26.06.2019

Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 8

Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları

Lomonosov turistik bir şehirdirdikkati gerçekten hak ediyor. Türünün tek örneği, 18. yüzyılın saray topluluğu. Daha önce, Finlandiya Körfezi kıyısında bulunan şehir Oranienbaum olarak adlandırıldı. Rus yöneticilerin ve onların favorilerinin bir banliyösü idi. Bu yazıda, Lomonosov'un manzaraları (eski sarayların fotoğrafı ve açıklamaları) hakkında en ilginç bilgileri bulacaksınız.

Oranienbaum'un Tarihi

Kuzey Savaşı sırasında Rusya dahilFinlandiya Körfezi ve Neva Nehri kıyısındaki İsveç topraklarının bileşimi. Burada Peter, St. Petersburg'un temelini attım. Yeni şehrin etrafındaki araziler yaklaşık imparatora verildi. Oranienbaum'un kurucusu favori AD Menshikov'dur. 1707'de ilk ahşap sarayı burada yaptı. Üç yıl sonra, rezidansta taş binalar inşa edildi. Yetenekli bahçe sanatçıları ve mimarları sayesinde, inanılmaz güzel bir park burada ortaya çıktı. Elizaveta Petrovna'nın altında, güzel saraylar Petr Fyodorovich tarafından ele geçirildi. Prensin karısıyla dinlendiği yazlık rezidansını barındırdı. Şu anda Oranienbaum'da dünyaca ünlü mimar Rastrelli çalıştı. Projesine göre, rezidans arazisinde Stone Hall ve Picture Courtyard inşa edildi. Daha sonra, mimar Rinaldi orada çalıştı, Çin Sarayı, Petrovsky Parkı ve Rolling Hill inşa etti.

Lomonosov manzaraları

Bugün Oranienbaum

Bugün eski Oranienbaum bir şehre dönüştüLomonosov (Leningrad bölgesi). Turistik eski soylu ikamet hala dünyanın her yerinden turist çekmektedir. Kompleksin toplam alanı 162 hektardır. 2011 yılında, kapsamlı restorasyon çalışmalarını orada gerçekleştirildi. Bugün, eski konutu Menshikov Peterhof ve Tsarskoye Selo yanında seyahat ve rütbeleri arasında popülerdir. Kasaba savaşlar ve devrimler sırasında olumsuz etkilenmedi, burada binaların çoğu, orijinal biçiminde korunmuş olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Öyleyse Lomonosov'un (Oranienbaum) ana manzaralarına bakalım.

Büyük Menshikov Sarayı

Bu bina, Büyük Peter'ın Barok dönemlerine güzel bir örnektir. Saray, seçkin mimar F. Fontana'nın projesine göre inşa edildi. Rastrelli, Peter III zamanında binanın yeniden inşasıyla uğraşmıştır.

İlk olarak, sarayın inşaatı nedeniylestratejik hedefler. Bilindiği gibi, 1704 yılında Peter, Finlandiya Körfezi kıyısındaki Kronstadt kalesinin inşasını emretti. En sevdiği Menshikov, inşaat sürecinin gözlemcisi olarak atandı. Bugün Oranienbaum'un en önemli cazibe merkezlerinden biri olan saraydan, prensi kaleyi bir teleskopta görebilirdi.

Bugün sarayın önünde güzel bir park - Aşağı Bahçe.

Lomonosov manzaraları (fotoğraf)

Peter III Poteshnaya Kalesi

Konutun bir sonraki sahibi - Peter III - inşaburada Poteshnuju kalesi. Topraklarında kışla, cephanelik ve diğer binalar ve depolar vardı. Kalenin yanında İtalyan A. Rinaldi tarafından tasarlanan küçük bir saray inşa edildi. Günümüze kadar ayakta kalmış ve 18. yüzyıla ait Rus mimarisinin en güzel anıtlarından biridir.

Bugün tüm turistlerin eşsiz bir fırsatı var.Peter III'ün dinlendiği sarayın odalarını ziyaret edin. Binanın bir binasında - Resim Salonu - Hollanda, İtalyan ve Flaman tablolarının değerli eserleri bulunmaktadır. Bu resimler Peter III koleksiyonunun bir parçasıydı. Ayrıca burada prensin kişisel eşyalarını, kıyafetlerini ve mobilyalarını görebilirsiniz.

Lomonosov (şehir) turizm merkezi

En ilginç göz önüne alındığındaLomonosov'un manzaraları, biri Büyük Catherine'in "Cottage" ı hatırlamaya yardımcı olamaz. Bugün bu topluluk iki bölümden oluşuyor: Çin Sarayı ve Roller Coaster.

Çin sarayı

Çin Sarayı - benzersiz bir anıt18. yüzyılın ikinci yarısı mimarisi. Dışardan, bina çok belirsiz değil. Ancak sarayın iç mekanı ihtişam ve güzelliğiyle dikkat çekiyor. İç kısmı oryantal motifleri içeriyor. Ama gerçek sanat eseri Cam kabine denen şeydir. Duvarlarında, odanın iç kısmına uyumlu bir şekilde uyum sağlayan P. Rotari'nin 20'den fazla resmi vardır.

Lomonosov (Leningrad bölgesi) turizm merkezi

Merdane slayt

Bu belki de en ilginç ve sıradışı bir projedir.A. Rinaldi. "Katalnaya Gorka" adlı topluluk, bir pavilyon (bu güne kadar korunmuş), büyük kolonnadlar ve tekerlekli sandalye binmek için tepe yamaçları içeriyordu.

Bugün herkes binayı ziyaret edebilirköşk. Yemyeşil iç ve zarif şekilleri etkileyici. Özellikle porselen dolabıdır. İç sanatın en güzel örneklerinden biri olarak kabul edilir. Odanın duvarları Meissen'deki Büyük Catherine tarafından sipariş edilen porselen ürünlerle dekore edilmiştir.

Lomonosov manzaraları

Lomonosov'un manzaraları (eski Oranienbaum) her turisti etkileyecek. Onlar sadece güzellik ve büyüklükle hayran değiller, aynı zamanda geçmiş dönemlerin ruhunu da koruyorlar.Related news

 • Mavi Jel Buz Torbası Nasıl Yapılır
 • Bir arabada hidrolik direksiyon nasıl pompalanır
 • Calypso Company. Kaliteli ayakkabı
 • Yeni doğan bir bebek nasıl sıcaklığı ölçebilir Öğreniriz
 • GEF İngilizce dersinin analizi: örnek, metodolojik gelişme

 • Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 22

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları


  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 11

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 99

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 47

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 48

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 45

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 40

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 76

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 26

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 27

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 14

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 91

  Lomonosov (Oranienbaum) manzaraları 85