Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 63 16.02.2019, 06:32

Kutsal Theotokos'ların gömülme ayini, Varsayım'tan sonraki üçüncü gün gerçekleşir

Ortodoks tarafından kutlanan tüm bayramlar arasındakilise, Tanrı'nın Annesi, muhtemelen en dokunaklı. Tanrı Anasının bayramında müminler, Tanrı'nın Annesi ile ilgili bazı olayları hatırlayanları çağırırlar. Bu Leydi Tapınağımız Giriş, Duyuru, Öpme Varsayım ve Düzen, Tanrı Annesinin Doğuşu, Korumaya Giriş. Bu liste Meryem'in hayatının ana kilometre taşlarıdır. Doğru, o şimdi tatil ile kutlanan bazı diğer etkinliklerde yer aldı: Noel, Sylvania, ancak bu günler ustaların bayramı sayılıyor.

Varsayım

İncil'de, Duyuruya karşılık gelen yalnızca bir olay açıklanmaktadır.
Tanrı'nın Annesi çok mütevazı ve her ne kadarLuke Müjdesinin pratik olarak sözlerinden yazılmış olduğu, kendisine dokunan diğer olaylardan hiç bahsetmediği güvenilir bir şekilde bilinmektedir. Diğer tüm olaylar Kutsal Yazıta değil, Kilisenin Kutsal Geleneğinde korunmuştur. Rus Ortodoks Kilisesi Geleneği güvenilir ve önemli bir kaynak olarak görür. Ona göre Tanrı Anasının Varsayım hikayesi alınmıştır.kutsal Meryem Ana'nın gömülme sırası

Tatilin geçmişi

Ölümünden kısa süre önce Meryem, dilediBütün havarileri gör. Ona bir bulutla götürüldüler, böylece Tanrı'nın Annesi, Yeryüzünde buluşma umuduyla dünyadaki Mesih'in öğrencilerine elveda diyebilirdi.

Toplantıya sadece bir elçi gelmedi, elçisi Thomas'dı. Ancak, daha sonra açıklanacağı gibi, bu özel bir Tanrı'nın aracıydı.

Tanrı'nın Annesi hava taşımacılığından çok korktu veOğul Kendisi saf ruhunu cennete götürmeye başladı, ertesi gün En Kutsal Theotokos'un gömülme sırası atandı. Cenaze töreni için bir sürü kişi bir araya geldi, Yahudiler ve Hıristiyan zulüm memurları bile isyan düzenlemek istedi. Fakat elini Kutsal Theotokos'un yatağına uzatan ve onu devirmek isteyen kötüler, hemen onları kaybetti. Melek tabuta dokunan elleri kesti.

Meryem Ana'nın gömülme sırasıBöyle bir sakatlandıktan sonra Yahudi rahip inandı.Mesih'e, o iyileşti ve tüm öğrenciler ile Meryem Ana defin rütbesi devam etmeye başladı pişman oldu. tabut Gethsemane Garden gerçekleştirildi kadar birçok mucizeler ve şifalar gerçekleşti ...

Elçi Thomas, üç gün içinde Yeruşalime geldi. Çok üzüldü ki, Tanrı'nın Annesinin ölümünde yoktu ve En Kutsal Theotokos'un gömülme sırasını kaçırdı.

Thomas Gethsemane'ye gitti ve Tanrı Annesi kalıntılarına ibadet etmek istemiş, cenaze mağarasını açtı. Meryem Ana'nın vücudu yoktu. Tanrı Anne'yi cennete götürdü, sadece mağarada perdeler kaldı.

Modern tatil

Şimdi, Tanrı'nın Annesi'nin Varsayımı, iki haftalık bir oruçtan önce gelir. Tatil, 28 Ağustos'ta yeni tarza göre kutlanıyor ve 29 - 30 Ağustos tarihlerinde Most Holy Theotokos'un gömüldüğü rütbeye atandı.

Bu gün ciddi ve dokunaklıBütün gece Vigil. Bütün dualar ve kanonlar Tanrı'nın Annesine adanmıştır. İnanlılar ona, Varsayım'a rağmen Hıristiyanlara yardım etmeye söz verdiğini hatırlatıyor gibi görünüyor. Hizmetin sonunda, En Kutsal Theotokos'un gömülmesi gerçekleşir.gömülme ayin

Kilisede Varsayım gününden itibaren, Tanrı'nın Annesi'nin bir kefeni vardır ve şimdi rahipler, kilisenin etrafında zil çalmalarının altında, şarkı söyleyerek, dualarla alırlar.

Bakire'nin gömülme töreni, en etkileyici hizmetlerden biridir, her zaman bir sürü insanla doludur.Related news

 • Fetih hareketinin 50. kuruluş yıl dönümü kutlanıyor
 • Kıymalı Rulo Lazanya Tarifi Videosu
 • Zodiac yaz belirtileri: özellikleri
 • Sonbahar Kış Trendleri: Trençkot Modelleri ve Kombinleri
 • Ihlamuru yumurtanın yanında tüketirseniz

 • Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 22

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir


  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 42

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 40

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 29

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 14

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 28

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 69

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 87

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 70

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 6

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 31

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 11

  Kutsal Theotokosların gömülme ayini, Varsayımtan sonraki üçüncü gün gerçekleşir 66