Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 2019

Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 2019

Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 82 07.03.2019, 05:48

Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev

Ülkenin sanayileşmesi ile başladıdemiryolu iletişimi. Ve ilk yerli lokomotifler Kolomna'da toplandı. Kolomna dizel lokomotif onları bitki. VV Kuibysheva, Rusya'nın en eski işletmelerinden biridir. Şirketin geçmişi 150 yıldan fazladır ve bu süre zarfında üretimin ana yönü değişmemiştir.

Yaratılış tarihi

Kolomna dizel lokomotif onları bitki. VV Kuibyshev hikayesine köprüler kurmaya başladı. 1862'de Moskova-Saratov demiryolu iletişiminin askıya alınması askıya alındı, bunun nedeni Oka Nehri üzerinde bir köprü inşa etme gerekliliğiydi. Struve Amand Egorovich şubesinin yapım mühendisi ve başı kurtarmaya çağrıldı. Daha önce, Moskova-Kazan yol bölümü için çoktan bir köprü yapmışlardı. Demir köprünün inşası için bir sözleşme yaparak, 1863'te üretim süreçlerini sağlamak için, Bobrovo köyündeki köylülerden bir arsa kiraladı. Sahada küçük bir üretim düzenlenmiştir. Dökümhane günde 300 pudra kadar döküm üretti, hemen bir demirci, mekanik bir atölye ve köprü kirişleri ve ahşap köprü parçalarının montajı için tenteler vardı.

Orijinal görevi ile, bir köprü inşa etmekOka, Struve başarıyla başa çıktı. Bundan sonra, birkaç köprü yapısının inşası için emir aldım. Böylece, tüm köprüler Kolomna - Voronezh, Serpukhov - Kursk - Kiev hatları boyunca inşa etti. Ukrayna'nın başkenti olan Dinyeper üzerindeki köprü, Struve'nin en ünlü binası oldu. O zaman, köprü Avrupa’daki en uzun ve 1 kilometre uzunluğunu aştı. Emirler daha da fazladı, bu yüzden Moskova köprüler Borodino, Moskvoretsky, Krasnokholmsky ve diğerleriydi. 1879'da inşa edilen St. Petersburg Döküm Köprüsü hala saflardadır ve güzelliği ve zarafeti ile etkileyicidir. Kolomna bitkisinin son köprüsü, 1915 yılında inşa edilen St. Petersburg'daki Saray Köprüsü.

Kolomna dizel lokomotif tesisi

Fabrika için yeni görevler

1865 yılında Struve bir daha usta karar verir.uzmanlık - Rus yapımı demiryolu taşımacılığına acil bir ihtiyaç vardı, yabancı otomobil ve araba alımları çok pahalıydı. Köprü üretimi için fabrika, demiryolu platformlarının, vagonların, demiryolu taşımacılığının çevrilmesine yönelik dairelerin üretimi için yeniden yönlendirildi. Ayrıca, su kuleleri, çökebilir kolonlar için demiryolu - tanklarında su temini için ekipman üretilmiştir. Planlar buharlı lokomotiflerin üretim organizasyonunu içeriyordu. Köprü inşaat fabrikası Kolomensky tesisinin temelinde ortaya çıktıdizel lokomotif).

Ana potansiyelin gerçekleşmesini sağlamaklokomotif binanın yönleri yoldaş oldu. Amand Struve, askeri tesislerin yapımında bir uzmanın tecrübesine ve şöhretine sahip olan ve uygun mühendislik eğitimine sahip olan erkek kardeşi Gustav olarak davet edildi. Projeye maddi destek, temel varlıkları borsalarda ve bankacılık sisteminde kapsamlı iletişimi olan ilk Lonca AI Lessing'in tüccarı olan ekibin bir başka üyesi tarafından sağlandı. Fabrika yeni bir isim aldı - "Struve Mühendislerinin Mekanik ve Dökümhanesi". Personelin idari personeli yabancı uzmanlardan oluşuyordu. İlk lokomotif, Fransız çizimlerine göre birleştirildi ve 1869 yılında yayınlandı.

1917 devrimine kadar Comenius Fabrikasıdizel lokomotif) yeni tipte lokomotiflerin inşası ve geliştirilmesinde lider bir kuruluştu (139 yeni proje). 1987'den beri, nehir gemileri fabrikada inşa edildi, bunlardan ilki “Kulebaki” idi.

Kolomna Dizel Lokomotif Yapı Müzesi

Sovyet dönemi

Sovyet iktidarının kurulması döneminde, Kolomna bitkisi (dizel lokomotif) için sınırlı miktarda ürün ürettiana yönler tramvaylar, lokomotifler, vagonlar. 1932'den beri, dizel lokomotiflerin ilk seri üretimi E ve VL19 işaretli elektrikli lokomotifler işletmeye alınmıştır. Bu üretim, bitki "Dinamo" ile ortak bir üretim oldu. 1934 yılında şirket 1937 yılında Nizhny Novgorod fabrikası "Krasnoe Sormovo" çekerek yeniden yönlendirilen "Pike" tipi denizaltıların üretimine hakim oldu.

Gelecekte Büyük Vatanseverlik Savaşı öncesinde Kolomna bitkisi (dizel lokomotif) artan üretim oranları, metro için üretilen tüp, dizel motorlar, lokomotifler, elektrikli lokomotifler ve çok daha fazlası.

Askeri operasyonlar dönemi önemli ölçüde tanıtıldıişletmenin çalışmalarına yönelik düzenlemeler. Üretim tesisleri cepheye yardımcı olmaya odaklandı. Atölyelerde tanklar onarıldı, zırhlı trenler yapıldı, mühimmat üretildi. Ana üretim 1943'te yeniden başladı. 1953 sonbaharında jubilee, on bininci lokomotif fabrikayı terk etti.

Kolomna dizel lokomotif tesisi1956'dan beri Kuibyshev, enerji santralleri, dizel lokomotifler, gemiler ve denizaltılar için dizel motorlar üretiyor. İşletmede üretilen seri dizel lokomotifler, Ukrayna, Belarus, Kazak demiryolları üzerinde başarıyla faaliyet göstermektedir. Tesis, dünyanın en hızlı dizel lokomotifleri olan TEP80, benzersiz yolcu elektrikli lokomotifleri EP200 ve diğer birçok ürünü üretmiştir.

Bugüne kadar, Kolomna bitkisi (dizel lokomotif) "Transmashholding" tutmanın bir parçasıdır.

Kolomna Dizel Lokomotif Tesisi açık ev

Üretim yapısı

Üretim kompleksi 28 mağazadan oluşmaktadır.ana kapasitelerin bulunduğu yerler ve 15 yardımcı endüstri. Bitkinin bütün yapısı, tam üretim döngüsü için kapatılmıştır, işletme yaklaşık 124 hektarlık bir alanı kaplamaktadır.

Ana üretim:

 • Mekanik montaj
 • Montaj ve kaynak
 • Metalürji.
 • Tasarım-teknoloji mağazası.

Faaliyetlerini ve yeni gelişimini sağlamakİşletmedeki teknikler tasarım ve teknolojik ve deneysel araştırma hizmetlerini yürütmektedir. Ayrıca, Kolomna dizel lokomotif tesisinin gurur duyduğu yeni ürünlerin prototiplerini araştırmak, tasarlamak, test etmek ve üretmek için üçüncü taraf kurumlara girmemesini sağlayan geniş bir deneyime sahip bir tasarım bürosu da bulunmaktadır.

Kolomna dizel lokomotif tesis ürünleri

ürünler

Kolomna Dizel Lokomotif Tesisi şunları üretir:

 • Dizel (tasarım, imalat, bakım). Lokomotifler, dizel lokomotifler, gemiler, enerji santralleri vb. Için tasarlanmıştır.
 • Dizel lokomotifler (yolcu - ТЭП70БС, ТЭП70У, navlun - 2ТЭ70).
 • Elektrikli lokomotifler (doğrudan doğru akım ЭП2К).
 • Nükleer enerji santralleri için dizel jeneratör setleri (orta hızlı motorlar, tip - D49 (ЧН26 / 26)).
 • Deniz dizel motorları.
 • Enerji santralleri ve otonom güç üniteleri.
 • İşletme tarafından üretilen tüm ürünler için yedek parçalar.

V.V.'den adını alan Kolomna dizel lokomotif tesisi. Kuybiyşev

gelenekler

Makine üreticisinin günü,Konuklar davetlidir ve herkes Kolomna Dizel Lokomotif Fabrikası gibi bir işletmenin parçası olan üretim tesislerine bakmaya açıktır. Açık Gün-2016 29 Eylül'de yapıldı. Festival programı, genç işçilerin katıldığı, kazananlar ve değerli hediyeler alan bir beceri yarışması içeriyordu.

Fabrika ziyaretçilerine gitmek için fırsat vardıüretim süreçlerinin meydana geldiği mağaza. İdare meraklı turistler ekranda buharlı lokomotif, lokomotif, modelleri şirketin kurucularından ve en üst çalışanları hakkında daha fazla bilgi edinmek müzede bitkinin, tarihinin tanıma davet etti. bitki anda herkes lokomotif mühendisi içine girip hissediyordu.

Kuibyshev'den adını alan Kolomna dizel lokomotif tesisi

Müze

Rusya'nın en eski şirketlerinden biri veMoskova bölgesi - Kolomna dizel lokomotif tesisi. Kuruluşta oluşturulan müze, 1923'ten beri faaliyet gösteriyor. İlk sergi, tarihi belgeler, bir fotoğraf koleksiyonu ve başarılar hakkında raporlar gösterdi. Uzun çalışmadı, keşif ikinci kez 1963'te gerçekleşti. Olay 100 yaşında olan bitkinin jübileğine zamanlandı.

Modern sergi, breadboard modellerinden oluşmaktadırdizel lokomotifler, motorlu gemiler, traktörler, enerji santralleri ve çok daha fazlasını içeren farklı üretim yıllarında üretilmiştir. Tarihi perspektifte yer alan standlarda, bitki gelişim tarihini yansıtan belgeler ve fotoğraflar sergilenmektedir. Müzeyi ziyaret etmek için önceden düzenleme ve kayıt gereklidir.

Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 2019

Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 2019

Related news

 • Stil Linework - çizgilerden dövme
 • Kabak Beğendili Tavuk Sote Tarifi – Tavuklu Tarifler
 • Mantar Hastalığı Nedir
 • Esmerlere Uygun Saç Renkleri
 • TLdeki değer kaybı, S-400 alımı için bir tehdit oluşturmuyor

 • Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 39

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev


  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 35

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 20

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 15

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 36

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 67

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 89

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 97

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 100

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 8

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 24

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 42

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 90

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 29

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 67

  Kolomna dizel lokomotif bina tesisi. V. V. Kuibyshev 11