın oyuncu’ ödülünü mü bekliyordun?
- Benim ödül beklentim yoktu. Hiçbir şey beklemediğim için adımı okudukları zaman sadece şaşırdım.
15 yaşında da bu ödülü almıştın. Beş yıl sonra yeniden ‘umut veren oyuncu’ seçilmek seni hayal kırıklığına mı uğrattı?
- Umut vermek güzel diyorum ben. Üzülmedim, bozulmadım.

Nasıl kesişecek yolları?
Keremcem: Ateş gizli amacını gerçekleştirebilmek için Bahar’a ihtiyaç duyuyor ama bu arada kalbini hesaba katmıyor.
Ezgi A.: O kadar hesabın döndüğü bir dünyada çok nahif kalmış Bahar. Ateş’le yakınlaşacakları nokta bu. Entrikalar barındıran, merak unsurunun her daim canlı tutulduğu bir dizi. Ama ne böyle “Biz size gizemli bir hikayenin kapılarını açıyoruz” gibi iddialı cümleler ediyoruz ne de yavan bir dizi olacak diyoruz. Dizinin tanıtımında da olayların ilerisini gösteriyor olmamızın sebebi bu; seyirciyi kandırmadan “Bizim hikayemiz bu, gelin beraber izleyelim” diyoruz. Pastel Film’in uzun süredir üzerinde çalıştığı bir iş bu. Merve Girgin çok güvendiğim bir yönetmen.
Keremcem: İlk okuma provalarına gittiğimizde kimin hangi rolde oynayacağını bilmiyordum ama masanın etrafındaki herkesin hangi karakter olduğunu anladım. Kast seçimi çok iyiydi. Bir de o kadar çok dizi çekiliyor ki neredeyse yönetmen yetişmiyor. O yüzden iyi yönetmenler oyuncu için şans oluyor. Merve de öyle bizim için.


Neslihan Atagül 2019

Neslihan Atagül 2019

Related news

 • Sözün Ceren başkomserini asayişe çektiler
 • Onedioda Nasıl Test Yapılır
 • Mekik Oyası Havlu Kenarı Üç Çiçek Modeli Yapımı Türkçe Anlatımlı Videolu
 • Dut pekmezi nasıl yapılır
 • Etli Ayva Tarifi

 • Neslihan Atagül

  Neslihan Atagül


  Neslihan Atagül

  Neslihan Atagül

  Neslihan Atagül

  Neslihan Atagül

  Neslihan Atagül

  Neslihan Atagül

  Neslihan Atagül

  Neslihan Atagül