Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları nelerKrasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler


Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler 7 21.01.2019, 06:33

Krasnoyarsk'ın ziyaret etmeye değer manzaraları neler

Krasnoyarsk, Sibirya'nın en eski şehirlerine ait. Zengin tarihi uzak 1628'de başladı. Bir zamanlar büyük bir imparatorluğun kıyısındaki küçük bir karakoltu, şimdi şehrin nüfusu bir milyondan fazla. Krasnoyarsk bölgesi çeşitli iklim bölgelerinin kesiştiği noktadadır, bu nedenle doğası şaşırtıcı derecede çeşitlidir. Burada sınırsız bozkırları ve tundra, tiga ve hatta arctic desert'leriyle tanışabilirsiniz. Krasnoyarsk'ın turistik yerleri önemli turistik ilgi alanlarından olup çok çeşitli. Hiç şüphe yok ki şehirde yakındaki ilginç yerleri atlayamazsınız. Kesinlikle tam resim için bu harika araziye en az bir ziyaret daha yapması gerekecek.

Krasnoyarsk - Şehrin manzaraları

Enisei, dünyanın en büyük nehirlerinden biri olarak kabul edilir.uzatarak. Konumu bakımından, Krasnoyarsk'ın en eski manzarasına atfedilebilir. Uluslararası sınıflandırmada Yeniseç, diğer nehirlerin arasında en uzun yedinci sırada. Krasnoyarsk'ta, nehrin bir görüntüsü şehrin ve ziyaretçilerinin ve kent sakinlerinin dolaştığı güzel bir set ile açılıyor. Buradan dağların muhteşem manzarası açılır. Dubrovinsky caddesinde yürüyebilir ve Yenişeyi geçip geniş kemerlerinin birinin altından yürüyen Ortak Köprüyü görebilirsiniz. Köprünün yüksekliği 26 m.Nehrin sol kıyısı, uzun yürüyüşlerle de donatılmıştır; bu da uzunca bir süredir kolaylaştırılmıştır: gölet, kent parkından doğrudan Yenişehir'in yerel nehir ile birleşmesine kadar uzanıyor.

Bunu başka birine söylemeye değerKrasnoyarsk'ın meşhur nehri ile bağlantılı manzaraları, kendisine has anıtları içerir. 2008'de çok uzun zaman önce teslim edildi. Tüm çalışmalar altı ay sürdü, bu süre zarfında ustalar "Yeniseç" i son halini verdiler. Artık sağ elinde bir gemi tutan bir adam. Bu sembolün anlamı basittir - nehir genişliği ve derinlikleri, navigasyon için elverişli hale getirir. Heykelin kendisi bronzdan dökülmüş ve Çeşme'de, diğer Sibirya nehirlerini temsil eden bir mimari grupla birlikte bulunur ancak boyutu biraz farklıdır ve ön plana çıkmaktadır. Yenisei'yi metalde tutan grubun liderleri heykeltıraş K. Zinich ve mimar A. Demirhanov'du.

İnananlar ve sadece onları değil, mutlakaMimarisine hayran olmak için en azından "Paraskeva Chapel Friday" adı altında Krasnoyarsk'a bakınız. Bu şapel, şehrin bir simgesi. Bu binanın on ruble modern bir banknotta tasvir edildiğine dikkat çekilebilir. Bugünkü Şapel Paraskeva Pyatnitsa, 1855'de kendi evini satın aldı. Başlangıçta ahşap, eski bir bekçi kulübesinde kurulmuş olan şapel, Eski Rus tarzında sekiz yüzü bulunan bir bina. Bu proje, o zamanların büyük bir altın madencisinin bağışları için Ya. Nabalov ve A.Alfeev tarafından iki mimar tarafından tasarlandı. Mimari anıtın statüsü 1980 yılında yapıma verildi. O zamandan beri şapel birkaç kez restore edildi, kubbe yaldızlı kaplandı, duvarlar fresklerle süslendi. Şimdi Cuma günü Paraskeva Şapeli ve dekorasyonu gerçek bir sanat eseridir. Devrimden önce, bu şapelde her yıl dini bir geçit düzenlendi.

Şu anda, Cuma günü Paraskeva Şapeli'ni ziyaret etmeyi içermeyecek olan Krasnoyarsk'a giden bir turist yolu hayal etmek zordur.

Şapelin yakınında bir gözlem güvertesi var,Krasnoyarsk'ın en uygunlarından biri. Başarılı bir konum, şehir sakinleri için değil, sadece favori tatil beldesi haline geldi. Ünlü Rus mucidi A.Popov, bu siteden bir güneş tutulması 1887'yi gözlemledi. Aynı sanatçı V.Surikov sık sık gülüp resimlerini boyadı.

Ziyaret için bir zorunluluk olarakKrasnoyarsk Bölgesi manzaraları, kendi topraklarında bulunan bir devlet rezervi olabilir. Rezerv "Stolby" 1925 yılında kaydedildi. Nehrin sağ kıyısında yer alan ve 47 bin hektardan fazla toplam alanı kaplar. Ülkemizin çok ötesinde bilinen bu rezerv uzun zamandır Krasnoyarsk'ın bir ziyaret kartı olmuştur. "Sütunlar" ı karakterize eden eşsiz flora ve fauna, böyle bir kombinasyonda başka hiçbir yerde bulunmaz. Bu, yaklaşık 740 bitki türünü, 260'dan fazla yosun türünü ve 290 farklı hayvan türünü içerir. Birçoğu maalesef, Kızıl Kitap'ta nesli tükenmekte olan türler olarak yazılmıştır. Daha önemli olan Stolby kompleksinin doğal çeşitliliğini koruma görevidir. Rezervin adı, bazı yerlerde yüksekliği 90 metreye ulaşan taş sütunlar nedeniyle, bu doğal yapıların çoğunun üst kısımlara serbest çıkışları vardır. Dahası, turist-dağcılara açıktırlar.

Böyle cazibe merkezlerine gidebilirsinizKrasnoyarsk, sadece şehir içinde değil, aynı zamanda bölgenin her yerinde bulunan en eski müzelerinden biri olan yerel tarih müzesi olarak. Müzenin açılışına en büyük katkı Matveyevs'in eşleri tarafından yapıldı. 1903 yılına kadar. Yerel lirik Krasnoyarsk müzesi yerel bir tüccarın malikanesinde bulunuyordu, ancak daha sonra bu tür amaçlar için özel olarak inşa edilmiş bir binaya taşındı. Yapının kendisi çok ilginç ve stil açısından daha çok bir tapınak ve Eski Mısırlı gibi. Daha önce müzede V.Surikov'un resimlerinin bir koleksiyonunu görebilirsiniz, bunların bir kısmı daha sonra sanatçının manor müzesine transfer edildi.

Yerel lore müzesinin yardımı sayesindehalka açık bir bilimsel kütüphane ve bir sanat galerisi açıldı. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Kuzey Denizi Rota Otoritesinin merkezi, Krasnoyarsk'taki bu dönüm noktasının binasında bulunuyordu. Savaştan sonra müze restore edildi ve normal çalışmaya döndü. Şimdi aktif olarak gelişmeye, dalları açmaya, sergilerin eşsiz bir koleksiyonunu yenilemeye devam ediyor, şimdi 400'den fazla ürün numaralandırıyor. Yıllık katılım 350 binden fazla kişidir. Krasnoyarsk'a benzer müzeler, Uzak Doğu'nun tamamında bulunamaz.

Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları nelerKrasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler

Related news

 • Tabanca – Revolver
 • Menopoz döneminde Sıcak Basmaları
 • Farah Zeynep Abdullah

 • Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler 47

  Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler


  Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler 16

  Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler 15

  Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler 65

  Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler 76

  Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler 87

  Krasnoyarskın ziyaret etmeye değer manzaraları neler 83