Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 2019

Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 2019

Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 54 26.02.2019, 12:02

Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk "Goodyer Ultra Gripe Buz 2"

Kışın arifesinde her araba sahibi içinArabanız için kauçuk almak önemlidir. Bugün, lastik endüstrisi çok geniş bir ürün yelpazesi sunuyor, birçok üretici, daha fazla lastik modeli var. Kış lastiklerinde en önemli olan nedir? Herkes bu soruya cevap verecektir: herhangi bir örtü, güvenlik, rahatlık ile yollarda ideal roadability. Tüm öngörülen gereksinimleri ciddiye alan otomobil meraklıları, bazen kauçuğun fiyatına bakmazlar, araba için gerçekten yüksek kaliteli "ayakkabılar" elde etmeleri önemlidir.

Goodyear lastikleri tüm dünyada bilinir,Bu marka altında, her mevsimde otomobiller için ilk lastiksiz lastikler ve lastikler patentliydi. Bugün, o "Goodyear Ultra Grip Buz 2" ve "Ultra Grip Buz Arktik 2" şirketi, üretim teknolojisinin tarihine ve nispeten son üretiminde salınan kış lastikleriyle bakmak ve birçok sürücüler için bir yenilik. Araba sahiplerinden gelen geri bildirimlerin yanı sıra farklılıklarını da düşünün.

Markanın tarihinden itibaren

"Goodyear" ın tarihi 1839’daAmerika'nın mucidi Charles Goodyear, lastiği ilk kez vulkanize edebildi ve daha fazla güç ve esneklik kazandı. Ne yazık ki, eserleri düzgün bir şekilde değerlendirilmedi ve mucit tüm büyük bilim insanlarına olduğu gibi öldü, yoksulluk içinde ve 200 bin dolarlık büyük borçla. 1860'da oldu ve 1898'e kadar, hiç kimse Frank'i hatırlamadı. Charles Seiburling yeni kurulan şirketine adını vermeyi kararlaştırdı.

Yani bir marka Goodyear Tire & Rubber Company vardı. Frank, daha önce işlenmiş saman olan üretim tesislerinde satın aldı. Bu satın alma için para, bir akrabadan ödünç aldı ve kaybetmeyeceğini fark etti, çünkü 1890'dan itibaren bisikletlerin yaygın kullanımı başladı, ayrıca, arabalara binmeden arabalara bürünmeye başladı. Böylece, marka 29 Ağustos 1898'den itibaren varlığını başlattı ve sermayesi sadece 100 bin dolardı.

Başlangıçta, üretim odaklandıBisiklet lastikleri, yangın hortumları ve kauçuk poker fişleri. 1901'de, kardeşler Cyberling, otomobil üreticisi Henry Ford'la tanıştı ve lastik üretmeye başladı. 1903 yılında ilk iç lastiksiz lastiği 1908 yılında piyasaya sürdüler - tüm hava koşulları için ilk ve o yıldan itibaren ilk Ford otomobilleri için lastik tedarik etmeye başladılar. 1910'da, kardeşler Kanada'da bir fabrika açtı ve üretiminin lastikleri dünyaya geldi. 1912'de, lastik Avrupa pazarlarında başladı, aynı zamanda Goodyear temsilcilik ofisi Londra'da kuruldu.

2005 yılında üretici temsil edildiBir patlaktan sonra çalışma yeteneğini koruyan ilk lastik, yani Run Flat lastikler ortaya çıktı. Günümüzde, yaz ve kış lastikleri "Goodyear" en popüler olanlardan biridir ve "Forbes" (en yüksek itibara sahip firmaların reytingi) listesinde yer alan marka kırk yılda listelenmiştir. Slovenya, ABD, Fransa, Almanya ve Polonya'da marka lastikleri üretiyorlar. Bugün firma Dunlop, Kelly, Fulda, Debica ve Sava gibi markalara sahip.

goodyear ultragrip ice 2 owner yorumlar

teknoloji

Hem yaz hem de kış lastikleri "Goodyear" ürettiözel bir teknoloji ile - Yakıt Tasarrufu. Hafif yapı araç ve fren kontrolünü muhafaza ederken özel ve özgün akvakanal tabaka Soğuk tampon tabakası, yüzde onbeş karakteristik yuvarlanma direncini azaltabilir, elde edilir. Bu özellikler, hemen hemen yüzde iki yakıt tasarrufu sağlar, sırasıyla, aynı oranda karbondioksit emisyonu azalmaktadır.

Kış lastiği serisi GoodYear Ultragripçivili ve çivisiz lastiklerle temsil edilir. Boyut aralığı geniş ve alıcılara göre, lastik fiyatları oldukça kabul edilebilir, ancak daha sonra onlar hakkında konuşacağız. Şimdi "Goodyear Ultra Gripe Ice 2" nin bir açıklamasını başlatmak istiyorum.

Goodyear Ultra Flu 2

Lastiğin açıklaması

Bu, dikenler olmayan bir kış lastiğidir.insanlar "Velcro". "Goodyear Ultra Gripe Ice 2" sadece arabalar için üretilir ve 14 çaptan 18'e kadar boyutlara sahiptir. Bu lastik, üç yıllık çalışmanın yanı sıra, Avrupalı ​​üreticilerin bu tür lastik endüstrisindeki rakiplerini azaltma arzusunun bir sonucudur. İlk testler "Goodyear Ultra Gripe Ice 2" nin beklenenden daha başarılı olduğunu gösterdi. Testlerde, lastik en yüksek sonuçları gösterdi ve her türlü yol üzerinde konfor, güvenlik ve kontrol edilebilirlik derecesinde ilk adımları kaplayan tüm modelleri bloke etti.

Goodyear UltraGrip Ice 2 hakkında sahiplerin yorumlarıKauçuğun ideal olarak kar, kar püresinin suda kızaklama yapmadan geçtiği ve buz örtüsü üzerinde kaybolmadığı söylenir. Kabin içinde, bir yaz arabasına gidiyormuşsunuz gibi sessizlik ve çivili bir örtü gibi bir kapaklı bir debriyaj var.

Gizli bir kauçuk karışımında yatıyor

Ülkemizde birçok insan güvensizkış olmayan çivili kauçuğa, sadece yumuşak ve karsız kışları olan güney bölgelerine uygun olacağına inanıyor. Bu genel bir yanlış anlamadır. Dikenler yoksa, bu buz veya kartan geçmenin imkansız olduğu anlamına gelmez. "Goodyear Ultra Gripe Ice 2", üreticinin pazarlamacıları tarafından takma adı verilen "cryoadaptive" kauçuk bileşiğinden yapılmıştır. Basit anlamda, en sert donlarda bile koruyucudur. Bu, Kuzey Amerika'daki gibi kabul edilir, eğer termometrenin kolonu -25 derecenin altında ise. Bu etki, özel katkı maddeleri sayesinde elde edildi. Aynı zamanda, aşınmaya karşı direnç ve yüksek sıcaklık etkisi de dahil olmak üzere kış lastiklerinin ana özellikleri kaybolmaz.

kış lastikleri goudier

Koruyucu desen

Şirket uzun yıllar uğraşmaktadırV şeklindeki desenli kış lastikleri üretimi. "Ultra Grue Ice 2" bir istisna değil, ama yine de mükemmelliğe doğru atılmış bir başka adımdı. Koruyucusu sayesinde kauçuk, karda ve buzda tutulması da dahil olmak üzere bir çok açıdan selefini geride bıraktı.

Yenilikler çoğunlukla etkilendiŞeklin orta kısmı. Uzunlamasına kaburgaları kaybettikten sonra, lastiğin bir "omzundan" diğerine uzanan çok sayıda süpürme bloğu aldı. Hareket halindeyken, bu bloklar, dönen tekerleğin yönüne göre geniş bir açıda konumlandırılmış çok sayıda, genişletilmiş kavrama kenarları oluşturur. Taban elemanlarının yapısal sertliklerine dikkat çekmek gerekir, bu da bağlantı özelliklerini iyileştirir, seyir stabilitesini arttırır, kabin içindeki gürültü seviyesini azaltır ve yuvarlanma direncini azaltır.

Goodyear Ultra Grip

Orijinal Omuz Bölgeleri

Sollamak için izin veren başka bir yenilikönceki derecelendirmeler, omuz alanlarının tasarımına dokundu. Onlarla, ekstra bireysel bloklar kaldırıldı ve bu da bölgelerin önemli ölçüde artmasına izin verdi. Sırt kısmının ortasının deseni ile birleştirildiğinde, omuz bölgeleri, temas yaması üzerinde daha eşit bir dış basınç dağılımı sağlar ve bu da, birçok özellikteki gelişmeyi etkilemiştir. Ana özellik, hava koşullarına ve yol kapsamına bakılmaksızın stabil kalan geliştirilmiş kontroldür.

Drenaj sistemi

Değişiklikler drenaj sistemini de etkiledi. Hala enine ve boyuna oluklardan oluşur, ancak bunların birçoğunun büyüklüğü ve kat sayısı artar, bu da fonksiyonel niteliklerin çoğunun geliştirilmesini mümkün kılar. Omuz bölgelerinde bulunan çapraz yivler, artık daha büyük bir kar hacmini yakalayabilir, bu da kavramayı geliştirir. Ayrıca, drenaj sistemindeki değişiklikler nedeniyle, lastikler eğik çizgi ve suda kızaklamaya karşı daha yüksek dirençli sonuçlar vermeye başlamıştır.

kış lastikleri goodyear ultragrip

GoodYear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin yorumları

Birçok sürücü, zaten tanımlanan kauçuğun kalitesini değerlendirdiler, birçok avantaj buldular, ancak hiçbir eksiklik yoktu.

GoodYear UltraGrip Ice 2 sahiplerinin yorumlarıKauçuk kışında Ruslar için ideal olduğunu söylüyorlar. Lastikler, şiddetli donlarda bile "küflenmez". Özellikleri ve esnekliğini korurlar, ideal olarak soğuk bir başlangıçtan hareket ederler, yani kauçuk ısıtılana kadar durmazlar ve kontrolünü kaybetmezler. Lastiklerin evrenselliği araba sahipleri tarafından belirtilmiştir. Buzda kar örtüsünden, yani kuru kardan ve "pürenin" içinden çözülmeye ve buzlu koşullar üzerinden geçebildiklerini yazıyorlar. Kurs kararlılığı ideal, tutuş tüm beklentileri aşıyor.

Ayrıca, GoodYear UltraGrip'in sahiplerinin yorumlarıBuz 2, karların aktif olarak eridiği ilk lastiklerin kendilerini mükemmel bir şekilde gösterdiğini belirtti. Su birikintileri oldukça derin olsa bile, suda kızaklama etkisi yoktur. Kauçuk, diğer markaların modelleri ile gerçekleşen yüksek artı sıcaklıklarda yıpranmaz.

Fiyat listesi

Tabii ki, birçoğu açıklanan lastiği düşünecekçok pahalı ve gerçek maliyeti öğrenmek için çok şaşırdım. Bu yüzden, GoodYear UltraGrip Ice 2 185/60 R15 - en çok çalışan boyutlardan biri. Bir lastiğin maliyeti yaklaşık 3 500 ruble olacak. Bu boyuttaki kış lastikleri ve hatta "Velcro" için, kabul edilebilir. 14 çapını düşünürsek, 175/65 büyüklüğü 2.900 rubleye mal olacak. R16 GoodYear UltraGrip Ice 2, 14, 15 çaplarında olduğu gibi tüm boyut aralığına sahiptir. On altıncı çap şimdi en çok arananlardan biri olarak kabul ediliyor, çünkü birçok otomobil üreticisi bu tip tekerleklere tam olarak vurgu yapıyor. Düşük profilli kabul edilmeyecek, en çok "koşu" sunacağız: GoodYear UltraGrip Ice 2 (215/65 R16) - 4 900 ruble. Bu arada, bu 16 çapın en popüler boyutu ve fiyat tüm serinin en düşüktür. GoodYear UltraGrip Ice 2 (205/60 R16) yaklaşık 5,000 rubleye mal olacak.

Hala kış çivili lastiklerin bir destekçisi iseniz, o zaman biz markanın yeni modellerinden birini düşünün öneririz.

goodyear ultragrip buz 2 r16

GoodYear UltraGrip Buz Arctic 2

Bu lastiğin oluşturulması beş yıl sürdü veboşa değildi. "Ultra Gripe Buz Arctic 2" kış çivili bir lastiktir ve Kanada, İskandinavya ve Rusya'da bulunan en şiddetli ve öngörülemeyen kış koşullarında çalışması için yaratılmıştır. Özgün bir özellik, özgün tasarımın doğal yönelimleri olan ileri teknoloji "Multicontrol Ice". Kar ya da buzlu kaplı herhangi bir kaplama ile yolların güvenli ve konforlu bir şekilde üstesinden gelmenizi sağlar. Frezeleme teknolojisi, sivri uçların sadece yerinde kalmayıp aynı zamanda kaymadığı yüksek mukavemete ulaşmasına izin verdi. Bu nedenle, bu tip lastiklerde, buz üzerinde çalıştırılması ve frenlenmesi kolaydır.

Bu lastiğin bir başka özelliği -birbirine bloklar. Onların sayesinde mükemmel tutuş, ders istikrarı kaybetmek yok, araba bile ağır buzlu yolda, dönüşler girmek için rahattır. neredeyse duymamış böylece bu durumda, ani monte edilmiştir ve tüm çivili marka konfor bu üst düzey doğasında "Goodyear".

Sırt deseni geleneksel değilSadece açıklanan markaya özgü olan v şeklindeki form. Geniş çapraz kanallar ve keskin açılı çıtalar, su ve kardan temas yamaunun maksimum temizlenmesini sağlar ve suda kızaklama etkisini ortadan kaldırır. Karlı bir yüzeye dokunduğunda, köşeli bir şekilde düzenlenmiş köşe blokları dalgakıran görevi görür. Karları temas noktasına eşit olarak dağıtırlar ve fazlası omuz bölgesinden dışarı atılır.

Üreticiler iklimsel özellikleri dikkate aldıKanada, Rusya ve İskandinavya, şiddetli donun yerini thaws aldı ve sırtın derinliğini artırdı. Bu nedenle, bir yolun bir “püresi” ile kar ve su birikintilerinden geçerken suda kızaklama olasılığı önemli ölçüde azalmıştır. Silika içeren maddeler, en sert donlarda bile lastiğin elastik kalmasını sağlayan kauçuk bileşimine dahil edilmiştir.

goodyear ultragrip buz 2 215 65 r16

yorumlar

Araba sahipleri mükemmel bağlantı özelliklerini takdir ettiler3D-BIS teknolojisine sahip olan kauçuk, lamellerin sayısında bir artış. Sürücüler, lastiklerin hem karda hem de buzda mükemmel şekilde küreklendiğini yazıyor. En kötü hava koşullarında bile yan stabilite ve kolay manevra yapılır.

Ayrıca nedeniyle "Goodyear Ultra Grip ile Buz Arctic 2" için fren mesafesini azalttığını yazdı. Lastikler otoyol ve otoyol kullanımı için idealdir.

Fiyat politikası

Biz bir lastik "Ultra Gripe Buz 2" maliyetini düşündük, şimdi aynı boyut aralığı "Ultra Gripe Buz Arctic 2" için fiyatlarını bilmek sunuyoruz:

 • 175/65 R14 - 2.900 ruble;
 • 158/60 R15 - 3 500 ruble;
 • 215/65 R16 - 5 400 ruble;
 • 205/65 R16 - 5 300 (92T) ve 5 100 (96T).

Gördüğünüz gibi çivili ve çivili olmayan fiyatlar değilDiğer üreticilerden gelen lastikler için çok nadirdir. "Goodyear" sadece tüketicilerinin güvenliği ve rahatı için değil aynı zamanda finansal refahı ile de ilgilenir.

Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 2019

Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 2019

Related news

 • Samsung Klima: Özellikler ve Modeller
 • Lezzetiyle yollara düşüren Türkiye’nin en iyi 10 restoranı
 • Ebola ateşi: hastalığın bir tanımı
 • SEMİZOTU ÇORBASI
 • Tigr-M çok fonksiyonlu zırhlı araç

 • Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 56

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2


  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 84

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 1

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 88

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 51

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 5

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 19

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 90

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 65

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 37

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 56

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 23

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 10

  Lastikler Goodyear UltraGrip Ice 2: sahiplerinin özellikleri, özellikleri. Kış kauçuk Goodyer Ultra Gripe Buz 2 70