Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 86 26.02.2019, 12:29

Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık

Biyografi ve Pavel Stepanovich Mochalov,Bu derlemenin konusu, 19. yüzyılın ilk yarısında Rus tiyatrosunda romantik eğilimin en büyük temsilcisi. Onun yaratıcılığı ve reenkarnasyon ustalığı onun çağdaşları üzerinde güçlü bir etki yarattı ve büyük ölçüde belirlenen zamanda romantik yönünün gelişimini belirledi.

biyografi

Mochalov Pavel Stepanovich bir aileye doğdu1800 yılında Moskova'da serf sanatçılar. Ailesi N. Demidov'un ev tiyatrosunda oynamış, daha sonra babası bir süre sonra, İmparatorluk Tiyatroları grubunun bir üyesi olan Moskova Tiyatrosu'nda sahne almıştır. Bu son durum, altı yıl sonra ailenin kurtarıldığına ve ücretsiz olarak alınmasına katkıda bulunmuştur. Geleceğin ünlü sanatçısı iyi bir eğitim aldı, özel bir yatılı evde eğitim gördü, o da Fransızca okudu. Çocukluğundan beri iyi bir hafızası vardı. Kızının anılarına göre, Mochalov Pavel Stepanovich bir süre Moskova Üniversitesi'nde okudu, ancak öğrencilerin listelerinde yer almadı.

Mochalov Pavel Stepanovich

Erken meslek

1817'den beri Mokhovaya'daki tiyatroda oynamaya başladı.ama sonra Maly Tiyatrosu'nun sahnesi onun kalıcı sahnesi oldu. 1830'ların sonu aktörün hayatında belirleyici oldu, çünkü o zamanlar sanatçının oyununun analizine adanmış ünlü makalesinde VG Belinsky tarafından ölümsüzleştirilen Hamlet'in taçlandırıcı rolünü oynadı. Ancak 1840'ların ortalarında, Mochalov Pavel Stepanovich, kültürdeki yön değişikliği ile bağlantılı olarak ilan edilmemişti. Romantizmin yerine, sanatçının dürtüsel duygusal oyununun yerinde olmadığı gerçekçilik geldi. Sanatçı 1848 yılında Moskova'da bir soğuktan öldü.

Küçük Tiyatro

Oyunun özellikleri

Sahnenin çiçek açtığını zaten söylemiştiksanatçının etkinliği romantizm çağına düştü. Bu doğrultuda aktörün oyunu yapıldı. Mochalov Pavel Stepanovich oyununu kontrastlara kurdu ve bu da seyirciyi duygusal zevklere sürükledi. Şiddetli duygusal patlamalardan sözde "Mochalov dakikalarına" keskin bir geçiş yaptı ve konuşmayı keskin bir şekilde kesintiye uğrattı. Ardından, izleyicileri böyle beklenmedik ve göz alıcı bir değişimden zevk almaya yönlendirdi. Mochalov Pavel Stepanovich, esasen romantik repertuarda oynadı, ancak yaratıcı kariyerinin başlangıcında, klasik trajedilerin çeşitli rollerini oynayarak, klasikliğe saygı gösterdi.

Pavel Stepanovich Machalov 1800 1848

görüntüler

Oyuncu sahnede birçok kahramanlar-single yarattı,topluma karşı olan ve sosyal ve ahlaki ahlakilere meydan okuyan, doğadaki isyancılar. Mochalov (aktör) güçlü karakterler ve tutkular ile sahne insanlar üzerinde somutlaşmıştır. Örneğin, "Hayatın oyuncusu" adlı oyunda Georges de Germani'yi oynadı. Burada tüm hayatını oyunda geçiren bir adam gösterdi. Bu karakter tamamen onun tarafından emilir ve artık duramaz. Aynı zamanda ilk kez Hamlet'i canlandırıyor, ancak on yıl içinde kendisine gelen zafere henüz ulaşmadı. Bununla birlikte, şu anda, oyunculuğunun ana ilkeleri özetlenmiştir: isyan, protesto, kahramanın adaletsizliği reddetmesi, yalanlar ve aldatma. Çağdaşların anılarına göre, Pavel Stepanovich Mochalov (1800-1848) kendi imgelerini ve rollerini yorumladı ve onları mizacına göre yorumladı.

bir sanatçının rolü

Yaratıcılığın tepesi

Aktörün en önemli ve en iyi rolü;Shakespeare'in Hamlet'inin NA Polev tarafından yürütülen yeni bir çeviri içindeki rolü. Bu imge, aktörün yaratıcı ilke ve tutumlarının yanı sıra mizacına tamamen karşılık verdi. Ayrıca, onu kendine çeken asi prensibi en iyi ifade eden bu karakterdi. Bu çalışma, yukarıda belirtildiği gibi, Belinsky'nin özel bir makalesine ayrılmıştır. Eleştirmene göre, olağanüstü enerjiye sahip Mochalov, Danimarka prensin dramatik hikayesini aktardı.

Pavel Stepanovich Machalov biyografisi

O oldu Maly Tiyatrosu olduğu söylenmelidirsanatçıyı yücelten bir yer. Bir başka önemli çalışma da Chatsky'nin rolü. Bu, Moskova'nın kültürel yaşamında gerçek bir olaydı. Akademisyenlerinin anılarına göre, aktör bu kahramanı bütün FAMUS toplumuna meydan okuyan yalnız bir isyancı olarak oynadı. Son cümlenin, modern çevrenin muhafazakâr çevrelerine meydan okuyormuş gibi hor görüyordu.

Diğer eserler

Sanatçının rolleri çok yönlüydi ama hepsiBir karakteristik ortak özelliği, toplumu tek başına karşı çıkaran bir kişide protesto, isyankâr bir başlangıç ​​imajını birleştirir. Mochalov'un diğer ikonik Shakespeare imgelerini somutlaştırdığı bu ruhtaydı: Othello, III. Richard ve diğerleri. Bu oyunlarda aktör, çok yönlü karakterini ve yeteneğini, reenkarnasyonun olağanüstü bir ustası olarak göstermekten çok daha fazlasını yapabilirdi. Diğer tarihi figürlerle de ilgileniyordu. Böylece, F. Schiller tarafından aynı ismin oyununun ana karakteri olan Don Carlos imajında ​​ortaya çıktı. Bu ünlü oyun yazarı eserlerinin isyan ruhu, sanatçının doğasına mükemmel bir şekilde karşılık verdi. Ayrıca yazarın en ünlü oyunu "The Robbers" da önemli bir rol oynamıştır. Bu çalışmanın açıkça isyankar bir karakteri var, bu yüzden Mochalov'un konuşmaları devrimci bir etki yarattı.

Mochalov aktörü

Şairlerin yaratıcılığı da ünlüleri cezbettiaktör: "Çingene" oyununun yapımında Aleko'yu ve "Bakhchisarai Çeşmesi" adlı şiire dayanan oyunda oynadı. Bunun Yukarıdakilerin Repertuar aktör ilgi öncelikle romantik roller olduğu açıktır. Gerçekten Lermontov'un "Masquerade" nin dramı başrol oynamak istedi, fakat isyankar bir ruh neden yüksek sesle ve gürültülü popülerliğe ait performans sansür izin vermedi, hiçbir zaman yaşanmadığını haberleri korunmuş.

Başarı nedenleri

Aktörün çalışmalarının olağanüstü popülerliğinin sırrıOnların alaka ve zaman consonance olduğunu. Mochalov ihtiyaç ve yaş onun dairenin insanların isteklerini oyunun arsa ayarlandı gerçeği. 1820-1840-e'de yıl Mochalov gençlik ve eğitimli çevrelerde yere ve zamana göre geldi kısmen bile cesur ataklar, Rus gerçeklik, çok duygusal karşı toplumsal protesto moda asi fikirleri vardı. Aktör, yetenek yanında, o da güçlü kişiliklerin dramatik görüntüsü bekliyor kamu çıkarlarını yakalamak için inanılmaz bir yeteneği vardı. sanatçının Her görüntü, aslında, seyirci anlamıyla kendilerini öğrenilen karakterlerin çeşitli, donemindekileri oynadı. Bu kurulum oldukça tutarlı ve onların yerli çıkarları ve endişeleri ile kalabalık sıradan insanları oynayamadı Mochalov, mizaç olduğunu. Hep 19. yüzyılın ilk yarısında bir kitle buluyor güçlü parlak kişilik dönüşüm ilgileniyordu. Küçük Tiyatro sıklıkla eserinde bağlantılı olarak literatürde hatırlanır.Related news

 • İNCİ SÜSLEMELİ BEBEK PATİK YAPIMI
 • Need For Speed için en çok aranan tüm hileler
 • Pizza nasıl yapılır
 • Saçlarım Dökülüyor Diyenler İçin Bir Öneri
 • VİDEOLU ANLATIMLI SIRALI ÖRNEK MODELİ
 • Tromboflebitin belirtileri nelerdir

 • Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 46

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık


  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 72

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 75

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 50

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 19

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 63

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 73

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 57

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 82

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 93

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 64

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 51

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 34

  Mochalov Pavel Stepanovich, Maly Tiyatrosunun aktörü: biyografi, yaratıcılık 19