Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 2019

Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 2019
16.05.2019

Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 52

"Ölü Ruhlar" şiiri analizi: Manor Nozdrev

Gogol'un şiiri "Ölü Ruhlar" en önemli edebi eserlerden biridir. yüzyıl. İçinde yazar o zaman Rusya'nın en önemli sorunlarını ortaya çıkardı. Ancak, işin bitmediğini unutmayın, çünkü ölümünden kısa bir süre önce, Nikolai Vasilyevich Gogol bu şiirin ikinci cildini yaktı.

Finca Nozdryov

Yaygın yanlış anlaşılmanın aksine, anaYazarın “Ölü Ruhlar” ı sürdürmemeye karar vermesinin nedeni, aklında bir sorun yaşaması değil. Bu eylemin nedenleri çok daha derindir ve her şeyden önce, şiirin ideolojik temelindedir.

İşin anlamı

Başlangıçta, Gogol 2 değil, 3 kadar hacim tasarladı.şiir. Dante'nin "İlahi Komedi" ilkesiyle oluşması gerekiyordu. Orijinalde, kahraman önce cehennemin çemberlerini geçer, sonra arafa düşer ve sonra cenneti bekler. Bu üç mekânın, üç ölü ölü ruhun ideolojik temeli olması gerekiyordu.

Ancak, bir iş üzerinde çalışırken,Gogol Rusya'da hakkında bir kitap yazdı, çünkü onun planı, mümkün olmadığı fark etti ve vardı problemler aslında, çok daha derinlemesine analiz gerektiren, çözülmesi gereken. Bu nedenle yazar ki, ne ikinci karar verir ne de üçüncü hacminde hiçbir nokta yoktur.

bina

Dante'nin "İlahi Komedisi" nde, kahramanı cehennemin bütün çemberlerini geçiyor ve her çember, öncekinden daha korkunç bir yer. "Ölü Ruhlar" benzer bir yapıya sahiptir.

Başsavcı Chichikov, ziyarete dönüşüyorHer biri bir öncekinden daha iğrenç mengeneleri olan farklı toprak sahipleri. Ana kahramanın ziyaretinin amacı, ölü ruhların, yani zaten ölü olan serflerin satın alınmasıdır. Bu teoride ona kar getirebilirdi, ama gerçekte her şey farklı şekilde ortaya çıktı.

Şiirin kahramanları

burun delikleri ölü ruhları homestead

Yeni bir toprak sahibini ziyaret ederken, Chichikov her zamanMümkün olduğu kadar kibar ve zorlayıcı olmaya çalışır, çünkü asıl amacı para kazanmaktır. Bunu dürüst olmayan bir şekilde yapar, ancak çoğu ev sahibi kahramanı reddetmez.

Her ev sahibi kendi içinde ya da kendini somutlaştırırhem davranışlarında hem de ekonomide kendini gösteren insani yardımlar. Ardından, toprak sahiplerinden birinin ekonomisi hakkında konuşacağız - Nozdrev ve onun örneğinde, mülkün Gogol'un şiirindeki karakteri nasıl karakterize ettiği anlaşılıyor.

Nozdryov Malikanesi

Her şeyden önce, Nozdrev’inkendi mülküyle ilgilenir, çünkü onunla hiç ilgilenmezler. Düzenli olarak yemin eden ve iş için değil, işe yaramayan katiplere talimat verdiği tüm endişeler. Bu nedenle, Nozdryov'un malikatı acınacak bir durumda.

Toprak sahibinin ana gururu, istikrarlıdır. Her şeyden önce Chichikov'u onun mülkünü gösteren liderdi. Toplamda, mülkün teftişi iki saatten fazla olmamakla birlikte, gerçekten gösterilecek hiçbir şey olmadığı için kahramanları aldı.

Sam Nozdrev bir karakter çok saçma veöngörülemeyen. Her an birilerine bağırıp yemin edebilir. Kahramanın bu özelliği, sıradan sığırlara ek olarak, Nozdryov'un malikanesinin hane içinde bir tasma üzerinde gerçek bir kurt içerdiği gerçeğiyle mükemmel bir şekilde tamamlanmaktadır. Sadece çiğ etleri yedirin, bu gibi davranışlarını haklı kılıyor:

"İşte bir kurt yavrusu! Dedi. - Kasıtlı olarak çiğ et yiyorum. Onun mükemmel bir yaratık olmasını istiyorum! "

Malikanenin sahip olduğu özellikler hakkında konuşmakNozdrev ("Ölü Ruhlar"), ana karakterin alıntıları ilk etapta dikkate alınmalıdır, çünkü mülküyle ilgili söylediği gibi kişiliğinin en eksiksiz tarifini verir.

Örneğin, bir bölüm hatırlamak için yeterlitoprak sahibi Chichikov'a göletinde ne kadar büyük balık bulunduğunu anlatır. Nozdrev'e göre, iki kişi bile bir balığı neredeyse sürüklemiyor olsa da, gerçekte bu öyle değil. Bu bölüm karakteri bir braggart ve konuşmacı olarak ortaya koyuyor.

Anlamsız, cehalet ve çılgınlık NozdryovOnun malikanesinde çok fazla öfkeli öfkeli köpeklerin yaşadığı gerçeğini tamamlıyor. Yazara göre, arazi sahibi, köpekler arasında aile içinde bir baba olarak yer aldı.

homestead ölü ruh atmalarını öldürür

Manor Nozdrev'in iyi yolları yok ve buBir kez daha onun çiftliğini umursamadığı gerçeğini vurguluyor ve nasıl olduğunu bilmediği mülkleri yönetiyor. Ve sadece nasıl olduğunu bilmez, aynı zamanda bunu yapma arzusu yoktur.

tırnak şiirindeki ölülerin ruhlarının homestead

Nozdryov arazisi ne kadar fakir olursa olsun, ölüİçinde de bir ruh var, bu yüzden Chichikov onları almaya çalışır. Ancak, kendisi için çalışmaz, çünkü sahibi ilk önce kartları oynamanız gerektiğinde ısrar eder. Chichikov reddediyor, bu yüzden Nozdrev'in maliyesi ("Ölü Ruhlar") ona ne istediğini getirmiyor, bu da kahramanları büyük bir üzüntüye sürüklüyor.

Sonuç olarak

Şiir Gogol "Ölü Ruhlar" çok büyükSadece Chichikov'un ziyaret ettiği ev sahiplerine değil, aynı zamanda yaşadıkları koşullara da dikkat edilir. Karakterin hanesindeki her detay, kişiliğini daha iyi ortaya çıkarmaya yardım eder, ki bu Nozdrev örneğinde açıkça görülebilir. Bu karakter aptal bir cehadır, bu yüzden Nozdryov malikâne kötü durumda ve ana erdemleri köpekler ve atlar. Ancak, kahramanın kendisini unutma. Nozdryov mülkünün "Ölü Ruhlar" adlı şiirdeki özellikleri hakkında konuşarak, kahramanın alıntıları da hatırlanmalıdır, çünkü karakterin en eksiksiz karakterizasyonunu verirler.

Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 2019

Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 2019

Related news

 • Trump mülteci yasağını sonlandırdı, daha sıkı incelemeler yapılacak
 • Bayatlamayan Peynirli Poğaça Tarifi Videosu
 • Kanada büyükelçiliği ile başlar. Rusyadaki Kanada Büyükelçiliği
 • Şenlik masasına güzel bir yemek: peynirli veya tavuklu domates dolması
 • Seks robotu Samanthaya Hayır deme özelliği geliyor

 • Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 46

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev


  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 38

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 26

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 53

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 75

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 74

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 92

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 3

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 55

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 49

  Ölü Ruhlar şiiri analizi: Manor Nozdrev 69