Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 2019

Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 2019
17.05.2019

Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 55

Neden yanan gazı söndürmüyorsun? Öğreniriz!

Neden yanan gazı söndürmüyorsun? Şimdi bu soruyu anlayacağız. Ama önce benzinin ne olduğunu öğrenelim. Ateşleme kaynağını kendinizden çıkardığınızda bile kendiliğinden yanabilen bir sıvıdır. Parlama noktası - en fazla 61 ° C Fakat diğer sıvıların çoğundan farklı olarak, yanan benzin her durumda su ile doldurulamaz. Ve hepsi yanma alanında bir artışa neden olabilir çünkü.

neden yanan benzin su ile söndürülemez

Neden yanan gazı söndürmüyorsun?

Neden yanan nesnelerle su doldurmanız gerekiyor? Yanma, maddeleri oksijenle birleştirmenin hızlı akan bir işlem olduğundan, ana göreviniz bu gazın yanan nesilden korunmasıdır. Bu şeylere su dökerseniz, sıcaklıklarını düşürürsünüz, oksijen nesnelerine engel oluyorsunuz. Ancak benzin yanıyorsa, su burada size yardımcı olmayacak. Onunla sulamak, sadece zarar veriyorsun. Benzin su ile karışmaz. Ağırlıkça daha küçüktür, bu yüzden sadece yanan halde dururken yanıp sönmeye devam eder. Buna ek olarak, su ile daha da fazla bulanıklaşmaya başlayacak ve bunun sonucunda yangın alanı artacak.

Nasıl aşılır?

Benzini söndürmekten mi yana? Söndürmek için oksijenin başka yollarla erişimini engellemeniz gerekecek. Alevleri toprak veya kumla doldurmak daha iyidir. Ateş yavaş yavaş gelişirse, önce etrafınızdaki her şeyi örtmeye çalışın, böylece daha da yayılmaz. Benzinli dara yakıldığında, bu yöntemler uygun değildir. Burada farklı davranmanız gerekir - kabı bir bezle örtün (daha yoğun, daha iyi).

Başka hangi mücadele yöntemleri var?

Benzinin yakılmasının neden niçin olamayacağını anladıksu koyduktan sonra, bu sorunu çözmede gerçekten yardımcı olacak yöntemleri kısaca gözden geçirelim. Sonra bu davada nasıl davranacağımızı açıklayacağız.

benzini bir yangın söndürücü ile söndürme

Benzini atmak için, daha önce yaptığımız gibiAteş yakan nesneye oksijen girmesini kapatmanız gerektiğini öğrendiniz, çünkü olmadan yanmayacaktı. Bunu yapmak için bir yangın söndürücü kullanabilirsiniz. Benzini söndürmek için ne tür bir söndürücü var? Yanıcı sıvılar için toz uygundur.

talimat

Yangınları toprakla hafifçe doldurun veyakum, böylece benzin dökülmez, sıçramaz ve yakındaki nesneleri vurmaz, aksi halde yangın onları yakalar. Fakat bir şey yapmadan önce, ateş yakabilecek ve ateşe yakın olan her şeyi (mobilyalar, perde vb.) Güvenli bir mesafeye götürün.

O zaman kum ya da toprakla serpilmelisinetrafında yanan sıvı. Ardından kenarlardan ortalara doğru uyuyun. Ateşi söndürdükten sonra, kum (yangını söndürmek için kullanılır) zehirli hale gelir, bu yüzden kamusal alanlardan ve bitkilerin bulunduğu yerlerden gömülmek zorundadır.

benzini söndürmek

Unutmayın ki ateşi söndürürseniz,sonra tekrar sessizce başlayabilir. Bu, yakınlarda hala yanan bir şeyler veya nesneler varsa oluşabilir. Böyle bir yangından sonra çiftler de ateş yakabilirler. Tüm yerleri kontrol edin ve tüm sorunları düzeltin.

Yanan bir teneke nasıl dışarı atılır?

Kum veya toprak yangını söndürür, sadeceSıvı zemine veya zemine döküldüğünde. Fakat eğer benzinli tank ateş aldıysa, o zaman çok zarar verebilir. Kazara dökülmemesi veya içeriğini kazara dökmemesi için asla teneke kutunun üzerine kum veya kum atmayın. Bu durumda daha uygun olanı yoğun kumaştır (örneğin, halı, palto, battaniye vb.). Tankı kapatın, hava girişini engellemeye yardımcı olacaktır. Bu teneke kutuyu yanmayı durdurana kadar açmayın.

Sonuç

Şimdi anladınız neden yanan benzin değilsu ile söndürmek için. Önerilerimizin bu sorunu anlamanıza yardımcı olmasını umuyoruz. Dikkatli olun ve yangınları önleyin. Sorunu önlemek, sorunu çözmek daha kolaydır.

Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 2019

Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 2019

Related news

 • CHP’de İzmir krizi, AK Parti’de İstanbul söylentisi
 • Sizlere Özel Örgü Bere Modelleri
 • Ozan Kabak, Bayern Münih karşısında ilk 11de
 • Luberetskiy ocağı: açıklama, yorumlar, fotoğraflar
 • Tepsi Köftesi Tarifi

 • Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 47

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz


  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 99

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 27

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 65

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 72

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 1

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 31

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 43

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 13

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 40

  Neden yanan gazı söndürmüyorsun Öğreniriz 39