N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 2019

N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 2019
22.07.2019

N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 81

N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için "Taras Bulba "'nın özeti

"Taras Bulba" için ÖzetOkuyucunun günlüğü dikkatle Rus edebiyatının bütün okuma eserlerini kayıt herkes için gereklidir. Bu sınavlara hazırlanırken yararlı olabilir ve filolojik uzmanlık de üniversiteye gelecek kabul için kontrol edebilirsiniz.

Yaratılış tarihi

Bir okuyucu günlüğü için Taras Bulba

Okuyucuların günlüğü için "Bulasa's Taras" ın kısa bir özeti, Rus edebiyatının önemli yazarlarından biri olan Nikolai Gogol'un iyice hazırlanmasına yardımcı olacak.

Bu hikaye adında bir döngü giriyor"Mirgorod". İlk kez 1835'te yayınlandı. Fakat Gogol taslakları gayet yazdı, bireysel kelimeleri ve cümleleri bile kaçırdı. Bu nedenle, ilk baskının birçok hataları vardı.

1842'de yazar,yeni bölümleri ve son hacim ikiye katlandı. Bundan sonra nesir yazarı Nikolai Prokopovich'e yeni bir "Taras Bulba" versiyonunun yayınlanmasıyla ilgili tüm endişeleri emanet ederek yurt dışına gitti. Bu çalışmaya dikkat etti.

Tarihsel dönem

okurların günlüğü gogol taras bulba

Bu çalışma mutlakabir okuma günlüğü. Bu makalede yer alan Taras Bulba'daki Gogol, 17. yüzyılda Zaporozhye Kazaklarının yaşamını anlatıyor. Hikaye, Hetman Pototsky tarafından bastırılan 1637-1638 isyanına dayanıyordu.

Başlık karakterinin prototiplerinden biri, ismi Ohrim Makukha olan ünlü gezgin Miklukho-Maklai'nin atasıydı. Birisi öldürülen üç çocuğu vardı. Hikayede, bu Ostap'ın prototipi.

Başka bir prototip, uzun yıllar boyunca oğullarının Polonyalı karısından öldürülmesine atfedilen Centurion Ivan Gonta idi.

Okuyucular günlüğü için "Taras Bulba" nın özeti

taras bulba çok kısa içeriği

Hikaye oğullarından iki tanesinin Cossack Albay Taras Bulba'ya gelişiyle başlıyor. Kiev Akademisinden mezun oldular. İsimleri Andriy ve Ostap.

Bulba derhal kardeşleri Sich'e göndermeye karar verir. Oğullarının genç ve tam gücüne bakıldığında, eski Kazak'ın kendisi teşvik edilir. Onlarla gider.

Kardeşler çok farklı. Ostap, yıllardır seminerde sertleşmiş sert bir öfkeye sahiptir. Andriy, aksine, savunmasız ve romantik. Annesiyle ayrılmakta zorlanıyor ve Kiev'den ayrılmadan önce tanıştığı Polonyalı kızı hatırlıyor.

Sich, vahşi hayatıyla kahramanlarla tanışır.karikatür hüsnü ve yuvarlak bir şölen. Taras bunu sevmiyor, baskısı altında Polonyalıların Kazaklara getirdiği kötülüğün intikamını almak için Polonya'ya gitmeye karar veren koshevy'in değişimini teşvik ediyor.

Polonya'da trekking

taras bulba analizi ve özeti

Okuyucunun günlüğü için "Taras Bulba" özetinde, Kazakların yolculuklarına nasıl başladıkları anlatılmaktadır. Taras'ın oğulları tüm savaşlarda ilkler arasında.

Kazaklar zengin şehri Dubna'yı almaya hazırlanıyor. Fakat şiddetli direnişle karşılaşırlar. Bundan dolayı kuşatmaları gerekiyor. Bir gece, Andria, Kiev'e aşık olduğu Polonyalı kızın hizmetkârını uyandırır. Kuşatılmış bir şehirde olduğu ve yardım istediği anlaşılıyor. Andrii onunla bir torba ekmek alır ve yeraltı yolundaki sevgiliye gider. Onu görünce, babasını, erkek kardeşini ve memleketinden feragat ediyor. Onu dün arkadaşlarından son nefese kadar korumaya karar verdi.

"Taras Bulba" nın çok kısa içeriğiPolonyalı askerlerin Dubna garnizonunun yardımına geldiğini anlatıyor. Şehre yerleştiler, Kazaklara karşı sık ve kanlı bir şekilde pislik yaptılar. Şu anda Sich'den haberler geliyor. Tatarlar tarafından saldırıya uğradılar, hazineyi ele geçirdiler ve birçok Kazakları ele geçirdiler. Ordu bölünmüş durumda - bir kısmı kuşatma altında, geri kalanı Tatarlarla savaşmaya gönderiliyor.

Bunu öğrenmek, Polonyalılar karşı saldırıya karar verdi. Andriy onların arasında. Taras onu ormana çekiyor. Ve orada bir tane öldürür. Ölümünden önce, oğlu sadece tek bir kelime söyler - güzel bir pannochka adı.

Bu arada, direklere Polonyalılar geliyor. Kazaklar yenildi. Ostap esir alındı. Yaralı Taras Sich'e getirildi.

"Taras Bulba" nın analizinde ve özetindeOstap'ı denemek ve satın almak için babasının gizlice Varşova'ya nasıl geldiğini ayrıntılı olarak anlatmak faydalı olacaktır. Bunun yerine, oğlunun kasaba meydanında infaz edilmesine tanık olur.

Taras, intikam almak için Kazakları gündeme getirdioğlu için. Eşi görülmemiş zulüm ve gaddarlıkla hareket eder. Polonya birlikleri yönlendirildi. Hetman, Kazaklara zarar vermemeye devam etmesini ister. Bulba, bu sözlere inanmaz, tahminleri gerçekleşir. Polonyalılar, toplanma gücü, Kazakları haince kırdılar.

Sadece Taras ve alayı Polonya'da hareket etmeye devam ediyor ve oğulları ve yoldaşları için intikam almakta. Sonunda Polonyalılar onu alt etti. Acımasız acımasız infaz.

N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 2019

N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 2019

Related news

 • Gurmelerin Gurmesi Vedat Milorun Gözlerinden 2015 Yılında Kalpler Çıkaran 10 Yemek
 • Güney Kore SHINee grubunun üyesi film setinde yaralandı
 • Simit Tadında 321 Poğaça Tarifi Videosu
 • Kentleşme. İyi mi kötü mü
 • Hemoroitler: Hemoroitler için daha iyi bir çözüm var mı

 • N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 88

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti


  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 17

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 6

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 13

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 85

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 27

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 94

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 92

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 11

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 73

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 46

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 74

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 63

  N. V. Gogol. Okuyucuların günlüğü için Taras Bulba nın özeti 89