Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks KazakLezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak


Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 91 25.02.2019, 02:01

Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak

Pişirme altında, ülkemizde çoğu insangenellikle turta, kek, hamur işleri ve rulo anlamına gelir. Bazı nedenlerden dolayı, geleneksel anlamda çörek vatandaşları arasında kök salmadı. Bu arada Polonyalılar tarafından icat edilen ve daha sonra tüm dünyaya yayılmış olan çörekler, dünya halklarının çoğunun yemeklerinde muadilleri var. Bu akrabalar arasında Kazak Baursaks var, ki bu olmadan bu insanların yapabilecekleri tek bir günlük etkinlik yok. Tabii ki, bunlar genellikle günlük menü mevcuttur, ancak herhangi bir (özellikle düğün) kutlamaları, Özbekler bir süs olduğunu da baursaks kendi sürüme sahip mutfak, tüm ritüelleri kullanılmıştır.

baursaks Kazak tarifi

Baursaks ne için kullanılır?

Her şeyden önce, doğudaki veTatar geleneği bu tür donutların arzına benzemelidir. Bir slayt tarafından oluşturulan ayrı bir yemek üzerinde yapılır ve festivallerin önemli bir parçasıdır. Bu yüzden, Tatarların düğünde, bu parti ebeveynlerden hediye olarak hizmet etti. Kazaklar, her türlü tatlı ve madeni paralarla birlikte genç bir aileyi serpmek için kullanıldı. Ve Uzbeks arasında, bu şekerleme ürünleri neredeyse tamamen gizemliydi.

Temel nedir?

KazaklarÇünkü şemsiyeler (Kazaklar ya dabaşka bir Doğu uyruklu - çok önemli değil) - çok işlevli bir yemek, kullanılan ve "borsch altında" ve bir tatlı olarak, o zaman hamur farklı bir şekilde yapılır. En çok maya veya taze kullanılır, ancak nadir ve küf değildir. En sık karşılaşılan seçenek, bursun sadece bir testten oluşmasıdır. Ancak tatlı çeşitleri, çocuklara ayrıcalıklı olarak doldurma ile yapılabilir. Genellikle meyve (taze veya kurutulmuş, ancak ıslatılmış); çağdaşlarımız, zamanımızdan beri reçete edilen ve bu ülkeye özgü olmayan şekerlenmiş meyveler olan Kazak baursakları besleyebilir.

Oryantal Donut Çeşitleri

Ülkemizde bunu duyanlar bileİsminin altında ve altında neyin gizlendiğini düşünün, genellikle Kazak baursakslarının farklı türler olduğunu bilmezsiniz. Buna göre, aynı şekilde hazırlanmamışlardır. Prensip olarak, üç gruba ayrılabilirler. Peki, Kazak mutfağı ne olacak?

Baursaks taze, en dayanıklı

Kefir'de Kazak baursaksBu ürünler uygun ve her günherhangi bir yiyeceğe ekmek yerine tabaklar. Bu çörekler "Shi Baursak" denir. Bunlar 2 bardak alındığı için mayasız hamurdan mi (orijinal tarifi - iki kase, ancak benzer tanklar ölçüm açısından) un, kabartma tozu, yarım çay kaşığı, 5 yumurta (diğer mayasız hamur tarifi için tipik olmayan), süt veya bir bardak su ve bir çay kaşığı (belki daha az) tuz. Eğer Kazakça baursaks yemek pişirmeyi öğrenmek istiyorsanız, yağ unutur. Sadece yağda pişirmeliler. Hamur, zekice haddelenmiş şeritler ve yavru kesilir. kazan-tipinde tava kızartması veya "Wog".

Maya çörekler

Genel olarak, bu hamurBaursak Kazak'tan tatlı çeşitler pişiriyor. Hamur için Malzemeler: - su, masada bir çay kaşığı tuz - maya ve şeker 3 kase, un 1 (buna "doğal" terminolojisi sopa). Normal maya hamurundan farkı, yağlı kuyruklu bir hamurla 150 gram yağdır. Bu ürünlerin ürünleri kespe baursak olarak adlandırılacaktır. Bileşenlerden yumuşak bir hamur yoğrulur, yuvarlanır, gerektiğinde sarılmış şeritler halinde kesilir. Orijinal - flagella, ama daha ilginç - çeşitli squiggles. Ve sonunda uçlar birbirine bağlı. İlk versiyonda olduğu gibi, çok fazla yağda kızartın ve sonra pudra şekeri serpin.

Süzme peynir

Kazak'ta baursaks nasıl pişirilirSonunda Kazaklar olan bir tatlı hazırla"Domalak baursak" denir. Onun için, 2 kase süzme peynir ve bir püre un, ekşi krema ve pudra şekeri almanız gerekir. Ayrıca 3 yumurta, büyük bir kaşık şeker ve iki yemek kaşığı tereyağı, bir başka çay kaşığı tuz.

Bu durumda hazırlık çok daha fazlaönceki tariflerden daha karmaşık. Lor mutlaka mutlaka silinmelidir. Sonra her şeyi ekleyin (toz hariç); önce tereyağı eritmeyi unutmayın. Yoğurma hamuru flagellaya ayrılır, parçalara ayrılır ve sertleşene kadar kaynatılır. Suyun süzülmesine izin verilir, boşluklar un içine dökülür ve hepsi aynı yağda derin kazan içinde kızartılır. Konuklara ekşi krema ve pudra şekeri sunun.

Kefir çörek

Hamur, prensip olarak, aynı zamanda mayadır. Sadece baz alındığında, 0.5 litre olması gereken kefir; bir yumurta sadece bir tane konur; hala bir çay kaşığı tuz ve sodaya, iki yemek kaşığı şeker ve yağsız yağa ihtiyaç vardır. Maya (eğer kurularsa) birazcık yeterlidir - yeterince çay kaşığı ve un - ne kadar gidecek.

Kazak mutfağı baursaksTüm malzemelerden hamur yoğrulur vegenellikle, bir saat ısıya koyun. Daha sonra demetler halinde kesilir (sosis), parçalar halinde kesilir ve 15 dakika kaldırılır. Kazak kuzularını (kefir veya başka bir temelde), kuzu yağında kızartmak gelenekseldir, fakat çağdaşlarımız tarifleri mükemmelleştirmiştir. Yağsız yağı ve mutfak yağını eşit parçalarda kullanmanızı önerirler. Diyorlar ki, çörekler çok şişman değilken, yumuşatıldıktan birkaç gün sonra yumuşaklık korunur.

Ancak, derin kızartma prensibi kalır. Kazancı yok - derin bir tencereye. Yağ ile yağ iyi ısıtılmış. Karışım pratik olarak kaynatıldığında, hamur parçaları kabın içine atılır ve sürekli olarak çevrilir.

Çocuklar bir çörek içinde önceden rulo yapabilirkurutulmuş meyve, marmelat veya şekerlenmiş meyve ve üstüne bir toz serpin. Ancak, bu tür eklemeler olmasa bile, çocuklar hevesle ürünü bal ya da reçel haline getiriyorlar.

Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks KazakLezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak

Related news

 • Havuç Aşı Yapılışı
 • Dongchang-ri
 • Çok İzlenen Videolar
 • Patron Bebek Filmi İzleyiciyle Buluşuyor
 • Lipaz nedir

 • Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 11

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak


  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 34

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 40

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 22

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 94

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 88

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 84

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 54

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 83

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 89

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 74

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 72

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 4

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 21

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 24

  Lezzetli ve yetişkin ve çocuklar: Baursaks Kazak 34