Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 2019

Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 2019
17.05.2019

Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 79

Mary Morstan, Dr. Watson'un karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri

Irene Adler’in aksine, Sherlock’un sevgilisiWatson, Mary Morstan'ın karısı, dünyanın en ünlü dedektifinin maceralarıyla ilgili hikayelerde çok az yer verildi. Bu neden oldu ve bu kadının kaderi nedir?

Mary'nin İlk Yılları

İngiliz askeri Arthur Morsten ailesinde 1860 yılında (diğer kaynaklara göre, 1861'de) Mary Morstan doğdu. Doğumunun kesin yeri belirtilmemiş. Büyük ihtimalle, bu, Kaptan Morstan'ın hizmet verdiği Hindistan'dır. Mary Morsten

Olarak tanımlanan Meryem'in görünüşüne bakılırsaçok mavi gözlü bir sarışın, annesi Avrupa ya da İngilizciydi, ama Hindu değildi. Her ne kadar bu tür evlilikler XIX yüzyılda İngiliz ordusu arasında nadir olmasa da. Muhtemelen bu kadın, Hindistan iklimini şiddetlendiren çok güçlü bir sağlık değildi: Bayan Morstan, Meryem çok küçükken öldü. Ya da daha sonra Meryem'in yıkıldığı bir tür kalıtsal hastalıktı.

Kızın babası fakir bir adamdı.Hindistan'daki askeri kariyeri yokuş yukarı gitti. Ve zengin arkadaşları ya da akrabaları yoktu. Karısının ölümünden sonra, kızını bırakacak kimse yoktu, bu yüzden onu Edinburgh'a özel bir yatılı eve yolladı.

Gelecekteki kocasıyla görüşmeden önce annesinin ölümünden sonra Meryem'in kaderi

1878 yılına kadar tüm çocukların yılları, Mary Morstan misafirhanesinde geçirdi. O zamandan önce babasını görmemişti.sherlock holmes mary morstan

Hikaye nedenini belirtmiyor1878'de Kaptan Arthur Morsten bir tatile çıkmaya karar verdi ve uzun yıllar devamsızlıktan sonra memleketine ve Majesteleri'nin hazinesine olan talebine geri döndü. Muhtemelen bunun suçlu kızıydı. Sonuçta, 17 yaşına geldiğinde - ve bu yaşlarda kızlar yatılı evler bırakıyor. Büyük olasılıkla, Morsten planlı, parasını almış olması, tatil yılını kızının bakımı için planladı. Bu, Mary'den telgrafıyla ima edildi. Olduysa, Bayan Morstan, İngiltere'nin en zengin gelinlerinden biri olacaktı.

Bununla birlikte, kader bir anda tüm umutların kızını mahrum etti. Babasına otelden gelen Mary Morsten onun kaybını öğrenir.

Sevgili bir baba olmadan ve akrabaları olmadan,Bir yetim sağlayacak olan kız, Bayan Cecil Forrester'e eşlik etmek için zorlandı. Kadın ona sempati duysa da, Mary'ye çok az para ödediği için kız çok zayıftı.

Babasının kaybından dört yıl sonra, Mary bunu öğrendiBilinmeyen bir kişi, onu Times’daki reklamda arar. Bu adama adresini söyleyen Bayan Morstan, büyük ve çok pahalı bir inci üzerinde her yıl almaya başladı.

6 yıl sonra, aynı bilinmeyen kişi Meryem'e buluşma daveti gönderdi. Ancak, kız yalnız bir toplantıya gitmek için korkmuş ve özel dedektif Sherlock Holmes'e döndü.

"Dört Burcu" hikayesi: Miss Morstan ile ilk tanışma

Baker Street 221-b'ye gelen kız, Sherlock Holmes ve biyografi yazarı Dr. John Watson ile tanıştı. Bu olaydan Arthur Conan Doyle'un hikayesinin olayları - "Dörtün Burcu" başlıyor.Sherlock Holmes hakkında hikayeler

Mary'nin hikayesini öğrendikten sonra, Sherlock ve John ona yardım etmeyi kabul eder. Watson'un hemen Miss Morstan'ı sevdiğini ve bu durumun Holmes tarafından fark edildiğini ve buna olumsuz tepki gösterdiğini belirtmek gerekir.

Gelecekteki eşi Tadeusz Sholto ile bir toplantıya geliyorWatson babasının ölümüyle ilgili gerçekleri öğrendi. Hindistan'daki kalışı sırasında, Morsten ve Sholto'nun Jonathan Small adlı bir mahkumla komplo kurduğu ortaya çıktı. Onlara kuzey vilayetlerinin rajalarının nerede bulunduğunu ve karşılığında kendisi ve üç arkadaşı için bir kaçış organize etmelerini istedi.

Ancak, Sholto cimri ve ortalama oldu: Yalnız değerlere sahip oldu ve onlarla İngiltere'ye gitti. Bir süre sonra Morsten onu ziyaret etti ve payını talep etti. Kavga sırasında kaptan hastalandı ve öldü ve Sholto, bir katil olarak kabul edileceğinden, bedeni sakladığından ve sadece ölüm döşeğinde oğullarına ne olduğunu anlatmasından korktu.

Binbaşı öldüğünde, anlatacak zaman yok, neredeBir hazinesi var, 6 yaşındaki çocukları onu bulamadı. Şu anda Mary incilerini yolladılar, o yüzden hiçbir şeye ihtiyacı yoktu. Hazine bulunduğunda, Sholto kardeşler kızın yanında buluşmak ve onu hazinenin üçte birini vermek istedi.

Ama aldatılmış mahkum Jonathan Small yönetilenİngiltere'ye dönüş. Asistanı ile birlikte, Andaman Adaları'ndan bir yerli olan Küçük, bir hazine sandığı çaldı. Sherlock ve polis izini bıraktığında, mücevherleri Thames'e fırlattı.doktor watson ve mary morstan

Böylece, Mary hayatında ikinci kez kaybettizengin olma şansı. Bununla birlikte, kader büsbütün: Yoksul olduğunu öğrendikten sonra, Watson hislerini ona itiraf etti ve bir teklif yaptı. Yakında, Dr. Watson ve Mary Morstan evlendi ve Sherlock'tan ayrı yaşamaya başladı.

Dört Watsons'un evli hayatı

Marie'nin evliliği hakkında çok az şey biliniyor. Watson'un oğlunu doğurduğu ve 1893'te (ya da 1894'te) hem anne hem de çocuğun öldüğü belirtilmektedir.dört işareti

Mary Watson ölümünden sonra o Holmes döndü ve ortağı olmaya devam etti.

Bu kahramanın bahsettiği gibiConan Doyle'un eserleri, daha sonra "Dört Burcu" nın ardından, Bayan Watson iki hikayede daha göründü: "Kambur" ve "Boskom Vadisi'nin Sırrı". "Norwood'dan Yüklenici" nin çıkışına kadar o vefat etti.

Ölüm sebebi Mary Watson

John Watson'un karısı ve oğlu neden kitaplarda öldü?açıkça anlatılmadı. Popüler versiyon, bunun sebebinin bir çeşit enfeksiyöz hastalık olduğudur. Aynı zamanda, Conan Doyle'un "öldürdüğü" Watson'ın genç karısının gerçek nedeni yaygın olarak biliniyor.

Gerçek şu ki Holmes hakkında yazı yazıyorYazarın periyodik sıkılmış. Daha istekli fantastik hikayeler a-la Herbert Wells kurdu. Ancak, dedektif hikayelerine Conan Doyle'un diğer eserlerinden daha fazla ödeme yapıldı. Bu yüzden, iki kez Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin döngüsünü bitirmeye çalışsa da, önce kahramanı öldürdü ve ardından Watson'un evliliği, daha sonra yazar tekrar ona döndü.

Düğünden sonra, doktoru Baker Caddesi'ndeki Holmes'a geri götürmek için bir ihtiyaç vardı. Ve bunun için yazar, talihsiz Meryem ve onun çocuğunu "mezara getirdi".

"Sherlock" dizisinin yaratıcılarına göre, Mary Elizabeth Morstan'ın kaderi

Irene Adler'in aksine, Mary'nin karakteri Arthur Conan Doyle'un hikayelerinin tüm uyarlamalarında görünmez. Ancak, gösterilse bile, kural olarak, kızın biyografisi özellikle değişmez.

Ancak, İngilizlerin modernize adaptasyon - TV dizisi "Sherlock" Mary ilgi çok ödenen ve onun biyografi oldukça değiştirilir. Bu nedir?Watson doktorun karısı

Orijinalde olduğu gibi, serideki kahramanYetim, bu sadece onun adı Rosamund Mary. Olgunlaştığında, kız bir paralı asker mesleğini seçer ve çok geçmeden çok başarılı olur. 3 meslektaşıyla birlikte Agra grubunu kurdu ve insanları yok etmek ve kurtarmak için çeşitli görevler yaptı.

Bir kez, İngilizlerin görevini yerine getirmekHükümet, Agra ihanete uğradı. Sonuç olarak, sadece Rosamund hayatta kalmayı başardı. Geçmişi terk etti ve yeni bir isim alarak, "Mary Morstan", bir Londra hastanesinde hemşire olarak çalışmaya başladı.

Burada John Watson'la tanıştılar veromantizm başladı. Altı ay sonra sevgili evlendi ve Mary hamile kaldı. Tüm güçlü şantajcı Charles Magnussen, Bayan Watson'un geçmişini öğrenmiş ve onu takip etmiştir. Ama Sherlock ve John, gerçeği öğrendikten sonra, Mary'nin cezadan kaçmasına yardım etti.

9 ay sonra Watson'un kızı Rosamund'u doğurdu. Ama çok geçmeden "AGRA" yoldaşlarından birinin de hayatta olduğu ve Mary'yi bir hain olarak ele alarak onu öldürmek istediği anlaşıldı.

Sherlock suçluyu İngiliz hükümeti Vivian'ın çalışanı olarak bulmayı başarır. Maskeledi, dedektifi öldürmeye çalıştı, ama mermi yanlışlıkla Mary'de sona erdi ve o öldü.

Yani, kitapta olduğu gibi Watson da yine Baker Sokağı'na döndü.

Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin diğer önemli kadın karakterleri

Bayan Watson'a ek olarak, kitapta iki önemli karakter daha var: Sherlock'un sevgilisi Irene Adler ve dedektifin dairesi, Hudson'un misyonu. Onlar hakkında bilinen nedir?Sherlock Holmes hakkında hikayeler

Irene Adler, Mary kitabından farklı olarak değildisadece parlak bir güzellik, aynı zamanda bir maceracı. 1858'de New Jersey'de (ABD) doğdu. Sadece güzelliği değil, aynı zamanda fantastik bir sese sahip olan sanatçı, İtalya ve Polonya'da opera sanatçısı olarak mükemmel bir kariyer yapmayı başardı.

Varşova'da turne yapan Adler, bir metresi olduBohemya Kralı. Bir süre sonra onunla ayrıldıktan sonra sahneden ayrıldı ve Londra'ya taşındı. Burada İngiliz avukat Godfrey Norton ile tanışır ve gizlice onunla evlenir.

Çok pratik bir insan olan Irene gizlerFotoğrafın kralı ile birlikte, hükümdarı şantaj yapabileceksiniz. Sherlock bir saklanma yeri bulmayı başarır, ancak Adler planını çözer ve kocasıyla birlikte fotoğraf çekerek kaçmayı başarır. Bir veda mektubunda, kendisine zarar vermeye çalışmazsa krala şantaj yapmamaya söz veriyor.

Irene 1888-1891'de bir yerlerde öldü. Ölümünün detayları bilinmiyor.

Bayan Hudson başka bir kadın.Sherlock Holmes tarafından takdir edildi. Mary Morstan ve Irene Adler'in biyografileri kitaplarda az ya da çok detaylandırılmıştır. Ancak Bayan Hudson'un hayatı hakkında çok fazla bilgi yok, sadece bir dul olduğu belirtiliyor. Zeki, ekonomik ve çok temiz. Ayrıca kitap, onun görünüşü gibi onun adını belirtmez.

Bayan Hudson, Sherlock'la anlaşmayı zor bulsa da, onun nezaketi ve cömertliği onun karşıtları tarafından telafi edilir. Ayrıca, onun sığınmacının iyi bir şey yaptığını ve bazen ona yardım ettiğini fark eder.

Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 2019

Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 2019

Related news

 • İki katlı bir evin tek tüplü ısıtma sistemi: pompalı ve pompalı bir şema, yorumlar, fotoğraf
 • Hava Durumu
 • Sıralı Çıtı Pıtı İğne Oyası Modeli Yapımı Türkçe Videolu
 • Abdulovun karısı Julia Miloslavskayanın kısa bir biyografisi
 • Nar Ekşili Peynirli Salata

 • Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 94

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri


  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 75

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 79

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 29

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 19

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 98

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 24

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 83

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 91

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 87

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 68

  Mary Morstan, Dr. Watsonun karısı. Sherlock Holmes hakkındaki hikayelerin karakterleri 51