Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar 2019

Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar 2019
Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar


Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar

Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar

Zayıflatan yağlar

Zayıflatan yağlar

Kilo verme sürecinde diyet ve spor programlarının yanı sıra bitkisel yağlardan da faydalanılabilir. Yağ çekme yöntemi kilo vermek için kullanılır. Bu yöntem bir çeşit gargara yöntemi olarak da tanımlanabilir.

Yağ çekme ile kilo verme: Bitkisel yağlar ile kilo verme:

İlk olarak, seçilen yağdan bir çorba kaşığı alınır ve ısıtılır. Ardından ağır içerisine alınır ve gargara olarak kullanılır. Yağ tamamen dışarı tükürülmelidir. Kesinlikle yutulmamalıdır. Uygulama sonrası ağız ılık su ile çalkalanır ve dişler fırçalanır. İşlem günde 3 kez düzenli olarak yapılabilir.

Yağ ile gargara için hangi yağlar kullanılır?

Susam yağı en etkili gargara yağlarından biridir. Etkili anti enflamatuar özelliklerinin yanı sıra anti viral özellikleri de vardır. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, ayçiçek yağı, badem yağı gibi yağlar da kullanılabilir.

Yağ gargarasının faydaları:

Yağ gargarası kilo verme ve zayıflamanın yanı sıra bazı hastalıklar için de kullanılır. Bu hastalıklar şunlardır:

Astım

Bronşit

Egzama

Yaralar

Karaciğer ve akciğer sorunları

Kan hastalıkları

Bağırsak hastalıkları

Kadın hastalıkları

Gingivitis ve diş eti hastalıkları

Kalp hastalığı

Artrit

Böbrek hastalığı

Fibromiyalji ve diğer otoimmün hastalıklar

Yağların düzenli olarak kullanılması aynı zamanda ağız ve diş sağlığının da korunmasını sağlar. Ağız içerisindeki toksinlerin ve serbest radikallerin dışarı atılmasını hızlandırır. Ağız içerisindeki bakterileri öldürür.

Yağ gargası uygulamaları karaciğer ve vücuttaki diğer organlar üzerinde de etkilidir. Organlarda yağ birikmesini engellerken aynı zamanda toksinlerin ve serbest radikallerin hızla dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca ağız kokusunun da önlenmesini sağlar. Uzmanlara göre parazitler, toksinler ve yabancı maddelerin vücutta birikmesi karaciğer sağlığını olumsuz etkiler. Metabolizma üzerinde de olumlu etkilere sahip olan bitkisel yağlar, yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı özellikleri de içerir. Yağ gargaralarının düzenli yapılması ağız içerisindeki mantar, bakteri, virüs gibi diğer parazitlerin de ölmesini sağlar.

Yağ gargarası için  hindistan cevizi yağı:

Hindistan cevizi yağı en etkili yağlardan biridir. Sağlık açısından oldukça faydalıdır. Vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda mide ve bağırsak sorunlarını da engeller. Bu yağ gargara olarak kullanılabileceği gibi beslenme düzenine de eklenebilir. Özellikle yemek ve salatalara eklenerek  tüketilmesi önerilir.

Hindistan cevizi yağı enerji seviyelerinin artmasına yardımcı olur. Yağ yakım sürecini hızlandırdığı için mkilo verme sürecinde de etkilidir. Başlıca faydaları şunlardır:

Uyku kalitesini artırır.

Adet belirtilerinin yoğunluğunu azaltır.

Cilt sağlığı için faydalıdır.

Alerji belirtilerini azaltır.

Vücuttaki iltihabı hafifletir.

Ağız kokusu, plak oluşumu, diş eti kanamaları gibi ağız sorunlarının oluşmasını engeller.

Bitkisel yağlar genel sağlık için faydalı olduğu kadar kilo verme ve zayıflama sürecinde de etkilidir. Tüm bu yağlar gargara olarak kullanılabileceği gibi bitkisel yağlar beslenme düzenine de eklenebilir. Zeytinyağı, hindistan cevizi gibi yağlar salata ve yemeklerde kullanılabilir. Ayrıca omega 3 yağ asitleri açısından zengin besinler de beslenme düzenine eklenmelidir. Bu tür besinler yağ yakma sürecini hızlandırır. Keten tohumu ve yağlı balıklar haftada 3 ya da 4 gün düzenli olarak tüketilebilir. Ayrıca avokado gibi sağlıklı yağ içeren meyvelerin de tüketilmesi önerilir. Kilo verme sürecinde sadece kullanılan yağlara dikkat edilmesi yeterli değildir. Mutlaka beslenme düzenine de dikkat edilmelidir. Meyve ve sebze odaklı bir beslenme planına uyularak yağlı ve kalorili besinlerden uzak durulmalıdır. Abur cuburlar yerine sağlıklı atıştırmalıklar tüketilmeli; lifli besinlerin tüketimine ağırlık verilmelidir. Lifli gıdalar sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Düzenli spro ve egzersiz de kilo verme sürecini hızlandıracaktır.

Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar 2019

Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar 2019

Related news Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan YağlarKilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar


Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar


Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar


Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar


Kilo Verdiren Yağlar: Zayıflatan Yağlar