Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 30 04.02.2019, 15:11

Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir?

Postinfarktüs kardiyoskleroz, kardiyomiyositlere verilen hasar ve miyokard enfarktüsünün sonucu olan bağ dokularının değiştirilmesine dayanan patolojik bir süreçtir.

Çoğu durumda, bu patolojiBir önceki miyokard enfarktüsünden sonra gelişir. Kalp kasının normal çalışmasının ihlali, kanın düzensiz şekilde verilmesi ve dolayısıyla oksijenin kalbe verilmesi miyokard enfarktüsünün gelişmesine neden olur. Kardiyomiyositlerin kronik oksijen açlıklarının en sık nedeni, aterosklerotik koroner damarlardan kaynaklanır.

Miyokard enfarktüsü - nekrozu (nekroz)Kalp kasının farklı lokalizasyon bölgeleri. Bağ dokusunun hasarlı kısımları üzerinde büyüyerek, bütünlüğü geri yüklenir. Bununla birlikte, bu doku, kalp aktivitesinin ihlaline yol açan bir sözleşme yapamaz: ejeksiyon fraksiyonunda bir azalma, kalp ileti ve ritmi ihlal edilir ve kalp sesleri sağır olur.

Postinfarktüs kardiyoskleroz, kalp kasına fokal hasar ile karakterizedir - belirgin sınırlara sahip bir veya daha fazla bölge bir bağ dokusu ile değiştirilir.

Klinik olarak, bu patoloji kendini gösterirKalp kasının, kalp odacıklarının hipertrofisinin (koyulaştırıcı) genişlemesi (büyütme). kardiyo varsa, semptomlar, şu şekilde karakterize edilir: fiziksel aktivite, hem de yorgunluğu gerçekleştirmedeki yetersizlik, taşikardi, nefes darlığı, kalp ağrısı, şişme darlığı (ödem alt ekstremitelerde önce görünür). Bu hipertansiyon sık görülen bir belirtisidir normalden daha yüksektir aynı zamanda. Miyokard enfarktüsü bazen belirgin kalp yetmezliği ortaya çıkması ile tespit edilir. Hastalığın sık görülen bir komplikasyon çok kalp kasına yanı sıra organlara oksijen kaynağını azaltır, kan damarlarının, yoksul geçirgenlik olduğunu.

Kardiyoskleroz tedavisi başlamalıdır.en kısa zamanda, gecikmeden. Mevcut aşamada çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Kalbin çalışmasını teşvik etmek için, indirgemenin ritmi, kardiyomiyositlerin metabolizması üzerindeki etkisi, ilaç tedavisi gerçekleştirilir. İlaçlar, miyokardın bozulmamış bölümlerinin kontraktilitesini arttırır.

Azaltılmış fazla vücut ağırlığıKalpteki yükü azaltmak. Fazla kilo ödemli sıvıdan kaynaklanıyorsa, şişmeyi ve buna bağlı olarak vücut ağırlığını azaltacak diüretikler almak gerekir.

Postinfarktüs kardiyosklerozu çok nadiren gerektirircerrahi müdahale: sadece kalp ritmi veya koroner damarlarda hasar önemli ihlalleri ile. Bu hastalar kan damarlarının lümenini genişletmek için stent yerleştirilir. Aortokoroner şantlama mümkündür.

Miyokard ve damarlar küçük bir hacimde ve ameliyatsız olarak yeniden canlanabilir.

Etkili ve nihayet kurtulmakpostinfarktüs kardiyoskleroz kök hücrelere yardımcı olacaktır. Kök hücreler dokuların ve kalbin, damarların ve diğer organların ve dokuların rejenerasyonunu destekler. Bu hücrelerin transplantasyonu klinik hastanelerde ayakta tedavi bazında gerçekleştirilmektedir. Kan akışıyla, kendilerini sağlıklı bölgelere bağladıkları miyokarda ulaşırlar. Daha sonra kök hücreler, yara izleri oluşturan fibroblastları yer değiştirir ve kardiyomiyoblastlara farklılaşır. Böylece miyokardiyal rejenerasyon 9-12 ay içinde gerçekleşir. Postinfarktüs kardiyoskleroz tedavisinin pozitif dinamikleri hem hastalarda hem de doğrulanmış klinik çalışmalarda not edilmiştir.Related news

 • Vişneli Limonata
 • İngiliz vekil: Kırım, Rusyanın bir parçası
 • Adliyede Kaşıkçı buluşması: Türk ve Suudi başsavcıların görüşmesi 1 saat 15 dakika sürdü
 • Kırmızı Kedi Yayınevine saldıranlar yakalandı
 • Şifalı yağlar bitkisel yağlar faydalı yağlar sağlıklı yağlar

 • Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 64

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir


  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 66

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 75

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 71

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 71

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 19

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 96

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 71

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 31

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 82

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 78

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 100

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 19

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 14

  Kontraksiyon sonrası kardiyoskleroz. Nasıl tedavi edilir 64