Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 2019

Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 2019
21.09.2019

Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 25

Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler

Değerli taşlar, doğanın inanılmaz yaratıklarıdır. Nefis güzelliği, kaprisli renkleri, ışıldayan ışıltılı taşmaları veya asil, ölçülü mat bir parlaklık ile hayranlar. Toplamda, yaklaşık 300 çeşit mineral, renkli taşlara işaret eder. Kuyumculuk sektöründe daha az kullanılır - yaklaşık 100.

Mineralojide taşların sınıflandırılması

elmas taş özellikleri Üretime giren tüm minerallersüsler, geleneksel olarak 2 büyük gruba ayrılır: renkli taşlar (süs) ve değerli taşlar. İkincisi, sırayla, saflık, şeffaflık, ton yoğunluğu ve renk tekdüzeliğine göre gruplandırılmıştır. Taş, çok sayıda çatlak, yabancı kapanım sahiptir ve renk bile korindon, elmas, t., E. Birinci dereceden mineraller atıfta standartlara uymayan, asgari değere sahiptir. Takı veya mineral tılsım satın alırken bu dikkate alınmalıdır. Eğer kusurlu, üçüncü sınıf bir yakut, zümrüt, elmas alırsanız - taş özellikleri de yetersiz bir şekilde ortaya çıkacaktır.

Ezoterizmin sınıflandırılması

Ezoterik ve okültistlerkıymetli ve yarı değerli külçelerin sınıflandırılması. Taşları kadınlara ve erkeklere ayırırlar. Gruplara bölünme, şeffaflığın derecesine bağlıdır. Işığı geçen tüm mineraller erkeksi, örneğin bir elmastır. Bu ve benzeri taşların özellikleri Yan'ın yaratıcı enerjisine dayanır, dönüşür, verir. Ama opak Yin ile bağlantılı - dişi tipi, ev sahibi, alıcıya ait enerji.

Mücevherlerin kralı

elmas taş özellikleri burç Boyunca değerli taşlara tutuminsanoğlunun varlığı açık değildi. Yani, MÖ 5.-4. Yüzyıllarda, şimdi üçüncü dereceden bir mineral olan carnelian en pahalı, beşte beşte biriydi. Zaman geçti ve yeri mavi yakışıklı safir tarafından çekildi. Ancak, her zaman değerdeki ilk yer bir elmas tarafından işgal edildi. Taşların-kralın taş-kralının özellikleri - güç, sertlik, benzersiz optik nitelikleri, "saf suyun" şeffaflığı - böyle yüksek bir pozisyonun ana sebebi oldu. Doğada genellikle kristaller vardır - sekiz ve on iki köşeli, renksiz veya açık mavi, yeşilimsi, sarımsı, pembe veya grimsi renktedir. Pembemsi fanteziler denir. Çok nadiren siyah bir elmastır. Bu durumda taşın özellikleri, hem yıkıcı hem de yapıcı olan ikiye katlanmış kuvvetle kendini gösterir.

elmas taşının sihirli özellikleri

Yıldızların arasında yıldız

Bu kristal şairlerin ve sanatçıların karşılaştırdığı hiçbir şey için değil.bir yıldızla. O, gerçekten, mükemmel ve zaman içinde sanat eseri yüceltilmiş. Bununla birlikte, elmas, yalnızca yüksek estetik nitelikleri açısından değil, aynı zamanda değerlidir. Çünkü onun sertlik ve kuvvet, o askerler için mükemmel bir maskotu, t kabul edildi., Onun gücünün onları bazı verdi yenilmez, korkusuz yapılan belirleyin.. Dahası, bir hükümdarın tepesindeki daha fazla sayıda elmas, bu devletin askeri kampanyalarda kazanma şansı o kadar yükselir.

Astrominolojik göstergeler

siyah elmasların özellikleri Mücevher elmas - taşlar en değerli olantalep ve kaprisli. Bu tüm ezoterik kaynaklar tarafından vurgulanmaktadır. Bu nedenle, gerçekte, bir elmas herkes için nadiren uygundur. Mülkün taşı (Zodyak işareti önemlidir, ancak temelde değil) sadece olumlu şartlar altında belirli karakterleri gösterir. Ama olumsuz - çok sık.

Ama sırayla. Kadim zamanların doğu bilgeleri, uzun zamandır kristale bakarsanız, ihtiyatın armağanı, sezgisel kehanetlerin bir insanda açılacağına, ruh halinin ve iyiliğin gelişeceğine inanır. Kötümser, melankoli, manevi umutsuzluğa eğilimli insanlara yardım edebilir. Taş yaratıcı insanlar, diplomatlar, politikacılar, analistler için faydalıdır çünkü zihnin keskinliğini keskinleştirir, "Manilov" hayallerini ve fantezilerini söndürür, her şeyin ayık bir görünümünü eğitir. Materyal istikrarı ve refahı da bir erkeğe elmas çekiyor. Taşın büyülü özellikleri, sahiplerinin ruhsal gelişimine katkıda bulunmaları, aile bağlarını ve ilişkilerini güçlendirmeleri bakımından da iyidir. Genel olarak, astrolojik yönlere göre, daha güçlü olan, geminin sahip olduğu kişidir, ahlakı ne kadar yüksek olursa, asistan onun için daha güçlüdür. Sadece kusurları olan kristalleri satın almayın, çok küçük. İkinciden bir anlam yok ve ilk olanlar her türlü sıkıntı ve hastalık tarafından size çekilecek. Bu konuda özellikle tehlikeli olan siyah elmasların özellikleridir.

mavi elmas lüks

Kim uyarılır ...

Ne yazık ki, dünyanın en güzel taşıve en tehlikeli, kötülük. Birçok nadir ve değerli örneklerin arkasında, uğursuz kanlı izler çağlar boyunca uzanır. Ünlü elmas "Işık Deniz", "Şah", "Büyük Mogul" hatırlamak için yeterli. Her biri bir dizi acımasız cinayete, bir gözyaşı ve keder dalgasına neden oldu. Sahiplerine en sıkı gerekliliklerin sunulması, elmasların zayıflıklarını çoğaltır. büyülü cila ile Açgözlü adam açgözlü olur, zayıf irade kalıntılarını kaybederek bir köle olur ve çekinmeden vicdanıyla uzlaşmaya eğilimli en aşağılık, iğrenç eylemler ve suçlara gider. Ve sonuç bir - erken, çoğu zaman acı verici bir ölümdür. Bu nedenle güçlü bir ahlaki çekirdeğe sahip olmayan insanların kesinlikle elmas sahibi olmaları tavsiye edilmez.

Yararlı tavsiyeler

Pahalı taş uygun bir çerçeveye ihtiyaç duyar. İşte bu yüzden sadece en yüksek örnek veya platin altını elmaslar için uygundur. Kesme ile büyük bir rol oynar. "Gül" formu nötrdür. Bu yüzden genellikle büyülü güçleri olmayan çok küçük taşlar işlenir. Sadece dekorasyon görevi görürler. Ruhsal çalışmanın yanı sıra gizli ezoterik olaylar için, üç örnekte büyük örnekler ve piramidal kesim gerekir. Yüzlerin sayısı 57'den az olmamalıdır. Çok iyi taşlar bir hediye veya miras olarak alınır (tabi ki karanlık hikayelerle ilgili değilse) - zaten enerji geliştirdiler, yeni sahibinin enerji alanıyla bağlantı kurmak daha kolay. Kendiniz bir taş satın aldıysanız - yavaş yavaş kızdırın. Yeni bir kristal, 7-9 yıl sonra sahibinin asistanı olur. Ama çalıntı kısa sürede talihsizlik çekecek. Taş ilk ay gününde aktive edilir, Uranüs ve Güneş ile bağlantılıdır, tıbbi endeksler üzerinde deri, karaciğer, safra kesesi ve büyülü hastalıkların iyileştirilmesine yardımcı olur - kötülük ve karanlığın güçlerinden bir muskadır.

Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 2019

Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 2019

Related news

 • Doruk Kirezci
 • Promised payment i nasıl etkinleştirirsiniz
 • Zayıflama hapı içti, kalp krizinden öldü
 • Venezuelada ne oluyor
 • Konvulsif sendrom hayatı tehdit edici olabilir

 • Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 76

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler


  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 93

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 64

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 44

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 63

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 48

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 16

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 53

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 2

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 31

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 50

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 78

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 8

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 47

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 87

  Majesteleri Elmas: Taş Özellikleri, Giyen Kurallar ve Diğer Faydalı Bilgiler 65