Lomonosov portresi: açıklama 2019

Lomonosov portresi: açıklama 2019

Lomonosov portresi: açıklama 67 18.02.2019, 06:34

Lomonosov portresi: açıklama

Mikhail Lomonosov uzun bir ders kitabı kişiliği olarak adlandırılmıştır. Küçük yaştaki her okul çocuğu seçkin bir bilim insanını ya da en azından onun varlığını bilir ve yüzünü portrede öğrenir.

Mikhail Lomonosov: Schulze'nin çizimiyle yapılan bir bilim adamının portresi

XVIII yüzyılın resminde,insan görüntüsü ile resimler. Birçok bakımdan, bu, insanların tarihte bir iz bırakmalarına ve zamanlarının seçkin zihinlerinin nasıl göründüğüne dair soydaşlara bilgi aktarma ihtiyacından kaynaklanıyordu.bir lomonosov portresi Önde gelen bir bilim adamı, bilimin birçok alanında öncü, ansiklopedi, şair ve müthiş bir fiziksel güce sahip mükemmel bir adam olarak böyle bir birey, sanatçıların ilgisi olmadan yapamadı.

Lomonosov'un portresi çocukluktan beri herkese aşina olmuştur. Birkaç kişi, bilim insanının bu tanıdık görüntüsünün çeşitli yorumları olduğunu bilir ve bazen ustaların elini ayırt etmek çok zordur. Sanat eleştirmenlerinin ilgisini çeken birçok eser arasında, meslektaşı ve öğretmen H. Schulze'nin çiziminde M. Schreier tarafından yazılan Lomonosov'un gravür portresi yer almaktadır.

Eserin bileşimi, bundan çok farklıdır.Fessard ama Schreyer ilginç detaylar bir dizi yapar görülebilir. Bilim adamı masaya iki elini tutmak, ve bir ev-yıpranmış, pis paltolu göğsünü açığa, açık konumda oturan etmez. Bir yandan, Mikhail kayıtları ve diğer kalem tutar. Onun ifadesi aşırı dalgınlık verir, ama onun gözüne coşku notları yakalayabilirsiniz. izleyici meşgul düşünme sürecidir ve kağıt üzerinde iyice her şeyi düzeltmek için çalışıyoruz aynı anda Lomonosov, bir portresini sunulmuştur önce. Önünde Açık kitap ihmal çalışmalarına yalan.

Gravür hakkında beklenmeyen gerçek

Mikhail Lomonosov Portre

Schönier'in gravürü, Lomonosov'un portresini betimliyor,Sanat eleştirmenlerinin hâlâ beyinlerini koruduğu bir özellik var. Çalışmanın Schulze'nin çiziminde yazıldığı kabul edilir, fakat 1749'da doğmuştur, bu da gravür tarihine karşılık gelmez - XVIII yüzyılın sonu. Resmin ayrıntılı bir incelemesi ile ön planda yer alan açık kitapta Lomonosov'un yaşadığı günlerde Elizabeth'in değil, Elizabeth'in adı olduğunu görebilirsiniz. 18. yüzyılın sonu, klasikliğin hakimiyetin hakim olduğu dönem olarak kabul edilmesine rağmen, genel kompozisyon, barok ruhuyla stilistik olarak inşa edilmiştir. Sanat dünyasındaki bu farklılıklar temelinde, Lomonosov'un el Schreyer'in portresinin gelişiminin birkaç aşamasını geçtiği ve sanatçının bizzat kendisi bilim insanıyla iletişim kurmamış olduğu yönünde bir öneri var. Başlangıçta, Mikhail Vasilyevich'in portresi oluşturuldu, ardından Schulze onunla bir çizim yaptı. Son aşamada Schreier, ünlü gravürünü öğretmeninin ve meslektaşının kalem taslakları üzerine yarattı.

Gravürün stilistik özellikleri

Resimde yukarıda belirtilen barok stili,XVIII. yüzyılda yeri olmayan bu, Roma İmparatorluğu'ndan bize gelen sanatsal aygıt tarafından açıklanmaktadır. Seçkin bir bilim insanı Schulze'nin imgesiyle bir gravür yazma amacında olan ve onun ardından, doğal olarak Schreyer, Jean-Jacques Rousseau'nun resmedildiği resme uygun bir prototip buldu. Ve bunu temel alarak, Lomonosov'un kafasını düşünürün bedenine “dikti”. Schreier'in gravüründeki stilistik çelişkiyi, XVIII. Yüzyılın sonunda resimdeki egemenler ile açıklayan budur.

Lomonosov portresi: açıklama 2019

Lomonosov portresi: açıklama 2019

Related news

 • Lahana Nedir, Çeşitleri Zararları Nelerdir Beyaz Lahana Faydaları
 • Çok Amaçlı Örgü Etek Örnekleri
 • Kısa Sürede Yapabileceğiniz Kolay Garnitürler

 • Lomonosov portresi: açıklama 47

  Lomonosov portresi: açıklama


  Lomonosov portresi: açıklama 92

  Lomonosov portresi: açıklama 11

  Lomonosov portresi: açıklama 43

  Lomonosov portresi: açıklama 64

  Lomonosov portresi: açıklama 33

  Lomonosov portresi: açıklama 4