Kuprin AInın eserinde sevgi teması 2019

Kuprin AInın eserinde sevgi teması 2019
27.06.2019

Kuprin AInın eserinde sevgi teması 37

Kuprin AI'nın eserinde sevgi teması

Aşk .... Bilim adamları, filozoflar, müzisyenler, şairler, yazarlar bu hissi anlamaya çalıştılar, aşkla ilgili sorulara cevap bulmaya çalıştılar. Sorunu çözmedikleri söylenemez. Karar verdik! Bunun canlı bir örneği de Bunin IA'nın aşk sözleri. - 20. yüzyılın en seçkin şairlerinden biri olan Nobel ödüllü, günlerinin sonuna kadar sevginin gerçekliğini bilmek isteyen. Kuprin'in çalışmalarındaki aşk teması az değildir. Öyleyse bu "Tanrı'nın armağanı" (bu büyük Rus yazarların görüşüne göre) nedir?

Kuprin çalışmasında aşk temasıPaustovsky, K.G. aşkın binlerce yönü olduğu gerçeği hakkında, bu harika duygu birçok yüzle (ya da sonsuz sayıda yüzle) değerli bir taş şeklinde hayal edebilir, çünkü buradaki sınır imkansızdır ve gerekli değildir. Sonuçta, son nokta her şeyin sonu anlamına geliyor! Sadece insanlığa değil, aynı zamanda evrene. Aşk ana amaçtır, yaşamın nihai anlamıdır. Bu hayatın kendisi. A.I. Kuprin ve I.A. Bunin. Yapıtlarında, karakterler yeni aşk anlayışlarını arar ve keşfeder, yeni bir anlayışın prizmasıyla kendilerini ve etrafındaki dünyayı öğrenirler.

A.I. Aşkın Kuprin "Lal bilezik" tema iç duyguları, duygular ve kahramanın eylemleriyle ortaya bir küçük resmi Sarısı, bir toplum bayan - Vera Nikolayevna Shein. Duyguları derin, alçakgönüllü ve koşulsuz. o sosyete bir kadındı ve o - - O aralarındaki uçurum olduğunu bilir orta sınıftan, hayatın farklı bir iç tutum üzerinde farklı görüşlere sahip ve nihayet, o evli. O, bir taraftan onu terk etmez, tüm bu kuralları almaz ve ona olan derin sevgi ile, o "yükünü" ayı hazırdır .... Öte yandan - Zheltkov toplumla çatışmaya girmez, hiçbir şey kanıtlamaya çalışmaz, kazanamaz. O sadece seviyor. Ve sadece bir şey istiyor - seçtiği için mutluluk. Tabii ki, kahraman çağdaşları tarafından anlaşılmadı. Ve büyük olasılıkla, bugünün dünyasında kabul edilmeyecekti. Neden? Çoğu insan sevginin bir ortaklık olduğuna, tutkulu, saygılı, dostluğa, en önemli şeyin "sen - ben, ben - sana" prensibini izleyeceğine inanır. Ve eğer bu kural ihlal edilirse, o zaman, duyguların sonu. Ve yeni tutkuların peşinden gitmeliyiz. Ne kadar sıklıkla dönüyoruz, ihanet, kaçarız, eğer bir şeyden hoşlanmazsak, uymuyor, mutluluk getirmiyor. Tabii ki, orada çekilmeye gelmez sarısı, böyle bir kişidir ve ruhu sadece kendisinin, aşağılanmış hakaret ve açıkça göz ardı edilmesine rağmen, sevmek istediğinde - bu gerçek bir "kara koyun" olur. Bazıları ona karşılıksız aşkın hikâyesinin içme konuşmaları için ana arsa olduğu Prens Vasily gibi. Diğerleri açıkçası korkarlar, çünkü bilinmez, anlaşılmaz her zaman korkar, yaşayan bir tehdit olur. Bu nedenle, Vera'nın kardeşi, bu tür bir “suç” için ceza uygulamakta - çubuklarla çırpılmayı önermektedir. Kuprin'in kahramanı kaçıyor. Bütün söyleyebileceklerini söyledi. Görevini yerine getirdi - gerçek bir his yaşadı, o doğduğu aşkın yanını biliyordu. Bu prensesin ve diğer kahramanların bu sonsuz dürtüyi anlayacağı ve deneyimleyeceği bir ümit olmaya devam ediyor. Ölüm rüyasını gerçekleştirdi - Prenses hayatını, ruhunu, kocasına karşı tavrını ve doğru olanı düşündü.bunin aşk sözleri

Kuprin A. çalışmasında aşk teması I."Düello" hikayesinde devam ediyor. Eserin başlığı tesadüfi değildir. Bütün dünya (ve her birimiz) karşıtların birliği ve mücadelesi, siyah-beyaz, fiziksel ve ruhsal, hesap ve samimiyettir .... Baş kahramanı Romashov, küçük bir askeri kasabanın varoluşunun anlamsızlığına direnmeye hazır. O, sabah saatlerinde aynı görevleri yapan subayların aptal, boş günlük rutini ile uyumaya hazır değildir ve akşamları oyunlarda, sarhoş dövüşlerinde ve kaba romanlarda geçirir. Ruhu, yaşamaya ve yaşamaya değer olduğu gerçek ve samimi olan gerçek hisler arar. Evli bir bayana aşık olur - Shurochka Nikolaev. Bu sadece bir hobi ya da gri gündelik hayattan kaçmak için bir girişim değil. Hayır, bu insanların hayal ettikleri, ama gerçekte tanımadıkları aşktır. O, kahramanın samimiyetini kullanır ve kocasının kariyeri uğruna onu belirli bir ölüme gönderir. Kim kazandı ve bu "Düello" da kim kaybetti? Teğmen Romashov öldü, yok edildi, ama ruhu o küçük, geleneksel, boş şeylerin üstüne çıktı. Shurochka kazandı, istediğini aldı. Ama içeride öldü.granat bilezik aşk teması

Kuprin AI'nın eserinde sevgi temasıdüşünmeyi önerir. Ve kendi yaşam tarzını seç. Evet, aşk yeryüzünde bir cennet değil, daha çok, sıkı bir iştir, kişinin egosunu reddeder, kalıplaşmışlardan, yaşamın kurallarından. Ama karşılığında, çok daha fazlasını elde edersiniz - duşta bir cennet. Bundan sonra yaşam uyumlu, bilinçli, dolu hale gelir. Cennet gerçek bir hediye! Ama seçim her birimiz için.

Kuprin'in çalışmalarındaki aşk teması değilsoyut felsefe, bu insanlar düşünceleri, duyguları, fikirleri ile yaşayan insanlardır. Yazar onları kınamakta ya da iyileştirmemektedir. Herkes kendi gerçeğiyle yaşamayı sürdürme hakkına sahiptir. Ancak, tüm gerçekler gerçektir.

Kuprin AInın eserinde sevgi teması 2019

Kuprin AInın eserinde sevgi teması 2019

Related news

 • Domatesli Erişteli Limonlu Tavuk Tarifi
 • İKİ RENKLE BEBEK HIRKA ÖRNEĞİ TARİFİ
 • Demografi Politikası
 • Havuç Görünümlü Patates Püresi Tarifi
 • Gençleştiren doğal maske tarifi

 • Kuprin AInın eserinde sevgi teması 21

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması


  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 68

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 77

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 51

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 2

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 50

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 12

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 88

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 79

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 23

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 52

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 24

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 97

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 38

  Kuprin AInın eserinde sevgi teması 64