Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 54 13.03.2019, 06:13

Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi

Moskova'dan uzak olmayan müzeHava Kuvvetleri tekniğinin gerçek örneklerini karşılamanın mümkün olduğu bir sergi. Monino'daki müze, Rus havacılığının en ilginç eserlerinden biridir ve 1909'dan başlayıp bugün sona eren gelişiminin tarihini takip etmek mümkündür.

Müze - tarihi bir rehber

Monino müzesi

Başkentin 40 kilometre doğusunda yer almaktadır.Tüm havacılık tutkunları tarafından uzun süredir müze olan Monino kasabası. Hava Kuvvetleri tarafından bir şekilde kullanılabilecek çeşitli uçaklar, helikopterler, silah türleri hakkında bilgi edinebilirler. Toplamda müzenin 35 binden fazla sergisi var.

Temelinde 1958 yılında kurulduMonino'da bulunan dağınık hava bölümü. Bir buçuk yıl boyunca, organizatörler açılış için bir sergi hazırladılar ve 23 Şubat 1960'da çok sayıda seyirci ve askeri toplandılar. Açılış sırasında, müzede ağırlıklı olarak sivil tipte işletilen ve deneysel uçak ve helikopterler bulmak mümkün oldu.

Tüm sergiler hangarlarda, salonlarda veaçık havada bile. Fuarda sivil ve askeri uçakları, silah, alet ve üniforma örneklerini bulabilirsiniz. Herkes, İkinci Dünya Savaşı sırasında kullanılan havacılık ekipmanlarına hayran kalacağınız dış fuarı ziyaret edebilir.

Müzenin sergilenmesi ve tarihi (1958-1972)

Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesibirkaç oda bulunmaktadır. Müzenin ana binası 1932-1934 yılında dikilmiştir. ve tahtadır. Gelecekte tesislerin yeniden yapılandırılması planlanmaktadır, ancak belirli tarihler henüz bilinmemektedir. Kapalı alanların toplam alanı 5.5 bin metrekaredir, sergilerin yer aldığı açık alanın toplam alanı 20 hektardır.

Müzenin açılışı sırasında sadece586 sergiler, varlığının tüm zamanları için, miktarları onlarca kez artmıştır. On yıl boyunca Monino'daki Hava Kuvvetleri Müzesi, popülerlik ve genişlemeyle büyüyor, Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın aktif desteği sayesinde mümkün oldu.

Müzenin Tarihi (1972-1991)

Monino Havacılık Müzesi

1972'de müzenin başı oldu.Teğmen General S.Ya. Fedorov, o zaman kurum bir dizi değişiklik yaptı. O zamanlar Monino'daki Hava Kuvvetleri Müzesi, A.S. bürosunda oluşturulan tek bir savaşçı koleksiyonunda yoktu. Yakovlev, Büyük Vatanseverlik Savaşı'nda büyük rol oynayan başka hiçbir makine yoktu.

Fedorov, çeşitli grup meraklılarını bir araya getirdi.Kayıp uçakları aramaya başladım. Tespit edilen araçların kaydedildiği bir dizi harita derlediler ve müzeye tahliye edilebilecek bir uçak sicili de oluşturuldu ve daha sonra sermaye onarımı gerçekleştirildi. Zor iş mükemmel sonuçlar getirdi.

Müzesi zaten popüler olan Monino,neredeyse haftalık olarak yeni sergilerle dolduruyor. Bu tür aramalarla, IL-2, Yak-9, SB ve diğer bazı uçakların bir araya getirilmesi mümkün olmuştur. Bazı uçaklar hemen tahliye edilemedi, süreç birkaç yıl sürdü. Geri getirilebilecek arabalar, müzenin sergileri arasındaydı.

Müzenin tarihi (1991-günler)

1990'ların başında, müze personeliaçık alanlarda ve hangarlarda sergilerin düzenlenmesi üzerine büyük bir çalışma. Sergi müzenin genel görünümünü değiştirmeye izin veren kronolojik sıraya göre inşa edildi. Müzeye gelen ziyaretçiler kendi topraklarında daha rahat geziniyorlardı.

1990'ların ortalarında Monino'daki Hava Kuvvetleri Müzesi çokgenellikle liderliği değiştirdi, üstelik başın sivil konumu kaldırıldı, bunun yerine askeri olanı getirildi. Müze, 2015 yılından itibaren kendi örgütsel yapısını geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda dört ek departman daha var: propaganda, restorasyon, iktisap ve sergi.

Müze ziyaretçilerinin sayısı sürekliAralarında ordu, öğrenciler, işçiler, okul çocukları vb. artmaktadır, her gün müze gezileri düzenler, yoğun katılımcılar yabancı turistlerdir. Müze, dünya çapında 80'den fazla ülkeden gelen insanlar tarafından ziyaret edildi, hepsi de sergilerin muhteşem halinden memnun kaldı. Müzenin yönetimine göre, fuarın açılışından bu yana üç milyondan fazla insan Monino'yu ziyaret etti ve bu rakam sürekli olarak artıyor.

Neden Monino'da?

monino moskova

Rus Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi değilMonino köyünde olduğu gibi. 1940 yılında Hava Kuvvetleri Akademisi'nin yeni hava sahasında eğitilebilecekleri bir yer vardı. Mevcut tesislerde, mevcut olan havacılık uzmanlarının okulunun yerini alarak, akademinin hemen yararlanmasından 4 bine kadar insanın yerleştirilmesi mümkün olmuştur.

1940 sonbaharında Akademi ilk başladıakademik yıl. Eğitim kurumu ve hava sahası temelinde 1941'den 1945'e kadar olan dönemde, muharebe operasyonlarına katılan Hava Kuvvetleri birimleri konuşlandırıldı. Moskova savaşlarında önemli bir rol oynayan efsanevi Il-4, uzun menzilli bombardıman uçakları o dönemde oradaydı.

Akademinin temelinde 1943 yılında kurulduEkim 1946'ya kadar, karma bir bölüme dönüştürüldüğünde başarılı bir şekilde çalışan eğitim alayı. Akademide son sınıflar Nisan 1956'da gerçekleşti. Hava alanı, yüksek hızlı uçaklar için çok küçüktü ve şeridi genişletme fırsatı yoktu.

Daha sonra organize etmeye karar verildi.Monino havacılık müzesi mevcut alanı kullanmak ve mevcut garnizonu tutmak. Birkaç ay içinde, akademi binaları boşalttı ve 1956 sonbaharında, hava alanı müze kuruluşunun örgütlenmesi için tamamen hazırdı.

Serginin sergileri

Monino'daki müzenin sergilenmesi (Moskova) ile başlıyorZiyaretçinin Rusya'daki hava seyrüsefer tarihini tanımasına yardımcı olan stantlar. Orada, toplumun en farklı ihtiyaçlarını çözmek için yaratılan uçaklarla yapılan ilk deneyler hakkında belgeleri bulabilirsiniz.

Serginin ilk salonunda bulabileceğiniz,19. yüzyıl havacılık hizmetinin ikinci yarısında tam olarak nasıl ortaya çıktı ve tam olarak ne ile meşgul olduğu. Rehberler, Rus baloncuların 1904-1905 yıllarında Rusya ve Japonya arasındaki savaşa nasıl aktif olarak katıldıkları hakkında mutlu bir şekilde konuşacaklar. Dahası, sonraki salonlara taşınan konuklar, havacılık gelişimini kronolojik sıraya göre tanıyabilecektir.

geziler

Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi

2015 yazından itibaren müzeye ev sahipliği yapıyoriki tür gezi. İlki, konukların üç salonu, iki hangarını ve açık otoparkını ziyaret ettiği panoramik bir odadır. Böyle bir gezinin süresi bir buçuk saatten biraz fazladır, bir gruptaki azami kişi sayısı 30'dur. Eğer başkentin bir konuğu gerçekten tarihsel gerçeklere dalmak isterse, Monino-Havacılık Müzesi'ne gitmeli, oldukça demokratik olan fiyatlar memnuniyetle kabul edecektir.

Ayrıca müzede tematik geziler var("Havacılığın kökeni ve gelişimi", "İkinci Dünya Savaşında Hava Kuvvetleri", "Modern Dönemde Hava Kuvvetleri Gelişimi"), öğrenciler ve öğrenciler arasında popülerdir. Gezilerin maliyeti 300 ila 2000 ruble arasında değişiyor, bazı vatandaş kategorileri için indirim var.

Bağımsız olarak çalışmayı tercih edenlerTarihi sergiler, sadece giriş biletlerini satın alabilir ve serginin tadını çıkarabilir. Standart bir yetişkin biletinin ücreti 150 ruble, tercihli bilet ücreti 60 ruble (öğrenciler, öğrenciler, emekliler ve ayrıca memurlar için). Ana şey Monino'ya ulaşmak, müze tüm yıl boyunca açık ve misafirlere sevinir.

Bilimsel çalışma

Monino Havacılık Müzesi fiyatları

Merkezi Hava Kuvvetleri Müzesi çalışanlarıBilimsel araştırmalarda yer alır - yayınları yazmak ve ilgili konularda dergilere yerleştirmek. Diğer şeylerin yanı sıra, müze sürekli olarak modern havacılık, tarihi ve gelişimi üzerine bilimsel konferanslara ev sahipliği yapıyor.

Bilimsel literatürle ilgileniyorsanızMağazalarda olmayan Sovyet ve Rus hava kuvvetleri Monino'ya gidebilir, müze bu konuyla ilgili kitaplar yayınlar. Edebiyatın maliyeti oldukça demokratikken, kültürel kurumda havacılık konusunda oldukça eski kitaplar bile bulabilirsiniz.

sergiler

Monino'da bulunan kültür kurumu(Moskova), birkaç metropol alanda dağılmış olan Rusya Federasyonu Silahlı Kuvvetleri müzesinin bir parçasıdır. Ancak, sermaye ve yabancı turistlerin misafirlerinin çoğunu ziyaret eden Monino Müzesi, havacılık tarihi ile temas kurma şansı veriyor.

Bir kültür kurumunda periyodik olaraksergiler, özellikle de Nisan 2015 serginin bir tören açılış içinde, TSMVS Rusya Federasyonu ve Tyva Cumhuriyeti Milli Müzesi hazırladı. Sergi Büyük Vatanseverlik Savaşı Zaferi'nin 70. yıldönümü vesilesiyle ve içinde Tuva Halkın Devrimci Ordusu katılımını yansıtmaktadır. Sergi 2015 en az sonuna kadar devam edecek planlanmaktadır.

Haziran 2009'da müzenin salonlarından birindeÇeşitli zamanların üniforma ve zırhlarına ayrılmış bir sergi açıktır. XIV döneminden XX yüzyılın başlarına kadar olan dönemde sergilenen sergilere izleyicilerin dikkati sunuluyor. Sergiyi gezdikten sonra, ziyaretçiler tarihi kostümlerde fotoğraf çekebilir ve okçulukta pratik yapabilirler.

Müze koleksiyonları

monino müzesi vvs çalışma modu

Sovyet döneminde, her şey olabilirBir sergi Monino'ya gönderildi, Havacılık Müzesi isteyerek kabul etti. SSCB'nin çöküşünden sonra durum biraz değişti, şimdi Rus Savunma Bakanlığı'nın yardımı ile müzede yeni sergiler daha sık ortaya çıkıyor. Ancak, herkes aynı zamanda bir kültür kurumuna başvurabilir ve kalıcı depolama için bir şeyler bırakabilir.

Diğer şeylerin yanı sıra, ziyaretçiler de haklı.Bir giyim stokunda çalışmak, genellikle tarihçiler tarafından kullanılır. Sergilere erişim sağlamak için, sadece pasaport veya başka bir kimlik kartı sunmanın yanı sıra müzenin yönetim adına başvurmanız gerekir. Fon, çarşamba ve cuma günleri ziyaretçilere açıktır.

Müzenin çalışma şekli

müze monino'ya nasıl ulaşılır

Ziyaretçileri ilgilendiren en önemli şeyMonino'ya (Hava Kuvvetleri Müzesi), - operasyon moduna geçecekler. Kültür kurumu çarşambadan pazara kadar hizmet vermektedir. Pazartesi ve Salı günleri günlerdir. Müzeyi tatil günlerinde ziyaret etmeyi planlıyorsanız, kurum personeline önceden haber vermek ve çalışma programını belirtmek en iyisidir.

Daha fazla bilgi için 8 numaralı telefonu arayın.(495) 744-06-77, müze 10 ila 17 saat arasında çalışır. İstisnai durumlarda müzenin yönetimi ziyaretçileri karşılayabilir ve kurumun ömrünü uzatabilir, ancak bunun için önceden uygun anlaşmalara ulaşmak gerekir.

Müzeye nasıl gidilir?

Monino Müzesinin nerede olduğunu bilmek çok önemlidir.oraya nasıl gidilir, oraya ulaşmak en uygun olanıdır. Bir elektrikli trende Yaroslavl istasyonundan müzeye gitmenin en elverişli yolu, Monino istasyonundan inmeniz gerekiyor, ondan yürüyebilir ya da taksiye binebilirsiniz. Trendeki ücret, istasyonun kendisinde belirlenebilir.

Yaroslavl istasyonuna gitmek zorsa,"Partizanskaya" metro istasyonuna gidebilir ve daha sonra 322 nolu otobüse binebilirsiniz. Ayrıca Perovo metro istasyonundan Monino'ya giden 587 numaralı servis otobüsüne binebilirsiniz. Monino'ya bir saat içinde otobüs veya minibüs ile ulaşabilirsiniz.Related news

 • Kabızlık çözümü ile Etiketlenen Konular
 • MANDAL,ŞÖNİL VE KARTONDAN DENİZKIZI OYUNCAĞI YAPIMI
 • Ağaç Dallarından Dekoratif Mumluk Yapımı
 • AK Partili Soysal: Yozgatı kıskanıyorlar
 • 3 Haftalık Sonbahar Diyeti ve Detoks Programı

 • Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 29

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi


  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 73

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 52

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 2

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 44

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 29

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 13

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 29

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 61

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 66

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 56

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 33

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 99

  Monino, müze. Rusya Federasyonu Hava Kuvvetleri Merkez Müzesi 17