24.06.2019

Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 39

Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon.

Basit bir sözleşme düşünerek başlayalımortaklıklar. Vergi Kanunu'nun 337 edinilmiş ya da birlikte çalışma sırasında oluşturulan, ücret ve onların katkılarının değerine uygun olarak ortakların her biri tarafından ödenen olarak varlıkların emlak vergisi, hem de, ortaklık anlaşmaları çerçevesinde mevduat olarak hareket belirtir. Buna göre, bu durumda biz daha ziyade listelenmelerinden tam bir ayrılma yerine, ödemeler azaltılması söz ediyoruz.

Projenin özü şöyledir: ortak bir vergi rejimi ve diğer kullanan biri iki şirket, - basitleştirilmiş veya UTII herhangi faaliyetin uygulanması için ortak katkıları eşlik basit ortaklık düzenlemektedir. Örneğin, sözleşme genel durum lider birinin transferini sağlayabilir ve para, işletme tazminat sonraki ödeme ile kendi adına gerekli varlıkları satın vermek için STS fonları üzerinde bulunan, miktarı elde edilen mallara değerinin belli bir yüzdesi olarak hesaplanır. Örneğin satın alınan binanın fiyatının 2 / 3'ü. Bu tazminat, yoldaşın katkısı olacak - "basitleştirilmiş". Varlığın edinilmesi, paylaşımların paylaşımı ile ilgili bir anlaşmanın oluşturulması ile eşlik etmelidir. Gayrimenkul satın alınması durumunda, bu belge Federal Rezerv'e kayıt yaptırmaya tabidir. Onun yükümlülüklerin yerine getirilmesi tazminat ödemeye kadar ek olarak, (ipotek de FRS kaydedilir), USN uygulayan şirketin pay, üzerinde rehin bir sözleşme içine girmek için tavsiye edilir. genel rejim bulunan ortaklık girişim, varlığı sırasında, (binada tahakkuk miktarının örnek 1/3 göre) katkılarından orantılı olarak emlak vergisi ödemek ve şirket - bu verginin "uproschenets" mükellefi değildir.

Şemanın uygulanma riskleri.

Bu planın uygulanması bazı risklere sahiptir. Gerçek bir ortak faaliyet yokluğunda, vergi makamları sözleşmeyi geçersiz saydığı mahkemeler ve işletmelerin mülkiyetleri için ilave vergi kabul etmeye çalışabilirler. Ancak bir anlaşmanın gerekçesini ispatlamak zordur, çünkü objektif ekonomik nedenlerden ötürü iş gelişemedi. Buna ek olarak, işletmeler birbirine bağlı olmamalıdır.

Bir arkadaşın tazminat ödemeyi bırakır. Bu durumda, işletme haklarını mahkeme yoluyla savunabilir ve ikinci firmanın katkısıyla borcu tahsil edebilir. Mülkün geri dönüşünü garanti altına almak için, ortaklık kurarken rehin sözleşmesi yapmak gereklidir.

Kira iadesi.

Leasing yaygın olarak kullanılırişletme vergilerinin hemen hemen her türlü optimize ve emlak vergisi istisna değildir. Geleneksel kiralama sözleşmeleri, mal tedarikçisini, kiralayan ve kiracı arasında bağlantı kurar. Ayrıca, yalnızca iki taraf arasında imzalanan işlemler vardır; satıcı ve kiracı tek kişi demektir.

Projenin uygulanışı şöyledir: genel bir rejimde olan bir şirket, USN veya UTII'yi uygulayan bir şirketle bir finansal kiralama sözleşmesi imzaladı. Şartlarına uygun olarak, "sadeleştirici" kuruluştan bir ertelenmiş ödeme ile işletmeler üzerinde bir emlak vergisi ödedikten sonra daha sonra mülkiyet devri ile birlikte kiraya veren varlıkları satın alır. Bu durumda, sözleşmenin bitiminden önce nesneler kiraya verenin bilançosuna kaydedilir.

Bu işlem için herhangi bir hak talebinde bulunmamak içinher iki tarafın ekonomik fizibilitesini tartışmak gerekiyor. Aksi takdirde, iade edilebilir leasing sözleşmesi, adli bir emrede geçersiz sayılabilir ve kuruluş tarafından ödenen vergiler ek kalır. Kiracı, yatırımları çekme ihtiyacı ve varlıkların daha fazla kullanılmasına ihtiyaç duyulan bir işlemi sonuçlandırmayı haklı çıkarabilir. Buna ek olarak, kiralayan ve kiralayan, yasal olarak birbirine bağlı olmamalı: ortak kuruculara, direktörlere vs.Related news

 • Gazlı İçecekler Nasıl Üretilir
 • Sağlık Bakanlığı 25 bin atama yapacak
 • Gurkan Demirez Sarkıları Listesi
 • Vanilyalı Bisküvi Tarifi
 • Viranşehirdeki saldırıda hayatını kaybeden çocuğun kimliği tespit edildi

 • Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 9

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon


  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 1

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 25

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 47

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 8

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 84

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 85

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 75

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 4

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 74

  Kurumsal mülkiyet vergisi. Basit bir ortaklık anlaşması ve geri dönüş kiralama yardımı ile optimizasyon 77