Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 2019

Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 2019
31.03.2019

Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 23

Medvedkovo, Yasenevo ve Saratov'da Kutsal Bakire Meryem'in Şefaat Kilisesi

denir Rusya'da korunmuş 100'den fazla eski türbeler, "Kutsal Bakire tapınağı." Bu da adını veren Ortodoks tatili onuruna verildi addır.

Tarihsel kronların sayfalarına göre

Bu güne kadar ayakta kalanlardan biriMoskova yakınlarındaki tapınaklar 1807 yılında, daha sonra Odintsovo (Moskova bölgesi) olarak adlandırılan Akulovo köyünde inşa edilmiştir. Ondan önce, 1976'da Akulovo köyü Alexander Khitrovo'nun sahibi tarafından, 1676 yılında inşa edilen bir ahşap kilise ve bir yemekhane vardı.

1692'de, bir Peter manastırı yerleştirildi, burada Peter'ın annesi, Natalia Naryshkina, yardımcı aktris oldu.

1719'da kilise, Moskova Manevi Oluşumuna atfedildi.

1791'de Varvara Razumovskaya'ya gitti.(Sheremetevoy), köy ile birlikte satın aldı. Razumovskaya birçok kilisenin düzenlenmesine aktif olarak katıldı ve onun sayesinde tapınakta günlük hizmete başladı.

1812'de, Sharkovsky tapınağı Napolyon'la yapılan savaşlarda neredeyse tamamen tahrip edildi: ondan sadece Razumovskaya'nın evde saklandığı kilise gereçleri kurtuldu.

Medvedkovo bölgesinde (eski Medvedkovo köyü) tapınak

Mübarek Bakire şefaatinin bir başka hayatta kalan kilisesi Medvedkovo'dadır. On dokuzuncu yüzyılda, topraklarında bir çan kulesi ve daha sonra çocuklar için bir pazar okulu inşa edildi.

Medvedkovo kutsal bakire Tapınağı

Medvedkovo'daki Kutsal Bakire Meryem'in Şefaat Kilisesi -Bu, mimarinin eşsiz bir anıtıdır. Bugünün çocukları bizzat her çocuk ağırlıyor dost Kopasovoy Valentina, gözetiminde okulda Pazar okula ve veliler ile iletişim büyük keyif var.

Medvedkovo tapınağındaki çocuklar için okullar ve kupalar

Çocuklar, resim çizme, Tanrı'nın yasası, tarihi üzerine çalışmakilise. Ve okuldaki yaratıcı gelişimleri için, dantel örmeyi öğrenecekleri, samandan el işi yapabileceklerini ve bebek vaftizine gömlek dikmeyi öğrenebilecekleri çevreler var.

Mübarek Şefaat Kilisesi'nin bulunduğu yerdeMedvedkovo'daki Bakire, eskiden ahşap bir kilise vardı. Dmitry Pozharsky'nin emriyle, yıkıldı ve onun yerine, Dmitry Moskova'nın Polonya işgaline ve kendi ismine karşı zaferi sürdürmek için bir kilise kulesi inşa etmesini emretti.

Medvedkovo Kutsal Bakire Meryem'in Şefaat Kilisesiaynı zamanda tek ayakta kalan tek duraklı yapı olmasıyla da benzersizdir. Patrik Nikon, 1652'de kilise düzenini ihlal ettiği gibi bu tür kiliselerin inşasını yasakladı.

Moskova'nın kutsal bakire Meryem Tapınağı

Medvedkovo Kutsal Bakire Meryem'in Şefaat Kilisesi1634 yılında Yauza Nehri'nin kıyısında inşa edilmiştir. 20 Nisan 1642'de Prens Dimitri Pozharsky öldü ve kilisenin ölümünden tam on yıl sonra, Rusya'nın ender görülen bir fenomeni olan Kizichesky'nin dokuz şehitleri adına taht için bir mektup yazdı.

Medvedkovo'da sadece uzakMübarek bakire şefaat Moskova kilisesi. Moskova, En Kutsal Theotokos'a adanmış tarihi kiliseler bakımından zengindir ve birçok bölgede bulunur.

Yasenevo, Moskova bölgesinde yeni tapınak

Hazretlerinin kutsanmasıyla Moskova PatriğiYasenevo'daki II. Aleksy, Kutsal Bakire Meryem'in Şefaat Kilisesi, beş yıl boyunca cemaatlerin parası üzerine inşa edildi. Bir önceki kanattan farklı olarak, bu, çapraz kubbe tipine göre yapıldığı için farklıdır. Binadaki ışık, çapraz şekilli yapının çevresi etrafında bulunan dar yüksek pencerelerden geçmektedir.

Bu kilisenin Theotokos'a ithaf edilmiş olması,Mavi'nin dört kubbesindeki yıldızları söyle. Tapınağın içinde mozaikle güzelce dekore edilmiştir. Kapasitesi 800 kişidir (toplam alan - 1420 metrekare). Mozaiklerle dekorasyon yapmak zaman alıcı ve pahalı bir süreçtir, bu nedenle Yasenevo tapınağı ülkede pek fazla olmayan nadir bir kültür anıtı olarak kabul edilir. Topraklarında kupa için dua etme onuruna bir şapel inşa edilir.

Kutsal Bakire tapınağı

Zemin katta bir Pazar okulu varve bir kilise dükkanı. Tapınağın özelliklerinden biri, en büyük Hıristiyan mabetlerinin bir kopyasını toplamak için bir alana sahip olmasıdır. Yeni Kudüs Istrinsky Manastırına hacca gidemeyen herkes Yasenevo'ya gelip büyük Hristiyan mabedlerine ibadet edebilecektir. Tapınak, "Hanoi" sinemasının hemen arkasında, Aivazovsky Caddesi'nde yer almaktadır.

Saratov'daki tapınak, bu güne kadar ayakta kaldı

Rusya'da tapınağın ilginç bir tarihiyle başka bir tane daha var.Kutsal Bakire'nin Korunması. Saratov, Volga üzerindeki bu güzel şehirde, 1883 yılında inşa edilmiş eşsiz bir tapınak var. 12 yıl sonra yanında bir çan kulesi yapıldı.

1912'de, kilise bütçesi yaklaşık 6.000 ruble idi, bunun yanında, Saratov bölgesinde kendi çiftliği vardı, tutması gerekiyordu, ama her şey için yeterli parası yoktu.

Sarats Kutsal Meryem Ana Tapınağı

Saratov'daki tapınağa ne oldu?

1917'den sonra Saratov kilisesinin bakımısıradan müminlerin omuzlarına tamamen düştü - kilise üyeleri. Ne yazık ki, paraları tapınağı kurmadı: Saratov yetkilileri onu kapatmaya karar verdi ve binayı öğrenciler için bir hostel olarak kullandı. Çan kulesinde bir anaokulu var.

1930'larda çan kulesinin inşası imha edildi ve tapınağa, kiliseye geri gönderilinceye kadar 1992 yılına kadar orada çalıştıkları atölyeler için sanatçılara teslim edildi.

Başpiskopos Vasily Strelkov ve cemaatçiler Saratov kilisesini restore ettiler ve Nisan 1992'de burada ilk hizmet düzenlendi.

Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 2019

Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 2019

Related news

 • Meteorolojiden Fırtına Uyarısı: Soba ve Doğalgaz Zehirlenmelerine Dikkat
 • Salatayı Dubok ı farklı şekillerde hazırlıyoruz
 • EN KOLAY TEK SIRALI OYA TARİFİ
 • Bilişsel Dilbilim
 • Sevimin Askanasında Çekiliş Var . Çekilişe Davetlisiniz

 • Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 47

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi


  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 26

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 25

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 88

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 51

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 66

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 57

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 10

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 44

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 85

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 90

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 36

  Medvedkovo, Yasenevo ve Saratovda Kutsal Bakire Meryemin Şefaat Kilisesi 23