Nasıl Kolay Kilo Verilir: Kolay Kilo Vermenin Yolları


Nasıl Kolay Kilo Verilir: Kolay Kilo Vermenin Yolları

kolay kilo vermenin yolları

kolay kilo vermenin yolları

Kolay kilo vermek için öneriler:

Kilo vermek için kesin sonuçlar veren ev yapımı bitkisel yöntemler mevcuttur. Bu basit ve doğal ev ilaçları ile hazırlanan çözüm yollarından şu şekilde faydalanmak mümkündür.

Kolay kilo vermek için ne yapmalı: Kolay kilo verme yolları

1 – Kolay kilo vermenin doğal yolları: Acı biber zayıflatırmı:

Acı biber, obeziteyi kontrol etmek için yardımcı olurken aynı zamanda uygun kilo kaybı için etkili olur.

Acı biber, vücut yağını yakmaya ve enerji harcamaları arttırmak için uyarıcı olan capsaicin maddesi içermektedir. Bu madde ayrıca sindirimi uyarır ve besinlerin vücutta emilimini sağlaması nedeni ile aşırı iştahı bastırır. Kilo kaybı için acı biber kullanımının birkaç yolu bulunmaktadır.

Yöntem – 1 (Kırmızı çay)

Gerekli malzemeler:

– Kırmızıbiber

– Sıcak su (1 fincan)

– Limon suyu (1/2 parça)

Yapılışı:

İlk önce bir bardak içine 1/10 çay kaşığı ya da bir tutam acı biber konur. Sonra üzerine sıcak su ilave edilir ve içine yarım limon suyu sıkılır. İyice karıştırılan bu çay kilo vermek için sıcak olarak içilir. Zaman içinde karışımda kullanılan acı biber miktarı yavaş yavaş 1 çay kaşığı olana kadar arttırılabilir. Kilo vermek için en az bir ay kadar her gün acı biber çayı içmek tekrarlanmalıdır.

Yöntem – 2

Gerekli malzemeler:

– Kırmızıbiber (1/4 çay kaşığı)

– Limon suyu (2 yemek kaşığı)

-Akçaağaç şurubu (2 yemek kaşığı)

– Su

Yapılışı:

Eşit miktarlarda akçaağaç şurubu ile limon suyu karıştırılır ve içine biraz su eklenir. Bu karışımın içerisine kırmızıbiber de ilave edilerek iyice karıştırılır. Aşırı kiloyu vermenin yanı sıra fit ve ince kalmak için bu karışımın içilmesi faydalı olur. Obezite üzerinde daha etkili sonuçlar almak ve durumdan memnun olana kadar bu karışımı her gün içmek gerekmektedir.

Yöntem – 3

Gerekli malzemeler:

– Kırmızıbiber

– Zencefil

– Karabiber

– Hardal tohumu

Yapılışı:

Tüm bu baharat malzemeleri köriler, çorbalar gibi hazırlanan yemeklere eklenir. Acı biber ve diğer baharatların olduğu yiyecekleri tüketmek obezite sorunundan kurtulmak için yardımcı olur.

2 – Kolay kilo vermenin püf noktaları: Köri yaprakları:

Köri yaprakları obezite nedeniyle meydana gelen diyabet ve obezite ile mücadele için yaygın olarak kullanılan bir çözüm yoludur. Yapılan araştırmalara göre köri yapraklarında anti-alkaloid mineraller bulunmaktadır ve bu sayede obeziteyi etkileyen lipid düşürücü özelliğe sahiptir. Köri yaprakları bu özellikleri ile vücut ağırlığı kaybı için etkili olur ve böylece vücuttaki toplam kolesterol ile trigliserid düzeylerini azaltır. Bu yapraklar sindirim enzimleri uyarmak için yardımcı olur ve günlük tüketilen gıdalardan gerekli tüm besinlerin emilmesini sağlar. Kilo kaybı için, üç ay boyunca her sabah en az 10 taze köri yaprağı yenmesi önerilmektedir.

3 – Domatesle kilo verme:

Domates A, C ve K vitaminleri, manganez, magnezyum, folat, kolin gibi cilt ve sağlık için iyi olan diğer temel besinler bakımından zengindir. Domates, obezite ve kanser nedeni ile oluşan tehlikelere karşı vücudu korumaya yardımcı olmak için zengin anti-oksidanlara sahiptir. Domates, iştahı etkileyen hormon düzeylerini değiştirme eğilimi gösteren bazı bileşikler içermektedir.

Bu yüzden her sabah aç karnına lif özelliği olan birkaç tane domates yemek kilo vermek ve obezite için etkili olur.

4 – Lahana suyuyla kilo verme:

Lahana, besinlerdeki yağ, şeker ve diğer karbonhidratların dönüşümünü engellemek için içerisinde tartarik asite sahiptir. Lahanada vücutta bulunan fazla yağın seviyesini düşürmek için zengin C vitamini potasyum lif ve su içeriği etkilidir, ancak düşük miktarda kalori vardır. Lahana turpgillerden bir sebzedir.

Günlük diyet içinde bu yüksek lif ve düşük kalorili özellikli lahanayı tüketmek ve tüm gerekli bileşenleri almak, vücudun içindeki şeker ve yağları tüketerek karbonhidrata dönüşmesini durdurmak açısından yardımcı olur. Bu durum yağ oluşumunu önler ve obezite için faydalı olur. Kilo kaybı için uygulanan diyet programında çiğ ya da haşlanmış lahana tüketmenin yanı sıra karnabahar, Brüksel lahanası, brokoli, pazı gibi diğer turpgillerden olan sebzeler de kullanılabilir.

5 – Rezene kilo verdirirmi?

Rezene tohumu, idrar söktürücü özelliği nedeni ile obezite sorunu tedavisi için etkili bir ev ilacı olduğu düşünülmektedir. Rezene tohumu, bu özelliği ile vücudun su tutmasını engelleyerek hızla kilo azaltmak için yardımcı olur. Su tutma nedeni ile oluşan kilo için rezene tohumu uzun vadede fazla kilonun temizlenmesini sağlar. Kilo kaybı için rezeneden çay olarak faydalanmak mümkündür.

Gerekli malzemeler:

– Rezene tohumu (1-2 tatlı kaşığı)

– 1 su bardağı kaynar su

– Çaydanlık

Yapılışı:

Bir çaydanlık içine taze ve yer yer ezilmiş rezene tohumu konur. Üzerine sıcak su dökülür ve yaklaşık 5-10 dakika dinlendirilir. Vücuttaki aşırı yağ kaybetmek için süzülen bitkisel bu çay sıcak olarak içilmelidir. Kilo kaybı için olumlu sonuç almak adına rezene çayını günde bir ya da iki kez içmek gerekir.

6 – Nane kilo verdirirmi?

Nane yapraklarının kullanılması uzun yıllardır obezite tedavisi için önerilmektedir. Bu eskiden beri önerilen ilaç modern çalışmalar da bile kilo kaybı için çok etkili olduğu belirtilmiştir. Uyanıklığı kontrol ederek o bölgedeki beyin aktivitelerini arttırır. Yapılan bazı çalışmalarda, naneyi teneffüs etmek ya da yemek, açlık hissini azalttığını göstermiştir. Bu durum da enerjiyi uyaran atıştırmaları frenlemek için yardımcı olur. Yani nane alımı sadece yedikten sonra memnun kalmak ile bitmiyor aynı zamanda dolgunluk hissini arttırıyor ve tat ile koku alma duygusunu da geliştiriyor.

Obeziteyi azaltmak için nane turşusu tarifinden faydalanmak yardımcı olabilir. Bu yüzden günlük diyet listesine nane turşusu eklenebilir. Ancak, nane turşusunun baharatlı çeşnisi ile Hint kökenli olduğu bilinmesi gerekir.

Gerekli malzemeler:

– Taze nane yaprakları (1 demet)

– Yeşilbiber (1-3 tane)

– Domates (1 tane)

– Tuz

– Kişniş (isteğe bağlı) (2-3 yemek kaşığı)

Yapılışı:

Önce ayıklanan taze nane yaprakları iyice yıkanır.

Sonra yeşilbiber ve domates iri ve kabaca doğranır.

Tüm bu malzemeler yani nane yaprakları, tuz, yeşilbiber ve domates ile kişniş yaprakları bir mutfak robotundan geçirilir. Bu nane turşusu yeşil renkli ince bir hamur kıvamında olur. Nane turşusu kıvamındaki tutarlılık için içerisine herhangi miktarda su eklemeye gerek yoktur.

Nane turşusunu, tüketmek ve günlük kullanım için bir kapta saklamak gerekir. Her gün bu nane turşusunu bir yemek yanında kullanmak kilo kaybı için çok faydalı olur.

Nane turşusunu, ekmek üzerine yayarak tost yapımında ya da sandviç ile birlikte ve diğer sebzelerle kullanmak mümkündür. Günlük atıştırmalıklar bakımından büyük nane aromalı yoğurt hazırlamak için yoğurda nane turşusu karıştırılabilir. Ayrıca, nane turşusu salata sosu olarak da kullanılabilir. Fazla olan kiloyu azaltmak için nane turşusu ile birlikte bazı günlük egzersizler uygulanabilir. Bu uygulamanın 40-50 gün kadar yapılması yaklaşık 5-7 kg kilo kaybı sağlayabilir.
Related news Nasıl Kolay Kilo Verilir: Kolay Kilo Vermenin YollarıNasıl Kolay Kilo Verilir: Kolay Kilo Vermenin Yolları


Nasıl Kolay Kilo Verilir: Kolay Kilo Vermenin Yolları


Nasıl Kolay Kilo Verilir: Kolay Kilo Vermenin Yolları


Nasıl Kolay Kilo Verilir: Kolay Kilo Vermenin Yolları


Nasıl Kolay Kilo Verilir: Kolay Kilo Vermenin Yolları