Neden köpekler kedileri sevmez ki 2019

Neden köpekler kedileri sevmez ki 2019 Neden köpekler kedileri sevmez ki

Neden köpekler kedileri sevmez ki?

Sokakta yürürken, birçok insan sıklıkla bir kediyi kovalayan bir paket köpek görür. Ve bazı insanlar soruyor: "Neden köpekler kedileri sevmiyor?" Buna verilen cevaplar farklı olabilir.

Fantastik teori

neden köpekler kedileri sevmez

Kediler ve köpekler arasında uzun süredir düşmanlığın nedeniBazı insanlar masallarda bulunurlar. Bunlardan biri "Soyuzmultfilm" adlı animasyon stüdyosu tarafından çekildi. Adı "Köpek ve Kedi" dir. Ve bu, kurgu açısından kedilerin köpekleri sevmemesinin nedenini açıklayan seçeneklerden sadece bir tanesidir. Bunu dinle.

Köpek ve kedi

Bir zamanlar koyunları dağlarda tutan bir köpek vardı, ancak bir zamanlarFırtına sırasında şapkası rüzgâr tarafından uçurulmuştu. Çoban üzülmüştü, çünkü dağların zirvelerinde soğuktu, şapkasız nasıl çalıştı? Ve şehre kürkçü kedisine gitti ve geleceğin başlığı için koyun küpü aldı. Kedi köpeğe şapka yapmayı kabul etti ve bir hafta içinde gelmesini söyledi. O gitti ve kürkçük emri unuttu. Bir hafta sonra, köpek şapkanın arkasına döndüğünde, işi üç gün erteledi. İyice bıraktı ve kedi ve çırakları şapkayı hazırlamaya hevesle başladı. Kürkçü, tek bir başlık için koyun derisinin çok olduğunu gördü ve bunun bir kısmı cebine kondu. İki gün sonra şapka hazırdı. Ve atölyede o gün güzel bir başörtüsü almak isteyen kediye zengin bir keçi geldi. Kürkçü, ona tezgahta duran bütün ürün yelpazesini gösterdi, ancak kimse malları bu kadar sevmedi. Aniden keçi köpeğin şapkasını gördü. Onu seviyormuş ve zengin adam bu şapkayı almak istiyor. Kedi dinlenmeye başladı, ancak keçi, şapkanın gerçek fiyatından birkaç kat daha fazla bir miktar teklif etti. Kürkçü doğası gereği açgözlülük gösterdi ve bu yüzden parayı alarak, zengin kişinin kapağını verdim. Ertesi gün köpeğe gelip kediyi onun hakkında sordu. Şapkanın henüz hazır olmadığını söyledi. Köpek öfkeli oldu ve kunduraya saldırdı, hırsız ve hırsız dedi, ancak gücü atölyeden dışarı itildi. Sokakta yoksul çoban, koyun derisinden yapılmış bir şapkada bir keçi taktığını gördü ve onu izledi. Ancak burada misafirperverlikten uzak kaldı. O zamandan beri, kedi ve köpek, sonra da torunları birbirleriyle tanışmıyor. Bu yüzden köpekler kedileri folklor açısından sevmez.

Bilimsel teori

Sebepleri ile ilgili birçok efsane vardırkedilerin ve köpeklerin düşmanlığı. 2001'de Amerikan film şirketi "Warner Brothers" tarafından yayınlanan bir film bile var; buna "Köpekler karşısında kediler" deniyor. Ancak, bildiğiniz gibi bunlar sadece masallardır. Herhangi bir olgu bilimsel yorumlara sahiptir. Bunlardan bazıları.

Kedilerin ve köpeklerin karakterlerinden farklı olarak

köpeklere karşı kedilerBir köpek açık ve merak uyandırıcı varlıktır. Aktif köpeği onun için yeni bir ev haline getirmeye çalışın ve hemen durumunu koklamak için aceleye getirir. Başka bir şey - yetişkin kediler. Bunlar izolasyon ve bazı kayıtsızlık ile karakterizedir. Sıfat "yetişkinler", yalnızca dünyayı tanıyan kedi yavruları hakkında henüz bir fikir oluşturmadığı için eklenmiştir. Yeni evde, kedi kendine has bir kişisel alan olacak olan tenha bir yer bulacak. Doğal olarak, bazı büyük köpeklerin namlularının orada saklanmasını sevmez ve kedi agresif olarak mülklerini savunur. Ve kedicik "Yahudi" karakterin herhangi bir temsilcisi: Birden çok şey istiyorum. Bu nedenle, bir kedi için kendi toprakları bütün daire, ev veya hatta bir sokak olarak düşünülür (hepsi aynı sahiplere sahip değildir).

Köpekte tatsız dernekler

Ancak Kisa, barışa uyum sağlayabilirköpek her zaman arkadaş olmaya hazır değil. Böyle bir durum, kedi bir kedi tarafından rahatsız edilirse (örneğin, yüzünde penisini çizmişse) olur ve kedicinin herhangi bir temsilcisinin gözü hoş olmayan anıları uyandırır ve görünüşte zaten sakinleşmiş acı hissettirir. Böyle bir reaksiyon sadece köpeklerde değil, aynı zamanda kedilerde de ortaya çıkabilir (genellikle aynı nedenle).

Kedilere ev sahibi-köpek oranı

Bir köpek bir kediyi sever

Ve dörtlülerin sahipleri hizmet edebilirkedi ya da köpeğe karşı belirli bir tutum kaynağı. Köpeğin sahibi kedilere karşı hiçbir şey taşımadıktan sonra, evcil hayvanının onlara iyi davranması gerekir. Ve eğer köpek de itaatkiyse (sahibi "Bu bizim" veya "Fu, dokunmayın" dedi ve siparişe uyuyor), o zaman genel olarak harika. Ancak, köpek sahibi kedileri "seviyor" ise, evcil hayvanının ikincisine karşı aynı tutumu vardır. Basit bir deyişle, bir köpek sahibinin sevdiği şekilde bir kediyi sever. Köpekler, çünkü genellikle bir kedi bir çatışmaya neden olur ve bunun cevabı kedinin köpek tutumuna bağlıdır. Bir köpeğiniz varsa ve kedilere karşı olumsuz bir tepki varsa, köpeklerin kedileri neden sevmediklerine şaşırmayın.

Sonuç

Yukarıda sadece birkaç sebepten bahsedilmiştirKediler için köpekleri sevmem. Bununla birlikte, köpeklerin kedileri sevmemesinin birçok nedeni vardır. Ancak bu, aynı bölgede yaşayamayacakları anlamına gelmez. Köpek kedinin temsilcilerini asla kızdırmadıysa ve efendisi aldırmazsa, köpek ve kedi hızla ortak bir dil bulur.

Neden köpekler kedileri sevmez ki 2019

Neden köpekler kedileri sevmez ki 2019

Related news

 • Şeker Pancarı Nasıl Haşlanır
 • Anüs kanındaki kan hemoroit belirtilerinden biridir
 • Domates için Fitosporin. Phytophthora ile savaşıyoruz
 • Patates Püresi Nasıl Yapılır
 • ŞAM TATLISI

 • Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki


  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki

  Neden köpekler kedileri sevmez ki