Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 2019

Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 2019
17.09.2019

Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 29

Metro "Myakinino" - Moskova'nın en standart olmayan istasyonu

Myakinino metro istasyonu nispeten gençmetro istasyonu metro istasyonu. Bununla birlikte, bu gerçek popülaritesini etkilemedi. Neden? Bu soruyu cevaplamak için, Moskova haritasına bakmaya değer. En üstte, Rus metropolünün yaşamındaki önemli tesisler var. Dünyaca ünlü Crocus Expo fuar merkezine bu şekilde ulaşılabilir.

Metro istasyonu Myakinino. Genel açıklama

metro istasyonu Myakinino

Arbat-Pokrovskaya hattındaoldukça ilginç bir istasyon. Strogino ve Volokolamskaya arasında. Genel olarak, "Myakinino" metro şeması, istasyonun idari sermaye sınırları dışında inşa edildiğini açıkça göstermektedir. Bu arada, bu uzak bir konuma sahip ilk istasyon olarak kabul edilir unutulmamalıdır. Krasnogorsk'a ait Myakininskaya taşkın alanının topraklarından geçer. Çok Fuar Merkezi "Crocus Expo", değil uzakta ve MKAD istasyonu yakındır.

İstasyon küçük bir köyün adını almıştır.Myakinino, Kuntsevo-Batı metropolit yönetim bölgesindeki. Bu küçük kasaba, Moskova Ring Yolu'nun hemen dışında yer almaktadır. Başlangıçta, "Oboronnaya", "Kazakistan" istasyonunun adı verilmesi planlandı, hatta "Crocus City" nin varyantı düşünüldü, ancak "Myakinino" da durduruldu.

İlk taslak üçlobileri. Sadece güneyi kullanmak mümkündür. Kuzey ve orta ön odaların çalışması yakın gelecekte planlanıyor. Planlanan proje tamamlandığında istasyondan kaldırıma ve aynı sayıdan yeraltı geçişlerine olan iki çıktı aynı anda görünecektir. Çıkış, sergi pavyonlarıyla bağlantılı olan yer üstü geçitlerinde de gerçekleştirilecek.

Metro istasyonu Myakinino. Inşaatın tarihi

metro şeması "Myakinino"

Uzmanların söylediği gibi, başlangıçta değilStrogino ve Volokolamskaya arasında bir başka istasyon inşa edilmesi planlandı. O sırada mevcut trafik kavşağı oldukça yeterli sayıldı, ancak ilçe altyapısının çok hızlı bir şekilde büyümesi nedeniyle başka bir istasyonun varlığı gerekli oldu. "Myakinino" işe yaramasa da hiç kimse bunun işe yarayıp yaramayacağını gerçekten bilmiyordu. Bu bilgiler şubenin açılmasından iki saat önce bile gelmedi.

Dikkate değer olan, 26 Aralık 2009'da tren,"Myakinino" da gazeteciler ve yetkililer olan yolcuların hızı yavaşlamadı bile. Aynı gün saat 11.25'de istasyon yolculara ulaşabilir hale geldi. Yeni istasyonun açılması sayesinde Moskova, St. Petersburg'dan sonra idari toprağın sınırlarının ötesine uzanan ikinci şehir oldu.

Myakinino metro istasyonu. İstasyonun tipik özellikleri

Myakinino metro istasyonuna nasıl gidilir

"Myakinino" - yer istasyonu - bir parçasıdıryer park etme Kıyı platformlarını ve tek lobi bağlantı platformlarını içerir. Platformlar arasında bilgi alışverişi sağlayan istasyonun merkezi kısmı boyunca bir köprü çalışır.

Myakinino'nun duvarları granit, aydınlatma armatürleri ile karşı karşıya.monte edilir. İlk başta, istasyonun tamamen farklı bir tasarımı planlandı. Armatürler, ışık reflektörleri ve duvarlar - mermer ve camla süslenmişti. Ancak finansmandaki sınırlamalar nedeniyle böyle bir tasarım projesini değiştirmek gerekiyordu.

İstasyon "Myakinino" en çokbaşkentte nondescript ve karanlık. "Myakinino" metro istasyonuna nasıl ulaşılır, her yerel bölge bilir, ancak bazı insanlar karayolu taşımacılığı kullanarak böyle bir yolculuktan kaçınmayı tercih ederler. Neden? Gerçek şu ki, loş aydınlatma ve gri granit, çirkin bir resim yaratıyor. "İstasyon-ucube" - bu yüzden tatsız tasarım için "Myakinino" mimarları lakaplı.

Ama olumlu anlar var. İstasyonun avantajı, gürültüyü emebilen özel tavanıdır. Bu, en sessiz metro istasyonlarına "Myakinino" atamanıza izin verir.

Istasyon içinde Hükümet Binası yakınında yer almaktadırMoskova bölgesi. Yakın Crocus Expo. Myakinino istasyonunun çalışması, çok sayıda ziyaretçinin Crocus Expo olarak bilinen uluslararası sergi merkezini ziyaret etmesine izin veriyor.

Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 2019

Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 2019

Related news

 • Süslemeli Çeyizlik Patik Modeli Yapılışı Videolu Anlatımlı
 • Remzi Kitabevi, Florya
 • İstanbullu Gelin
 • Irmak Tesisleri Maşukiye
 • Fındık Lahmacun Tarifi

 • Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 37

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu


  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 95

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 8

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 11

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 87

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 43

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 26

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 76

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 26

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 81

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 56

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 94

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 40

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 66

  Metro Myakinino - Moskovanın en standart olmayan istasyonu 83