Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşullarıMoskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları

24.05.2019

Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 87

Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları

Kültür ve sanat alanı hep işaret ediyorgirenler. Birçok kişi yeteneklerini göstermek, yaratıcı yeteneklerini geliştirmek istemektedir. Bununla birlikte, tüm başvuru sahiplerinin hayallerini gerçekleştirmek zorunda oldukları söylenemez, çünkü uygun eğitim almayı teklif eden eğitim kurumlarında çok yüksek bir rekabet. Düşük şansa rağmen, her kişi kendisini kanıtlamalı ve üniversiteye girmeye çalışmalıdır. Ünlü eğitim kurumlarından biri Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi'dir (şu anda bir enstitü olarak düşünülür).

Tarih sayfaları ile

Mevcut üniversitenin Moskova'da kurulduğu yıl -1930 inci. Eğitim kurumu, kütüphanecilik alanında nitelikli uzmanlar hazırlayan bir kütüphane enstitüsü şeklinde kurulmuştur. İlk yılda 140'dan fazla öğrenci eğitildi. Yavaş yavaş üniversite genişledi, yeni bölümler, uzmanlıklar ortaya çıktı. Bütün bu değişiklikler üniversitenin adını etkiledi. 1964'te Moskova Devlet Kültür Enstitüsü oldu.

Üniversite 1994 yılına kadar yeni bir isimle varlığını sürdürdü. Bu dönemde fakülte ve spesiyaller eğitim kurumunda (daha sonra MGUKI oldu) ortaya çıkmaya devam etti. Daha sonra üniversite güncellendi. Enstitüden gelen eğitim kurumu bir üniversiteye dönüşmüştür. 2014 yılında eğitim organizasyonu bir kez daha bir kurum haline geldi. Halen bu üniversite oldukça büyük. 12 bin öğrenciyi eğitiyor. Enstitü, eğitim faaliyetleri yürütür - üniversite öncesi, yüksek, ortaöğretim özel ve ek eğitim programları sunar. Ayrıca, üniversite araştırma faaliyetleri yürütür.

Mukuki fakülte ve uzmanlık alanları

Eğitim kurumlarının fakülteleri

Moskova Kültür ve Sanat Üniversitesi'ni seçen adaylara, yaratıcı yeteneklerini geliştirmeleri için çeşitli fakültelerden bir seçenek sunuluyor:

 • insani ve sosyal;
 • kültürel ve sosyal aktiviteler;
 • yönetmen ve tiyatro;
 • dans;
 • müzik sanatı;
 • görsel-işitsel sanatlar, medya iletişimi;
 • ek eğitim

İnsani ve sosyal öğretim üyeleri ve kültürel ve sosyal aktiviteler fakültesi

MGUKI fakültelerinde ve uzmanlıklarında dikkate alındığında,Beşeri ve Sosyal Fakülte'yi öne çıkarmaya değer. Bu, 1930'dan beri faaliyet gösteren üniversitenin önde gelen yapısal birimlerinden biridir. Üniversitesi (Enstitüsü) girenler, "bilgi ve kütüphane faaliyetleri", "Uygulamalı Bilişim", "arşiv ve kayıt yönetimi", "Management" gibi eğitim alanları sundu. Bu fakültede yaklaşık 1 bin öğrenci çalışıyor. Bilgiye sahip öğrenciler, farklı alanlardan uzmanlar (belge yönetimi, bilgi analizi, vb), doktorlar ve bilim adaylarına ayrılır.

Kültürel ve sosyal aktiviteler fakültesi1949'dan beri eğitim organizasyonunun yapısında var. Dinamik olarak gelişmekte olan bir bölüm olarak kabul edilir. Fakülte çeşitli uzmanlar hazırlar. Bu MGUKI, aşağıdaki alanlarda ilgili çeşitli bölümler tarafından onaylanmıştır:

 • dekoratif uygulamalı sanat;
 • psikolojik ve pedagojik aktivite;
 • kültürel-eğlence ve kültürel-sosyal aktiviteler;
 • felsefi ve sosyal bilimler;
 • halk sanatı kültürü tarihi ve teorisi;
 • turistik aktiviteler.

Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi

Yönetmen-tiyatro ve koreografi fakülteleri

En popüler yapılardan biriÜniversitenin bölümleri - yönetmen-tiyatro fakültesidir. Hikayesi, geçen yüzyılın ortalarında, oyuncu ve yönetmenlik becerisi bölümünün eğitim kurumunda ortaya çıkmasıyla başladı. Yıllar içinde fakülte genişledi. Şimdi kompozisyonunda 4 sandalye var. Eğitim çeşitli uzmanlık ve alanlarda yürütülmektedir:

 • "Tiyatroyu yönetme";
 • "Oyunculuk sanatı";
 • "Tatil ve tiyatro gösterilerini yönetme";
 • "Tiyatro Sanatları" vb.

Ilgili uzmanların eğitimikoreografi, yüksek eğitim kurumunda bir koreografi departmanı açmaya karar verdikten sonra 1965'ten beri yürütülmektedir. Şu anda bu yapısal birim bir fakülte şeklinde çalışır. “Halk Sanatı Kültürü” ve “Koreografi Sanatı” olmak üzere iki eğitim alanını tanımlar.

geçen puanlar

Müzik sanatının ve görsel-işitsel sanatların fakülteleri, medya iletişimi

Moskova Müzik Fakültesi'ndeKültür ve Sanat Devlet Üniversitesi (Enstitüsü) (müzikal performans, organizasyon ve yönetim, öğretim için) farklı alanlar için uzman hazırlar. Bu personelin ilk eğitimi 1959'da başladı. Lisans derecesi ve müzik fakültesi uzmanlığı için bir kaç yön hazırlığı vardır:

 • "Müzikal çeşitlilik sanatı";
 • "Müzikal enstrümantal sanat";
 • "Vokal sanatı";
 • "Halk şarkı sanatı";
 • "İletmek", vb.

Tüm yapısal en modernbölümler görsel-işitsel sanatlar fakültesi, medya iletişimi olarak adlandırılabilir. Gazetecilik, halkla ilişkiler ve reklamcılık, tasarım, sinema, fotoğrafçılık alanında uzmanlık eğitiyor. Eğitim süreci, Enstitünün bir parçası olan 6 bölüm tarafından düzenlenmiştir.

мгуки москва

Sürekli Eğitim Fakültesi

MGUKI (Moskova) 'daki bu yapısal birim 15 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyor. Birkaç görevi var:

 • Ek eğitim almak isteyenlere profesyonel eğitim ve ileri eğitim için hizmet vermek;
 • Moskova Devlet Kültür ve Sanat Enstitüsü'nü seçen adaylara üniversite öncesi eğitim vermek;
 • konferanslar, istişareler, master dersleri yürütmek.

bölüm başkanları

Üniversiteye kabul

Üniversiteye başvurmak için öncelikleMGUKI fakültelerinde ve uzmanlık alanlarında ilginç olanları seçin, giriş sınavları olarak kurulmuş olan öğeleri görün ve geçen KULLANIM için kayıt olun. İşte bazı eğitim, uzmanlık ve giriş sınavı alanlarına bir örnek:

 1. "Arşiv Çalışmaları ve Dokümantasyonu" doğrultusunda tarih, Rus dili ve sosyal bilgiler veriyorlar.
 2. "Halk Sanatı Kültürü" (fakülte)Görsel-işitsel sanat ve medya iletişimi) USE biçiminde Rus dili ve edebiyatını geçmesi gerekecektir. Üniversitenin duvarlarında başka bir giriş sınavı daha gerçekleştirilir. Başvuranlar fotoğraf teorisi ve tarihi üzerine ve sanatsal fotoğrafçılık pratiğine ilişkin sınavlar alırlar.
 3. Tiyatro yönetmenliği veya koreografi fakültesine katılmak, genel derslerin verilmesine ek olarak, adayların oyunculuk ve dans becerilerini göstermeleri gerekecektir.

MGUKI'da geçen puanlar düşüktürKütüphanede çalışma, arşiv ve belgelerin muhafaza edilmesi, sergiler düzenlenmesi vb. ile ilgili uzmanlık alanları. "Oyunculuk", "Tasarım", "Koreografi Sanatı" vb.

мгуки adresi

MGUKI: adres, ek kişiler

Üniversite (şimdiki enstitü) Moskova Bölgesi'nde, Khimki şehrinde, sokak kütüphanesinde, 7 bulunur.

Moskova Devlet Üniversitesi (Enstitü)kültür ve sanat - yaratıcı bireyleri seçen bir eğitim kurumu. MGUKI bölüm ve uzmanlık Seçme ve burada ne insanlar kendileri için en uygun olan alanlarda yeteneklerini geliştirmek: halk şarkı ve opera ve film ve televizyon prodyuserstva ve koreografi ve tiyatro ve filmde oyunculuk sanatında.

Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşullarıMoskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları

Related news

 • İnce motorlu el: Bu motor becerilerin geliştirilmesi için bir öneridir
 • Kokulu şampuanları asla tercih etmeyin
 • Mikail Dede Karanlığa Serenat Şiiri
 • Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma

 • Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 66

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları


  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 61

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 56

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 22

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 72

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 32

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 73

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 8

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 75

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 42

  Moskova Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi (MGUKI): fakülte ve spesiyaller, adres, kabul koşulları 39