16.06.2019

Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 91

"Monural" ne kadar yardım ediyor? İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri

"Monural" ne kadar yardım ediyor? Az sayıda kadın sorunun cevabını biliyor. Bu bağlamda, bu makalede, ilacın ne için kullanıldığını, nasıl ve ne kadar çalıştığını, kontraendikasyonları olup olmadığını size anlatmaya karar verdik.aracılığıyla monoral ne kadar yardımcı olur

Paketleme, bileşim, form

"Monural" un ne kadar yardım ettiği hakkındailaca bağlı talimatlardan öğrenin. Lamine çok tabakalı tıbbi madde içeren bir karton kutu içine yerleştirilmiştir.

Söz konusu ilaç, mandalina aroması olan beyaz granül formunda satışa devam eder. Oral uygulama için bir çözüm hazırlamak için tasarlanmıştır.

Ne kadar yardımcı olduğu sorusunun cevabı"Monural", bileşimi ile yakından ilişkilidir. Bu ilacın aktif maddesi fosfomisin trometamoldür. Ayrıca sakarin, mandalina ve portakal aroması ve sükroz şeklinde ek bileşenler içerir.

Farmakolojik özellikler

Bu ilacı atanmış birçok hasta sadece Monural'ın ne kadar çalıştığını değil, aynı zamanda antibakteriyel bir ajan olup olmadığını da sormaktadır.

Ekteki talimatlara göreİlaç modern geniş spektrumlu bir antibiyotiktir. Üriner sistemdeki çeşitli inflamatuar hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Sorunun cevabını sormadan önce"Monural" a ne kadar yardım ettiği, bunun bir fosfonik asit türevi olduğu söylenmelidir. Bu ilaç, bakteriyel hücre duvarlarının sentezinin bastırılmasından kaynaklanan bir bakterisit etkiye sahip olabilir.

Fosfoenolpiruvatın bir analoğu olan aktifBu madde N-asetil-glukozamin-3-o-enolpiruvil transferaz enzimi ile etkileşime girer. Sonuç olarak, geri dönüşümsüz, seçici ve spesifik inhibisyon, diğer antibiyotiklerle çapraz direnç bulunmamasını ve bunlarla sinerji oluşmasını sağlar.kaç tane monoral eylemle

"Monural" birçok kişiye karşı aktifGram-pozitif bakteriler ve çoğu gram-negatif mikroorganizmalar. Aktif maddesi, bakterilerin idrar yolunun epitel tabakasına yapışmasını azaltır.

Farmakokinetik

"Monural" ne kadar çalışır? Preparatın aktif maddesi, uygulamadan hemen sonra sindirim yolundan emilir. Aynı zamanda, idrarda hızla birikmektedir.

Tek bir ilaç kullanımı ileçözüm, biyoyararlanımı% 35-65'dir. İlacın aktif maddesi plazma proteinlerine bağlanmaz, ancak insan vücudunda trometamol ve fosfomisin ayrılır ve artık metabolize olmaz.

3 g miktarında tek bir "Monural" dozunu alırken, idrardaki konsantrasyonu, birçok idrar yolu enfeksiyonu patojenine karşı yüksek düzeyde (% 99) bir bakterisidal aktiviteye ulaşır.

Yani "Monural" kaç saat yardımcı oluyor? Ekteki talimatlara göre, maksimum yoğunluğu yaklaşık 120-160 dakikada elde edilir. Bu süre sonra ilaç aktif harekete başlar.

İlaç, böbrekler aracılığıyla değişmeden (yaklaşık% 95) çekilir. Aynı zamanda, en yüksek konsantrasyonları idrarda belirtilmiştir. Ayrıca, aktif maddenin% 5'i safra ile birlikte atılır.

Antibiyotiklerin yarı ömrü dört saattir.sistit kontrendikasyonları ile monural ve uygulama

Özel durumlarda farmakokinetik parametreler

Monoral hastalara ne kadar yardımcı olur?renal fonksiyon ılımlı bir azalma ile? insanların bu kategoride ilacın aksiyon da iki saat sonra belirtilmektedir. Bu ilaç kanda yüksek konsantrasyonlarını elde Bu süre sırasında oldu. Bununla birlikte, bu hastalarda plazma fosfomisin yarı ömrü hafif bir artış.

Monural sistit ile ne kadar yardımcı olur? Hastanın stabil bir terapötik etki geliştirmesi için iki gün yeterlidir.

Kullanım Endikasyonları

Yukarıda belirtildiği gibi, bu ilaç idrar sisteminin çeşitli hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır. Özellikle, bu ilaç ile yardımcı olur:

 • tekrarlayan bakteriyel sistitin akut atakları;
 • akut bakteriyel sistit;
 • gebe kadınlarda asemptomatik masif bakteriüri;
 • postoperatif idrar yolu enfeksiyonları;
 • bakteriyel nonspesifik üretrit.

Ayrıca, çözümün deOral uygulama, sıklıkla, tanısal transüretral muayeneler sırasında ve cerrahi müdahale sırasında, idrar yolu enfeksiyonlarına karşı profilaktik olarak kullanılır.

Kullanım kontrendikasyonları

Bilgileri ile kanıtlandığı gibiBiz sistit ile ilaç endüstrisinin (ilaç "Monural") değerlendirmeleri, ürünü var etkisi oldukça etkilidir. Ancak, herhangi bir ilacın kontrendikasyonları olduğunu unutmayın. Talimatlara göre, bu ilaç ile randevular için tavsiye edilmez:

 • şiddetli böbrek yetmezliği derecesi;
 • ilacın ek ve temel maddelerine aşırı duyarlılık;
 • ve ayrıca beş yaşın altındaki çocukların tedavisi için.

sistit etkinliği ile monural ve ilaç hakkında yorum

İlaç "Monural": nasıl alınır?

Sistit ve diğer hastalıklar ileİdrar sistemi, tek bir poşetin içeriği 1/3 fincan sade suda çözülmelidir. Ortaya çıkan çözüm yemeklerden 2 saat önce veya 120 dakika sonra alınmalıdır. Yeme sürecindeki ilaçların kullanılması önerilmez, çünkü bu vücutta emilimini yavaşlatır.

Talimatlara göre, geceleri ilacı almak için tavsiye edilir. Bu mesane boşaldıktan sonra yapılmalıdır.

Bir tedavi şekli için bir paketilaç. "Montot" ile "Metoklopramid" gibi bir ilacın birleştirilmesinin yasak olduğu belirtilmelidir. Bunun nedeni, bu ilaçların bir kombinasyonunun kandaki ve idrardaki fosfomisin konsantrasyonunu önemli ölçüde azaltabilmesidir. Tedavinin bir sonucu olarak, bunu başaramayacaksınız.

Diyabet hastası insanlar,"Monural" ilacının kompozisyonunun sakarozu içerdiğini düşünmek gerekir. Ayrıca, resepsiyon sırasında herhangi bir alkollü içkinin içilmesi yasaktır.

Yetişkinler için ilacın dozajı

Sistit ile "Monural" (kontrendikasyonlar veDiğer hastalıklarda olduğu gibi, ilacın kullanımı yukarıda tarif edilmiştir), yetişkinler 3 g (günde bir kez) eşit bir dozda alınmalıdır. Çözelti bir kez kullanılır.

Gerekirse, ilgilenen doktor hastaya ikinci bir doz reçete edebilir, ancak sadece bir gün sonra.Sistit ile uygun bir şekilde monap nasıl alınır

Bir kural olarak, böyle bir tedavi gereklidirtekrarlayan bir bakteriyel enfeksiyon, hastalığın ciddi bir seyri (örneğin, tek bir dozdan sonra uygun bir sonucun yokluğunda) ve aynı zamanda yaşlılıkta.

Çeşitli idrar yolu enfeksiyonlarının önlenmesi içinürolojik müdahale veya tanı yolları, bu ilaç da iki kez reçete edilir. Çözüm planlanan manipülasyondan ya da herhangi bir tıbbi araştırmadan üç saat önce alınır. İlk alımdan sonraki aralık 24 saat olmalıdır.

Böbrek yetmezliği olan kişiler, aşırı dikkatle "Monural" hazırlıklarına reçete edilmelidir. Bu gibi hastalar ilacın dozları arasındaki zaman aralığını arttırmak veya dozu azaltmak için gereklidir.

Çocuklara verebilir miyim?

Bu ilaç çocuklara verilebilir, ancak sadece5 yaşına ulaşmış olanlar. Çocuklara ilacın 2 g miktarında sadece bir kez alınması tavsiye edilir.Çocuk için belirtilen yaşına kadar "Monural" unformed renal-pelvis sistemi (yani, çocuk henüz böbreklerde henüz bir filtrasyon sistemi geliştirmemiştir) nedeniyle atanmamıştır.

Hamilelik ve emzirme

Hamilelik sırasında, zayıf cinsiyet temsilcileri genellikle sistit ile ilgilidir. "Monural" çözümü bu hastalığı etkili bir şekilde tedavi eder ve bu nedenle fetusta patolojiye neden olmaz.

Bu ilacın en büyük artığıtek bir doz iken, çoğu antibiyotik en az 5-7 gün sürmektedir. Ayrıca bu ilacın hemen hemen hiç yan etkisi ve kontrendikasyonları olmadığı unutulmamalıdır. Kural olarak, hastalar tarafından iyi tolere edilir. Bununla birlikte, sadece deneyimli bir doktor, bu tedaviyi, kapsamlı bir muayene sonrasında hamile kadınlara reçete edebilir. Sonuçta, birçok uzman aktif madde "Monural" ın plasenta bariyerini kolayca aştığını biliyor. Bu nedenle, hamileliğin ilk üç ayında, alımı çok istenmeyen bir durumdur.sistit eylem için tıp monural yorumlar

Emzirmeye gelince, bu dönemdeSöz konusu ilaç hiç kullanılmamalıdır. Fosfomisin sütü girdiğinde, emzirmeye ihtiyaç duyuluncaya kadar kesilmelidir.

Sistitte "Monural": ilacın etkinliği ve gözden geçirilmesi

Sistit tedavisi için ilaç "Monural" en iyi uyuyor. Uzmanlar, bu ilacın bu hastalığa neden olan birçok bakteriye karşı etkili olduğunu kanıtlamıştır.

Ayrıca, maddenin bakterisidal özelliklere sahip olması, mikroorganizmaların mesanenin duvarlarına yapışmasını da önemli ölçüde azaltmaktadır.

Akut sistit tedavisi hemen başlatılmalıdır. Bu, hastalığın kronik bir forma geçişini önlemek için gereklidir.

Kronik sistitin alevlenmesi söz konusu olduğunda, antibiyotik ilk gün alınmalıdır. Çözelti yukarıda belirtilen dozda bir kez kullanılır.

Böyle bir hazırlık "Monural" gibi birçok yorum var. Çoğu hasta, olumsuz yanıtlar olmasına rağmen, bu konuda çok olumlu yorumlar bırakmaktadır.

Yani, yorumlara göre olumlu tarafBu ilaç yüksek verimliliğidir - sonuç, çözeltinin tek bir alımından sonra gözlemlenir. Bunu yaparken neredeyse hiç yan etki yaratmaz.

Bu tedavi süreci, birçok hastanın uygun olduğunu ve maliyetinin oldukça kabul edilebilir olduğu anlamına gelir.monolog yardım ne kadar sürecek

Olumsuz değerlendirmelerde,Bu ilaç etkisizdir. Ancak hastalar, hangi göstergelere ve "Monural" alındığına, dozajının gözlenip edilmediğine, doktorun kendisi mi yoksa hastanın kendiliğinden ilaç kullanıp kullanmadığına bakmıyor.Related news

 • Samsungda IMEI nasıl kontrol edilir ve bunun için mi
 • L Harfiyle BaЕџlayan ГњnlГјler
 • Cowberries kokteyli: yazlık içecekler
 • Tepebaşı Belediyesi’nden Hayvan Sevgisi Resim Yarışması
 • Glutenin yan etkileri ile Etiketlenen Konular

 • Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 23

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri


  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 65

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 48

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 40

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 75

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 96

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 22

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 74

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 4

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 64

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 76

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 95

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 28

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 88

  Monural ne kadar yardım ediyor İlaçla ilgili uygulama, talimat, kontraendikasyon ve gözden geçirme özellikleri 68