24.06.2019

Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 56

Mad. Ceza Kanunu'nun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi

Daha fazla iş yapan bir kişinin gerçekliğini açığa çıkarmak durumundaişlerin çokluğu hakkında bir suç söz konusudur. Saldırganın toplum için artan tehlikesine işaret ediyor. Bu gibi durumlarda, mevzuat daha sıkı önlemler sağlar. Özellikle, Ceza Kanunu izin verirbir cümle seti üzerinde cümle. Bu önlemin özelliklerini düşünelim.cümle seti

Genel bilgi

Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesikonu işlendiyse gerçekleşirönceki fiilin cümlenmesinden sonra ve bunun için ceza süresinin tamamlanmasından önce tecavüz. Bu davada yaptırımların uygulanması prosedürü, Ceza Kanunu'nun 70 normunu yönetmektedir.

C için emilim prensibine dikkat edilmelidir.cümle setigeçerli değil

Normun özü

Kurulmuş olarakSanatın yeni bir versiyonunda. Ceza Kanunu'nun 70'iSon cümleye uygun olarak atanan yaptırım gerekçesiyle, önceki mahkeme emri ile muaf tutulmayan cezanın bir kısmı eklenir.

Son cezanın atanmasının sadece (kısmi veya tam) ekleyerek gerçekleştirildiği söylenmelidir.

Özgünlük

AnalizdeMad. Ceza Kanunu'nun 70'i yorumlarlaavukatlar yardım edemezler amaUzmanlar, kişiye daha sıkı tedbirler uygulanmasının gerekçesini vurgulamaktadır. Yukarıda da belirtildiği gibi, çok sayıda eylemle, vatandaşın toplum için daha tehlikeli olduğu düşünülmekte ve daha önce uygulanan yaptırım etkisiz kalmaktadır. Aksi takdirde, bir önceki harekat için cezasını vermeden başka bir saldırı yapmayacaktı.bir cümle seti üzerinde cümle

Sanatta adli uygulama. Ceza Kanunu'nun 70'i

Bir yaptırım uygularken, mahkeme her şeyden önce,İlk mahkumiyet sonrası işlediği tecavüz cezasını belirleyin. Bu yaptırıma, daha önce verilen ceza kısmen ya da tamamen eklenmiştir. Uygulamada, çoğu kez, keşfedilmemiş parçanın belirlenmesinde zorluklar vardır. Bu konudaki açıklamalar 1999 tarihli Kararnamede Silahlı Kuvvetlerin Genel Kurulu tarafından verilmiştir.

Mahkeme, bunun bir parçası olmayanBir kişiye verilen hapis cezası sınırları dahilinde, vatandaşın yeni bir tapu için gözaltına alınmasından sonra kalan süre dikkate alınmalıdır. Eğer bu tedbir bir kişiye karşı alınmamışsa, o zaman ilgili dönemde yeni bir fiil için hüküm verme zamanında kalan bir zaman aralığı vardır.

Örneğin, bir vatandaş hırsızlıktan suçlu bulunursaCeza Kanunu'nun 158. Maddesi'nin 158. maddesinin 2. fıkrası için eleme işaretleri, 1 yıl hizmet verdikten sonra, ağırlaştırılmamış koşullar altında bir cinayet işledi, keşfedilmemiş kısım 4 yıldır. İkinci eylem için vatandaş 10 yıl emekli oldu. Bu davada, mahkeme tehlikeli rekabeti engellemek için yaptırımların zorunlu olarak güçlendirilmesi kuralını dikkate almıştır. Göre, görecümle setiSonuç olarak konu 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı.ст 70 ук рф

nüansları

Yüksek Kurulun Genel Kurulu tarafından açıklandığı gibi,uygulama sanatı. Ceza Kanunu'nun 70'ikümülatif ceza süresi hesaplanmalıdır.konuyla ilgili son kararın verildiği tarih. Süresinde, son suçun duruşmasına kadar kişinin gözaltında tutulduğu süre sayılır.

boyut

Kurallarla belirlenen nihai yaptırımMad. Ceza Kanunu'nun 70'idaha fazla olmalı ve cezalandırılmalıyeni bir tecavüze ve orijinalin bozulmamış bölümüne tabidir. Ancak, hapis cezasından daha az katı ise, bu Kanunun Genel Bölümü tarafından belirlenen bu miktar için belirlenen maksimum miktardan daha fazla olmamalıdır.

Örneğin, düzeltmeye zaman eklersenizÇalışma veya disiplin birimi (askeri personel için) kalmak genel süre 2 yıldan fazla olamaz ve 5 yıl - mahkeme tarafından kurulan faaliyetlerin yerine veya yerine koymak için yasağı.

Hapis şeklindeki son yaptırımcümle seti30 yılı geçmemelidir.

Ek cezalar

Hükümleri uygulamadaki amaçlarıMad. Ceza Kanunu'nun 70'iAna yaptırımların uygulanmasıyla aynı şekilde yürütülür. Bir parçanın kısmen veya tamamen eklenmesi ve ek cezalara izin verilir.70 UkrPh makalesinin uygulanması

Uygulamada, oldukça spesifikdurumun Özellikle, son cümlenin ana yaptırımına göre, mahkeme, hizmet dışı kalmış kısmına değil, her zaman ek bir ceza ekleyebilir. Bu hükmün, ek yaptırımın süresinin, ana sözleşmenin sona ermesinden sonra akmaya başladığı durumlarda izin verilebilir.

Örneğin, ilk eylem için konu 2 aldı3 yıldır tıbbi faaliyetlerin yürütülmesine yasak olan yıl hapis cezası. Ana yaptırıma başladıktan bir yıl sonra yeni bir saldırı düzenlediler. İkinci suçtan yargılama yapılırken mahkeme,cümle setive bir kişi için oluşturulan yasağın 3 yıl boyunca ana yaptırıma bağlanabilir.

Ek yaptırımların sınırları

Ceza Kanunu'nun 70. maddesi uyarınca ceza uygulanırkenKısmi / tam ilavesi durumunda ilave türlerin toplam süresi, Kodun Genel Bölümünde belirtilen maksimum büyüklüğü / süreyi geçmemelidir.

Yürütme yasağı 3 yıldan fazla süremez, para cezası 1 milyon rubleden fazla olmamalıdır. veya 5 yıl boyunca suçlu kişinin gelir miktarı.

Olağanüstü durumlar

Yukarıda belirtildiği gibi, yaptırımların uygulanmasıcümlelerin toplamı sadece şartlar ekleyerek gerçekleştirilir. Bununla birlikte, uygulamada, emilim prensibinin uygulanmasının zorunlu bir önlem olduğu durumlar ortaya çıkar.

Böyle bir durum, cezalardan birinin altında, konuya ömür boyu hapis cezası verilmesi veya son kararda Özel Bölüm'de kurulan azami sürenin tayin edilmesi halinde gerçekleşir. Yorumlar ile 70 UkrF

Örneğin, atanan ikinci eylem için2 yıl boyunca düzeltme emeği. Aynı zamanda, ilk suç için, vatandaş aynı işin ayrılmaz bir parçası vardı - 6 ay. Bu durumda, bu yaptırımın azami süresinin 2 yıldan fazla olmamasından dolayı mümkün değildir. Buna göre, son ceza 2 yıldır ıslah emeği olacaktır.

Farklı Kuralları Uygulamak

Sık sık yaptırım uygularken, mahkeme zorlanırKanunlar ve eşzamanlı olarak cümlenin bir araya getirilmesiyle ilgili eylemlerde bulunan konular hakkında cezai yaptırım prosedürünü uygulamak. Bu durum, örneğin, cümleye hizmet verme konusundaki öznenin birkaç muhakeme işlemiş olduğu veya ikinci cümlenin geçtiği zaman, ilk kararın yürürlüğe girmesinden önce işlenen başka bir eyleme karıştığı ortaya çıktığında gerçekleşir.

Bu tür davalarla ilgili olarak Silahlı Kuvvetlerin Plenumu açıklandıAşağıdaki Bir vatandaşın, bir kısmı daha önce işlenmiş olan diğer suçlardan suçlu olduğu ve bir kısmının, ilk kararın verilmesinden sonra, ilk karardan önce gerçekleşen eylemlerin toplamına karşı, ikinci cümle için yaptırımın ilk kez yapıldığı ortaya çıkarsa. Bundan sonra, bölüm 5 tarafından kurulan sırayla. Ceza Kanunu'nun 69'u, ilk karardan sonra bir vatandaş tarafından işlenen suçların toplamına ceza verilir. Son yaptırım, cezaların toplamı ile belirlenir.Rusya Federasyonu Yargı Uygulama Yasasının 70. Maddesi

ilaveten

Makalenin 70. Maddesi de davalarda uygulanır,Daha önce mahkum edilmiş bir kişi kısmen veya tamamen bir cümle hizmet etmediğinde. Bu gibi durumlarda, geçmiş cezanın uygulanmadığı tartışmasız kısım şu şekilde tanınır:

 • Şartlı mahkumiyet durumunda, mahkemede yargılanmadan önceki tutukluluk süresi hariç, tüm ceza süresi.
 • UDO ile - suçlu erken serbest bırakılan döneminin bir parçası.
 • Küçüklere veya hamile kadına sahip kadınların hizmetinde gecikme olması durumunda, cezanın tamamlanmasında ya da ertelenen bir kısmının ertelenmesi halinde, tüm ceza süresi ertelendi.

 Yeni baskıda 70 kopek

Ayrı olarak, uygulama hakkında söylenmelidirYaptırımın denetlenmemiş kısmının yerini af veya af temelinde hafifçe cezalandırılan kişilerin aleyhine bir dizi cümle. Bir vatandaş tarafından işlenen yeni bir suç durumunda, son ceza, suçlu kişinin hizmet etmediği hafif bir yaptırımın kısmen veya tamamen değiştirilmiş bir kısmını içerir.Related news

 • Ankilozan Spondilit Hastaları İçin Spor Hareketleri
 • Mutfağınızı Düzenlemenize Yardımcı Olacak 18 Kendin-Yap Projesi
 • Soğuk Kahve Tarifi Videosu
 • Haşhaşlı Çörek Videosu
 • Signaling Sherkhan Magikar 5 - kullanım kılavuzu, kurulum ve incelemeler

 • Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 19

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi


  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 4

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 21

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 34

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 63

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 75

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 67

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 31

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 93

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 98

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 76

  Mad. Ceza Kanununun 70. Cezaların bir dizi cümleye empoze edilmesi 4