17.06.2019

Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 95

Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar

Moskova tiyatroları her zaman özel bir zevk aldılarBaşkent sakinleri ve ziyaretçiler arasında popülerlik. Ancak, herkes bu sanat tapınaklarının tarihini bilmiyor. Bu makalede, Moskova'daki en ünlü tiyatroların bazılarına ve popülerliklerinin sıralarına daha yakından bakacağız.

Bolşoy Tiyatrosu: Tarih

Moskova tiyatroları

Moskova tiyatrolarının değerlendirmesi haklı olarakBüyük. O yer almaktadır: Moskova, Teatralnaya Meydanı, 1 (m Okhotny Ryad, Teatralnaya). Binanın planı mimar Rozberg tarafından tasarlandı ve 1776'da tiyatro Petrovskaya Caddesi üzerinde inşa edildi. Aslında Bolshoi Petrovsky Tiyatrosu olarak adlandırıldığı konumu nedeniyle oldu.

Catherine II, binasında hangi konserler, maskeli balolar ve topların yapıldığı konusunda bir kararname yayınladı. Ve burada yapılan ilk performans, "Wanderer" olarak adlandırıldı ve 1780'de gerçekleşti.

1805 ve 1853 yangınlarının tarihinde ünlübinanın görünümünü tamamen değiştirdi. Onlardan önce dekoratif beyaz ekler ile bir tuğla üç katlı bir yapıydı. Bu şekilde kullanıldığımız tür, bina sadece II.

Sovyet dönemlerinde Bolşoy Tiyatrosu'nun geleceği hakkında çok fazla şey tartıştılar. Kapatmak için bir teklif bile vardı. Ancak hükümet 1922'de tiyatroyu yeniden inşa etmeye karar verdi.

Bolşoy Tiyatrosu'nun şu anki durumu

Moskova tiyatrolarının repertuarı

Bugüne kadar, Bolşoy Tiyatrosu sadece Rusya'da değil, tüm dünyada en ünlü olarak kabul edilir. Opera ve bale gösterileri için üç odası var:

 1. Tarihi. 2011'de yeniden inşa edildikten sonra açıldı, ancak buradaki durum emperyalize (zarif özellikler, kırmızı ve altın tonları) karşılık geliyor. Bu odada yaklaşık 2500 seyirci var.
 2. Yeni salon. 2002 yılında açılmış, iç modern bir tarzda dekore edilmiştir. Burada yaklaşık 928 kişi var.
 3. Beethoven Salonu. Bu salon dünyadaki en rafine edilmiş olarak kabul edilir. İçişleri Louis XV tarzında dekore edilmiştir. Böyle tesisler pek çok insanın yerleştirilmesine izin vermez, bu nedenle bu odada sadece 320 kadar görsel yer vardır.

Bolşoy Tiyatrosu'nun repertuarı şunları içerir:bale "Korkunç Ivan", opera "Çarın Gelin" ve "Figaro'nun Düğünü", bale "Romeo ve Juliet" ve diğer birçok yapımları gibi bilinen performansları hayranlık kazanmıştı.

Lenkom Tiyatrosu

Moskova tiyatroları fotoğrafları

Sağ taraftaki "Lenk", derecelendirmemizde ikinci sırada yer alıyor.

Moskova tiyatrolarının adreslerini de belirttiğimizden beri, Lenkom'un tam yeri: Moskova, ul. Malaya Dmitrovka, 6, m "Pushkinskaya", "Chekhovskaya", "Tverskaya".

Daha önce Lenkom Moskova denildiLeninist Komsomol'ün adını taşıyan devlet tiyatrosu. 1927'de açıldı, ancak bulunduğu binanın zengin bir tarihi var. 1917'de "Anarşi Evi" adı verilen bir siyasi örgüt tarafından, daha sonra - Parti Çalışmaları Okulu tarafından kullanıldı. Bir süre sonra, bina Komünist Üniversitesi tarafından devralındı. Bu arada, Vladimir Lenin bir kereden fazla konuştu.

Sadece 1923'te karar verildiKitle olayları için binayı kullanın. Ve 1927'de Çalışma Gençlik Tiyatrosu (TRAM) burada açıldı. Sadece 1933'te tiyatro stüdyosu Simonov ile birleşti ve Lenin Komsomol Tiyatrosu'nun adı verildi. 1990 yılında, Lenkom olarak yeniden adlandırıldı.

Ve bu güne Lenkom, Rusya Federasyonu'nun en popüler tiyatrolarından biri olmaya devam ediyor. Sıcak ve rahat bir atmosfer, tekrar tekrar buraya gelmek ve sanatın tadını çıkarmak zorunda.

Moskova tiyatrolarının repertuarı çok farklı.ve "Lenk" değişmeden bildirimler toplama onun "Walpurgis Night" ın performansları, "Juno ve Avos", "Jester Balakirev", "Requiem", "Vişne Bahçesi", "" Peer Gynt, ve diğerleri, ünlüydü.

Uluslar Tiyatrosu

Moskova tiyatrolarının adresleri

Tiyatro adresi: Moskova, Petrovsky pereulok, 3 ("Pushkinskaya", "Chekhovskaya", "Tverskaya").

Ünlü Moskova tiyatroları göz önüne alındığında, yapamazsınızMilletler Tiyatrosu'nun görüşünü kaybetmek. Çok uzun ve ilginç bir geçmişi var ve Moskova tiyatrolarının reytinginde üçüncü sırada. 1987 yılında resmi olarak kurulmuş olduğuna inanılmaktadır.

1885 ve 1933 yılları arasında bina bir tiyatroya ev sahipliği yaptı.Korsha, birçok iniş ve çıkış yaşadı. İlk başta çok popülerdi - burada yeni teknolojileri kullanmaya çalıştılar. Tüm seçkinler, her şeyin nasıl düzenlendiğini kendi gözleriyle görmek için ziyaret etmeye hevesliydi: giyinme odaları, oditoryum, soyunma odaları. Diğer kurumlar aydınlatma için gaz kullansa da, elektrik zaten kullanıldı. Bu nedenle, tiyatronun popülaritesi çok hızlı bir şekilde artmıştır.

Fakat 1898'de yeni bir MoskovaSanat tiyatrosu ve seyirci yavaş yavaş seçti. Korsha tiyatrosunun başarısı uzun sürmedi, fakat öldü. 1917'de hikayesi devam etti. Birçok ismini değiştirdi: Moskova Drama Tiyatrosu, Sanatçılar Derneği ve diğerleri. Biraz sonra tiyatro, Moskova Sanat Tiyatrosu'nun bir kolu haline getirildi ve bina kapatıldı. Son performans 1932'de yapıldı.

Tiyatro sadece 55 yıl sonra kapılarını açtı.1987'de. Ve 1991'de Milletler Tiyatrosu olarak adlandırıldı. Ve bu gün Rusya'da en başarılı olanlardan biri olmaya devam ediyor ve pek çoğu onu ziyaret etmeye hevesli.

İşte "Sahte", "Dürüst Scam", "Evlilik", "Caligula", "Shukshin'in Hikayeleri" vb.

Satire Tiyatrosu: Tarih

Moskova tiyatrolarının değerlendirmesi

Bu tiyatro, popüler Moskova tiyatrolarının dördüncüsü. Onun yeri: Moskova, Zafer Meydanı, 2 (Mayakovskaya metro istasyonu).

Hiciv tiyatrosunun çok ilginç ve zengintarih. 1924 yılında açıldı. Onun ayırt edici özelliği, burada sahnelenen performansların çoğunun yakında yasaklanmasıdır. Örneğin, "Ivan Vasilyevich" veya "Karlı bir yer".

Tarih boyunca tiyatro sürekli olarak adresini değiştirdi. Bulunduğu ve şimdi bulunduğu Triumfalnaya Meydanı'nda, XX yüzyılın 70'lerinde ortaya çıktı. Ve aslen Satire Tiyatrosu, bodrum katındaki Gnezdilovsky Lane'de bulunuyordu. Elbette, o zamanlar özellikle popüler değildi, ama şimdi başkentin en çok uğranan yerlerinden biri haline geldi.

Satire Tiyatrosu'nun modern hali

Moskova tiyatrolarının tarihi çok ilginçve bağımlılık yapar. Fakat şimdiki durumları Moskova'daki tüm misafirler ve sakinler için daha az ilgi çekicidir. Yani, bugün için Satire Tiyatrosu teknik ilerlemeye göre donatılmıştır. Seyirciler için salon çok büyüktür, bu da yaklaşık 1217 kişinin buraya girmesine izin verir. Odada her şey seyircilerin konforu, konforu ve sahnedeki güzel görüntüsü için yaratılmıştır.

Burada sahnelenen performanslar çok alakalıve bugün için ilginç, bu nedenle performans sırasında salon her zaman insanlarla dolu. Hiciv Repertuar Tiyatrosu birçok ünlü yapımları - "düğün çeyiz", "Deli Bayramı ya Figaro'nun Düğünü", "Uyanık ve söyle", "Üç Kuruşluk Opera", "Manger'da Köpek" ve diğerleri!.

Satire Tiyatrosu da dahil olmak üzere Moskova tiyatrolarının fotoğrafları, makalede görebilirsiniz.

Tiyatro "Çağdaş"

Moskova tiyatrolarının tarihi

En iyi Moskova tiyatroları göz önüne alındığında, yapamazsınızMoskova'da beş popüler tiyatro derecesini tamamlayan ve "Contemporary" i görmezden gelmek. Konumu: Moskova, Chistoprudniy Bulvarı, 19 (metro istasyonu "Chistye Prudy").

"Çağdaş" 1956 yılında kuruldu. Moskova Sanat Tiyatrosu'nda okuyan genç aktörler. Aynı yılın 15 Nisan'ında, “Forever Alive” başlıklı izleyici tarafından görülen ilk sahne sahnelendi. Varlığın ilk birkaç yılı olan bir grup genç oyuncu çeşitli kültürel evlerde ve benzeri kurumlarda performanslarını sergiledi. 1961'de, yakında yıkılan Mayakovsky Meydanı'nda bir bina aldı. 1974'ten beri, Sovremennik Tiyatrosu hala bulunduğu Chistoprudny Bulvarı üzerinde çalışıyor.

Şimdi tiyatro çok popüler değilsadece Muskovitler arasında, ama aynı zamanda tüm ülkenin sakinleri arasında. Biletler için talep çok yüksektir, bu yüzden genellikle performansın planlanan tarihinden önce uzun süre satılırlar. Sovremennik Tiyatrosu'nun tüm performanslarında, popüler aktörler sinemada sayısız rolle halk tarafından bilinen rolleri oynuyorlar.

Repertuar, "Kadınlar Zamanı", "Gorbunov ve Gorchakov", "Emilia Galotti" ve diğerleri gibi performansları içerir.

Sonuç

Yani makalede en ünlüsü saydıkBugün nüfusu arasında büyük popülaritesi olan Moskova tiyatroları. Her birinin kendi ilginç hikayesi vardır ve bunlardan herhangi birini ziyaret ederek çok fazla duygu ve pozitif enerji alırsınız.



Related news

 • Çilekli puf böreği: tarif
 • Müziğin ve Tiyatronun 4 Başarılı İsminden Yepyeni Bir Sanat Merkezi : Das Das
 • Hurda araca ÖTV indirimi pazartesi günü başlıyor
 • Çapraz Örgü Patik Modeli Yapımı Anlatımlı Videolu
 • Bitter Çikolata Zayıflatır mı

 • Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 80

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar


  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 34

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 7

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 24

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 8

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 1

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 33

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 63

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 81

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 87

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 61

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 31

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 23

  Moskova tiyatroları: tarih, adresler, derecelendirmeler, fotoğraflar, repertuar 59