Luxorun en eski şehri (Mısır) 2019

Luxorun en eski şehri (Mısır) 2019 Luxorun en eski şehri (Mısır)

Luxor'un en eski şehri (Mısır)

Kahire'den sadece 600 km en eski şehirMısır, yaşayan ve ölü olan şehir, Luksor'u çağırdı. Modern zamanlara kadar, şehir Büyük Thebes'in adını taşıyordu ve "büyük" öneki hiç rastgele değil, yaşamın ve çağın en büyük firavunun saltanatıydı.

Luksor Mısır

Geçmişte şehrin tarihi

MÖ 21. yüzyılın başlarında. Luksor, Mısır'ın başkenti oldu. O Nil her iki kıyısında haklıydı, ama nehir ağzı değil sadece küçük bir su kaynağı vardı, ama aynı zamanda yerli sakinlerinin sakramental hayatında bir rol oynamıştır. Çağımızdan önceki Nil'e Styx adı verildi ve şehri ikiye böldü: Yaşayan Dünya ve Ölüler Dünyası. galip ve Neil hayat sonsuza durdu diğer taraftan krallar olarak bilinen firavunlar tarafından yönetilen, yaşamla köpüren gelişti ve saraylar, kiliseler, mimari anıtlar, mermer yolları, parlayan nehir Bir tarafta beklentisiyle dondu - Ölüler Dünya idi ve bu gün içinde olmaktır mezarlar ve piramitler.

Luxor, Mısır - yaşayan şehir

Bu güzel şehrin ilginç bir tarihi var. Mısır'ın başkentini yaptığı dönemde, ülke bir mimari kültürün gelişmesine tanık oldu. Onların mezarları ve anıtları tasvir dönemin egemen firavunların isimleri, aralarında Ramses, Seth Tetmos, Tutankamon, Amenophis ve tanrı Amun tapan diğerleri, onlar kendisi ve eşi için çok büyük mezar olan ve en değerli almak için onunla ölüme götürdü .: silahlar, altın, gümüş, değerli taşlar ve bakırdan yapılmış takılar, kıyafetler ve hatta mektuplar.

Mısır Luksor

Luxor'da yaşayanların dünyası gelişti, tapınaklar yükseldidefne arasında gökyüzüne, sfenksler sokak taş tapınaklar donmuş bakışları için ziyaretçileri karşıladı, çölün ortasında yeşillik yapay vahalar tazeliğini, orkide, zümrüt ışığı açan kokusunu verdi. Lüks saraylar, onları ilk kez gören basit gezginleri yaptı, titreyerek. Bunlar binlerce insanın bir araya gelebileceği devasa yapılardı. Pencereleri, Mısır'da ortaya çıkan dünyanın ilk batiste gelen tekstil pelerinleri ile kaplıydı. Eğer yabancılar Mısır ülkesinin adını duydularsa - Luksor onlardan önce, saraylar ve tapınaklar, anıtlar ve büyük pazarlarla süslenmişti. Kudretli bir şehirdi.

Eğer Luxor'u - Mısır'ı yaşam dünyasını - ziyaret edersenizGözleriniz ülkedeki en eski ve en büyük korunmuş tapınağa - Luksor Tapınağı'na sunulacak. 2.100 yıl bizim dönemin önünde durdu ve hemen hemen aynı numara zaten ülkemizde var olan, farkında hepsi olmadığını sanki taş kedi, ziyaretçi gizemli bakışları bakıyorum, bizim dönemin iki kez yaşı, ama onun görkemli sütunları flinching değildir Amun huzurunu koruyacaklar ve orada duracaklar. güneş tanrısı Amon-Ra için Karnak inşa Hiçbir az görkemli tapınağı. yapının görkemi ve anıtsallık hala mimarlar mekanize emek ise tamamen yok olmuştu bir anda, 2 ton ağırlığında taş bloklar 20-30 metre yüksekliğe yükseldi konusunda düşündürüyor.

Mısır Luksor Fotoğraf

Yaşayan dünyadan ölülerin dünyasına

Yaşam dünyasında saltanatlarını tamamladıktan sonraFiravun Nil'in sağ tarafını terk etti, Luksor'a var - Mısır ölüleri dünyası. Nehrin sol kıyısında Queens Vadisi ve Tutmes 1, 2 dinlenmiş Kings, 40'tan fazla mezar, Vadisi yalan Tuthmosis, Tuthmosis 3, Tutankamun'a Hatşepsut, Madinet Ebu ve diğerleri. Mezarların çoğu kayaların derinliklerinde, sadece geçitlerin uzunluğu 70 metredir. yıllardır oluşturulan Mısırlı krallar ölümden sonra sonsuzluk gönderilen ettiği bu tapınaklar, dekore edilmiş ve gerçek bir sığınak dönüştü. Ölü firavunların ve mezarların zenginliği zarar vermeyen çağdaşlarının biri tanrıların laneti, geçmişin altın krallara dokundu olacağını herkes tarafından korundu için, en korkunç cezaya maruz ediliyordu.

Dünya ve geçmişin zenginlikleri bugün bizi çağırıyor. 1979 yılında Luksor anıtsal yapılar ve müzeler korumak amacıyla, kent, UNESCO Dünya Mirası seçildi. Yaşayan "açık hava müzesi" - Luxor'u ziyaret edin. Mısır, bu şehri görmemiş olanlardan önce tüm ihtişamıyla kendini göstermeyecek. Her yıl yüzbinlerce turist var. ilgi çekici özelliklerinden biri - Mısır, Luksor (- geçirmez interenete fotoğraf) ziyaret gezginler için Polshinstva.

Luxorun en eski şehri (Mısır) 2019

Luxorun en eski şehri (Mısır) 2019

Related news

 • Ispanaklı Yumurta
 • Ayakkabıların boyutsal ağları. 15 cm - hangi çocuk ayakkabılarını seçmelisiniz
 • Parça Çikolatalı Ve Fıstıklı Kurabiye Tarifi
 • Sıralı Nohutlar Bayan Yelek ve Bebek Örgüleri Örneği
 • Patatesli Kek

 • Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)


  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)

  Luxorun en eski şehri (Mısır)