Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 2019

Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 2019

Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 98 08.03.2019, 20:33

Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri

Her yıl Khokhlovka köyünün (Perm bölgesi) dünyanın her yerinden daha fazla ziyaretçi çekeceğini söylüyorlar.

Bu popülerliğin sebebi nedir? Alçakgönüllü bir yerleşim, aslında bu kadar yakından dikkatin bir nesnesi midir? Bir dahaki tatile gitmeli miyim?

Yukarıdaki soruların üçünün herhangi bir şüphe duymadan yanıtlanabileceği ortaya çıkmaktadır.

Bu makale sadece hakkında değilEn tecrübeli turisti bile şaşırtmayı başaran Khokhlovka (Perm bölgesi) denilen muhteşem bir yer. Okuyucu ayrıca, bu yerleşime nasıl ulaşılacağı, nelere dikkat edilmesi gerektiği ve hangi siteleri ilk ziyaret edeceği konusunda pratik öneriler alacak.

Bölüm 1. Genel açıklama

Khokhlovka Perm Bölgesi Khokhlovka köyü (Perm bölgesi, bu arada,Oldukça geniş bir alan) - küçük bir kasaba, değilse biri için, kırsal yaşamın bu bölgede olağan yaşayabilir "ama." Yakınında, muhteşem bir ahşap mimarisi müzesi inşa edildi. Bu bir açık hava tesisi ve bugün Urallar ilgi çekici özelliklerinden biri olarak kabul edilir.

Coğrafi olarak harita üzerinde bu yerde bulunabilir 43Perm, Kama Nehri kıyısında, aynı adı taşıyan köyden uzak değil. Müze, son yüzyılın 60'larının sonlarında kuruldu, ancak açılış sadece 1980'de gerçekleşti. Kompleksin topraklarında XVII-XX yüzyılların ahşap mimarisinin 23 anıt eşsiz bir sergi olduğunu.

Khokhlovka köyünde (Perm bölgesi) birçok örnekdiğer bölgelerden getirildi ve neredeyse hepsi Rus ahşap mimarisinin en iyi eserlerini temsil ediyor. Birçoğunda iç mekanlar ve sergi kompleksleri var. Müzenin alanı 35 hektardır ve Kuzey, Kuzey-Batı ve Güney Prikamye gibi çeşitli sektörlere ayrılmıştır. Her birinin kendi mimari özelliklerine sahip olduğuna dikkat edilmelidir.

Bölüm 2. Oraya nasıl

hohlovka Perm bölgesi müzesi Bölge merkezinden Khokhlovka köyüne (Perm)kenar, biz iyi ulaşım iletişimi için ünlüdür, otobüs numarası 340 otobüs istasyonundan koşuyor. Uçuşlar her gün yaklaşık 4-5 saatlik bir aralık ile yapılır. Bu süre boyunca, turistler ahşap kasabanın sergileri ile tanışabilirler. Yolculuk yaklaşık bir buçuk saat sürüyor. Aynı zamanda, Kamskaya HES'i takip eden rotanın neredeyse yarısı şehirde yatıyor. Müzeye araba ile de ulaşılabilir. Perm'e uzaklığı 45 km'dir.

Bölüm 3. Müzenin yapımı

khhlovka Perm Bölgesi gözde mekanları Yani, karar kılanları görmek için ne tavsiyeKhokhlovka köyüne gitmek için? Perm Krai, bir bütün olarak, ne yazık ki, Rusya'nın tamamı, bu tür yerlerin bolluğu ile övünemez, bu nedenle turistler, dedikleri gibi, ilk ziyarette kaçarlar.

Büyük ilgi kiliseler ve temsilciler tarafından temsil edilirTuz ekstraksiyonu için tasarlanmış endüstriyel tesisler. Ahşap kiliselerin yapımı halk Rus mimarisinin geleneklerinde gerçekleştirildi. Tuz madenciliği kompleksinin bileşimi şunları içerir: bir turşu yükselme kulesi, bir çöplük, bir vernik, uzun bir ahır ve yaklaşık yüz ton ağırlığında büyük bir tabut. Tüm bu tesisler, Solikamsk'ın Ust-Borovsk fabrikasından getirildi.

Kuzey Kama bölgesinde,Konut mimarisi örnekleri ile ahşap binaların eşsiz bir topluluğu. Ve Güney Prikamie'de köyden getirilen Bogoroditskaya kilisesini görebilirsiniz. XVII yüzyılın Rus mimarisinin bir anıt olan Tokhtarevo, Suksunsky ilçesi. İşte müzeye teslim edilen Trinity Kilisesi'nin çan kulesi. Peynir.

Bölüm 4. Yaratılış tarihi

Khokhlovka Perm Bölgesi fotoğraf Açık altında bir müze kompleksi yaratma fikrigökyüzü ünlü mimar A. S. Terekhin'e aitti. Müzenin bulunduğu yeri (Khokhlovka) seçen bu adamdı. Perm Territory, özel bir iklim sayesinde, bu tür tesisler için uygundur. Uzun süreli sağanak ve özellikle şiddetli donlar yoktur, bu da ağacın neredeyse ideal koşullarda korunacağı ve uzun bir süre için ek onarım gerektirmeyeceği anlamına gelir.

Açılma kararı Nisan 1969'da yapıldı.yıl. Bütün eserler Perm uzmanlığı bilimsel ve restorasyon atölyeleri tarafından gerçekleştirildi. Mimari ve etnografik müzenin açılışı Eylül 1980’de gerçekleşti.

Bölüm 5. Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün ana objelerinden biri: Tuz kompleksi

Khokhlovka köyü, Perm Bölgesi Prikamye'nin tarihi tuz üretimi ile yakından bağlantılıdır. İlk hasat tuzu XV yüzyılın başlarında başladı. Solikamsk, Pyskor, Dedyukhin ve Usolye büyük ticaret merkezleri oldu.

C и C и C и C и C и C C и C C и C C и C C C C C C C C C C C C C C + +Kama nehri kıyısındaki bir müzede yer almaktadır. Tüm sanayi tesisleri Solikamsk şehrinin fabrikasından getirildi. 1882 yılında fabrikayı yarattı sanayici AV Ryazantsev kabul saltworks, kurucusu. Ancak, eski tuz işleri 1972'de kapandı.

Bugüne kadar, ziyaretçiler ziyaretçilereTuz elde etme teknolojisini tanımak. Bu salamurayı yerden pompalamak için bir kuyu açıldı. Bu genellikle 5 yıla kadar sürdü. Bundan sonra, sondaj deliğine bir tuzlu su borusu yerleştirildi, bu sırada tuzlu su tuzu havuzlar tarafından kaldırıldı. Pompalar sadece XVII yüzyılda ortaya çıktı.

Bölüm 6. Kiliseler: Başkalaşım ve Theotokos

Khokhlovka Perm bölgesi köyü "Khokhlovka köyünün Ortodoks anıtları. Perm Bölgesi "- bu adı taşıyan bir fotoğraf, belki de bölgeyi daha önce ziyaret etmiş olan her ikinci turist için bulundu. Bu konuda çok sıra dışı olan nedir?

İki ana nesneyi düşünün.

1707 Başkalaşım Kilisesi farklıdırtasarımın karmaşıklığı. Onunla 1985 yılında getirdi. Cherdynsky ilçesinin Yanidor. Yapı 2,3 m yüksekliğindedir ve bir hatta gerilmiş üç parçadan oluşmaktadır. Anıtın orta kısmın olağandışı bir şekilde tamamlanmış olması: kanatlı çatıda başlı bir vaftiz varil vardır. Kubbeler ve variller kavak zona ile kaplıdır. Bu zamanların Rus mimarisinin bu örneği sadece burada korunmuştur. Doğu ve batıdan tapınağın iki prirubu vardır - bir sunak ve bir yemekhane. XIX yüzyılda, bina kürk depolamak için kullanılmıştır.

Tapınağın iç kısmı, galeriden yemekhaneye giden bir portaldan oluşmaktadır. İçinde oyma kapı direkleri ve sunak zeminler vardır. Tavanlar masif sıvalardan inşa edilmiştir, duvarların yakınında banklar vardır.

XVII yüzyılın sonundaki Meryem Ana KilisesiXX yüzyılın 80'li yıllarından itibaren getirildi. Suksu ilçesinin Tokhtarevo. Yapım türüne göre kilise kafes tapınaklarına atıfta bulunur. İki katlı bina bir sunak, bir yemekhane ve bir sundurmadan oluşmaktadır. Kubbe ile bir varil sunağı kapsar. Merkezi kısmın kubbeleri ve sunak, namlu da bir pulluk ile örtülüdür. Geçmişte, tapınak bir kilise ve çan kulesi içeren bir kompleksin parçasıydı.

Tapınağın bodrum, kilise armağanları vb. Depolamak için 3 m yüksekliğindeki bodrum katları kullanılmıştır. Kilisenin içi mütevazi bir görünüme sahiptir - ibadethane ve ibadet platformu.

Bölüm 7. Çan Kulesi ve Gözetleme Kulesi

khhlovka Perm bölge tatil 1781 çan kulesi çadır tipine aittir.yapıları. Perm bölgesinde korunan bu türden tek anıt budur. Müzede, Suksu ilçesindeki Syrah köyünden 70'li yıllarda teslim edildi. İşte geri yüklendi. Çan kulesinin çan kulesi, üzerinde dokuz sütunlu bir çan kulesi bulunan sekizgen bir şekle sahiptir. Oymalı direkleri olan uzun bir çadır, davul ile kaplı bir kafa ile davul tamamlar.

XVII yüzyılda inşa edilen gözetleme kulesi,dan getirildi. Suksu ilçesinin ticareti. Khokhlovka topraklarında ortaya çıkan ilk müze nesnesiydi. Eskiden, yapı Sylve Nehri üzerindeki Sibirya yolunun yakınında durdu ve Torgovishchensky Adası'nın bir parçasıydı, kuleleri olan bir hendek ve palisade ile çevrilmişti. 1899'daki yangın sırasında bina yakıldı ve 1905'te köylüler tarafından restore edildi.

Chetverik kulesi kondovoy ağacından kesilmiştir. Gable çatısında bir sekizgen ve daha önce iğne yapraklı türlerin kütükleri ile kaplanmış bir çadır var. Gözetleme kulesinin tepesi, ahşaptan oyulmuş çift başlı bir kartal ile taçlandırıldı.

Bölüm 8. Avcılık stanovishche (1996)

khhlovka Perm bölge tatil Avcı stanovishche müzeye girmek için özel olarak tasarlanmıştır.

Avlanmak varoluş kaynaklarından biriydikuzey halkları. Bu tür binalar çeşitli tiplere ayrılmıştır: depolama için ("chamya") ve konut için ("kabarık"). Labaz bagaja kuruldu. Kemirgenlere karşı korumak için bagajın alt kısmı kesildi. Kütük evin içinde bir soba-ısıtıcı, gizler ve giysiler, duvar kancaları ve pokes için direkleri vardır.

Bölüm 9. Yel Değirmeni ve Yangın Söndürme

Khokhlovka Perm Bölgesi Müreffeh bir köylü K. tarafından inşa edilen değirmen XIX yüzyılda Rakhmanov, 1977 yılında Shikhari Ocher ilçesinden getirildi. Yapının kalbinde, uçsuz bucaksız tipteki kuzey kült binalarını anımsatan bir oktahedral çerçeve yer alıyor. Özel bir kaldıraç sayesinde değirmenin çatısı rüzgar yönünde döner.

Köye inşa edilmiş yangın istasyonu. Geçen yüzyılın 30 yılında Skobelevka, 1977 yılında müzede ortaya çıktı. Bir çıkıntıya sahip dikdörtgen yapıda bitişik odalar bulunmaktadır. Nöbetçi kulesi, kirişlerin duvarlarına dayanan sütunlar üzerinde yer almaktadır.

Kulenin çadırının altında bir zil var. İçeride su pompaları ile el pompaları ile kızaklar ve el arabaları vardır.

Bölüm 10. Rusya'nın benzer özellikleri

Khokhlovka Perm Bölgesi Deneyimli gezginlere göre,Böyle bir planın tek Rus işareti, Khokhlovka'dır. Perm Territory hafta sonu tatilleri büyük organize edebilir, ancak bu yönde ilgilenenler aslında hala ülke çapında seyahat etmek zorunda.

Mimari ve etnografik sergilerle benzer başka müze objelerini de ziyaret etmelisiniz. Belki de en popüler olanları şunlardır:

 • Çaykovski şehri. Tchaikovsky Yerel Tarih Müzesi'nin altındaki "Saigatka" kompleksi.
 • Chusovo kasabası yakınlarında bulunan Chusovo etnografik rezerv. Burada dileyenler tüm müze sergilerine dokunabilirler.
 • Birçok mimari anıt Usolye'de (Başkalaşım Katedrali, Stroganoff Odaları, vb.) Yer almaktadır.
Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 2019

Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 2019

Related news

 • 3 Haftalık Sonbahar Diyeti ve Detoks Programı
 • Çin Mantısı Tarifi Videosu
 • Bahar Modasının Baş Karakteri Trençkotlar ve Kombin Alternatifleri
 • Ataköy A Plus AVM Çocuk Kulübü Etkinlikleri, Her Pazar günü saat 14.00 de başlıyor
 • Müzikler Videoları Sayfa 2

 • Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 57

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri


  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 77

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 84

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 6

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 43

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 74

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 54

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 31

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 9

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 97

  Khokhlovka (Perm bölgesi) köyünün gezilişleri 27