Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı 2019

Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı 2019 Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı?

Popüler çatılardan biri olarakmalzeme bugün kayrak duruyor. Ekonomi sınıfı kapsar. Normal bir arduvur, kanopi inşası için uygunsa, o zaman renkli materyal, özel evin çatısına serilmelidir. Bu nedenle, çoğu zaman, tüketiciler hangi kayrak boyaların en uygun olduğunu kendilerine sorarlar.

Boya seçimi

kayrak boyama

Birçok tüketici seçerek inanıyoruzboyama kayrak için ithal ürün, mükemmel bir sonuç alacaktır. Ancak bu varsayım hatalı olabilir. Bu nedenle konu ciddiye alınmalıdır. Yabancı bir ürün satın almaya karar verirseniz, Dachbeschichtung'a dikkat etmelisiniz. Bu boya Almanya'da üretilmiştir ve ithalat teklifleri arasında en pahalı ürün.

Teknik parametrelere göre, boya güzelçekici: güçlü, yüksek yapışma özelliklerine ve dayanıklılığa sahiptir. Ancak, bu karışım sadece doğal kayrak veya fayanslara uygulanabilir. Başka bir kayrak boya Kilpi'dir. Finlandiya'da üretilmiştir ve akrilik içerir. Bu, uygulamanın neredeyse her çatı malzemesi üzerinde gerçekleştirilebileceğini gösterir, örneğin:

 • Profilli kaplama;
 • barut;
 • metal kiremit.

Bir fiyata bu ürün Alman eşdeğerine kıyasla biraz daha caziptir.

Alternatif çözümler

kayrak boya

Arduvaz çatısını düzeltmek istersenizPolonya'da yapılan bir üründür POLIFARB / Akrofarb, boya da dikkat etmelidir. Bu akrilik terkipler kısa sürede kurur madde ve iyi dispersiyon temelini oluşturur. Sonuç olarak, renk doygunluğu ve parlaklığı elde etmek mümkündür. Finlandiya ve İsveçli üreticilerin ortak ürünü Eter Akva'dır. Suda çözünür bir akrilat bazlı boyadır. Karışım, agresif alkalin ortama dirençli olan ve barut değil, aynı zamanda beton sadece leke kullanılabilir.

Eski BDT ülkelerinin üreticilerinden arduvaz boyaları

çatı kayrak boyama

Eğer kayrak taşıyorsan,Daha sonra "Polifan" markası altında üretilen ürünleri seçebilirsiniz. Bu Rus boyası arduvaz, tuğla ve betona uygulanır. Ana avantajlar:

 • dayanıklılık;
 • su direnci;
 • renk haslığı;
 • dayanıklılık.

Ukrayna boya "Akrilama-Slate" kullanılırsadece arduvaz için ve su bazlı olarak viskoz bir akrilik sıvıdır. Belgorod boya "Unisal" için temel su-dispersiyon temelinde akrilik elemanlardır. İstenen rengi elde etmek için renk pigmentlerinin eklenmesi yöntemi olabilir.

Kaplama yüksek direnci vardırultraviyole ve yağış. Üretim sürecinde mineral-silikon katkı maddeleri eklenir Moskova boya "Butanit" polimer maddelerin bileşiminde. Bileşimin ana özelliği dona dayanıklıdır.

Kayrak çatı nasıl çizilir

düz kayrak boyama

Kayrak boyama özel bir yapılmalıdırteknolojisi. Çatının sadece örtülmesi planlanıyorsa, malzeme zemine boyanabilir ve daha sonra, tabakanın kurumasını bekledikten sonra sandığın üzerine serilebilir. Eğer çatı zaten düzenlenmişse, o zaman terlemelisin. Arduvaz birkaç yıldır sömürüldüğünde ve asla lekelenmediğinde, yüzeyi bir mantar oluşumları kaplamasıyla kaplanabilir. Boyasız arduvaz, nemi emen ve çatı yapısına bir yük oluşturan yeşil bir dokunuşla kaplanır.

Olumlu bir sonuç elde etmek için üst tabakayı kaldırmanız gerekir. Bu amaçla kullanmak daha iyidir:

 • metal kazıklı bir fırça;
 • araba yıkama;
 • matkap;
 • öğütücüler.

Metal bir fırça ile kaldırabilirsinizıslak veya kuru yüzeylerde mantar yatakları, bu plak ciddiyetine bağlı olacaktır. Eğer açılı taşlama kullanmak veya matkap karar verirseniz, o zaman bu araçlardan biri bir fırça şeklinde paketlenmiş olmalıdır sağlarlar. en evrensel çözüm boya su ile barut çatı hazırlamak mümkün olacak hangi ile oto yıkama, olup, sprey, yüksek basınç altında uygulanır.

Çatı plak temizlendikten sonra,yüzeyini mantar ve küf oluşumu olasılığını ortadan kaldıracak bir antiseptik ile tedavi edin. Boyama tahtası çatının ve astarın tabanının hazırlanmasını sağlar. Uygulaması sonraki aşamada gerçekleştirilmektedir. Bu tabaka, malzemelerin yapışmasının kalitesini artıracaktır. Bir astar kullanarak, boya tüketimini azaltacak gözenekleri doldurabilirsiniz, ek olarak, kayrak yüzeyi daha pürüzsüz olacaktır.

Uzman tavsiyesi

Kendi elleriyle kayrak boyama

En doğru renklendirme yöntemi 2 kat halinde boya uygulamasıdır. İlk katman temel oluşturacak. İş aşağıdaki araçlarla yapılabilir:

 • rulo;
 • fırça;
 • sprey.

Hazırlık için ek ipuçları

kayrak boyama yorumlar

Kayrak boyama bir zorunlulukturkaplama malzemesinin yüzeyinin hazırlanmasını sağlar. Zarar görmemesi için bezi kontrol etmek önemlidir. Kuzey yamaçlarında uzmanlara özel ilgi gösterilmektedir, çünkü bunlar en sık oluşan ve atılmak zorunda olan yosun kolonileridir. Bunun için bir manuel güç aleti kullanmaya karar verirseniz, kayrakta hasar olmamasına dikkat etmek önemlidir.

Temizleme, boyama kayrak - bu ana aşamalarıaçıklanan malzemenin iyileştirilmesi. Bütün mikroorganizmalar çıkarıldıktan sonra, çatı yüzeyi bütünlük açısından bir kez daha kontrol edilmelidir. Küçük çatlaklar veya kırılmalar fark ederseniz, özel bir karışımla kapatılmalıdır. Bunu kullanarak kendiniz hazırlayabilirsiniz:

 • çimento;
 • tutkal PVA;
 • kabarık asbest.

Tutkal su ile önceden seyreltilir. Hazırlama işlemi mutlaka çatı yüzeyindeki kalıntıları temizlemeyi içerir. Boyanacak olan alt tabakanın tozunun giderilmesi önemlidir. Bu geleneksel bir fırça ve su ile yapılır. Arduvaz daha sonra kurumaya bırakılır. Hazırlamada araba yıkayıcıları kullanılıyorsa, çatıda boyama kayrak mükemmel bir sonuç elde edecektir. Bundan sonra yeni gibi görünecek.

Kayrak boyama

kayrak temizleme

Düz arduvazın resmi böyle yapılır.Dalgalı olarak aynı teknoloji. Hava sıcaklığı +15 ° C'nin üzerine çıktığında, bulutlu havalarda çalışmaya başlamak daha iyidir. Bu koşullar, uygulanan tabakanın kurutulması için en uygun olanlardır. Çoğu zaman, tüketiciler sıfıra yakın sıcaklıklarda boya uygulanmasının mümkün olup olmadığını merak ediyorlar. Talimatlarda, boyanın bu koşullar altında mükemmel şekilde hareket ettiği tavsiyelerini karşılayabilirsiniz. Bununla birlikte, uzmanlar pahalı malzemeleri riske atmayı önermezler. Ek olarak, daha düşük sıcaklıklar uygulanan tabakanın kuruma süresini artırabilir. İlk tabakanın oluşmasından sonra, kuruyana kadar bırakılır. Bu süre farklı malzemeler için farklılık gösterebilir. Katmanın tam mukavemeti birkaç gün içinde ulaşacaktır, çatı yüzeyinin ıslak olmaması önemlidir.

Çalışma yöntemleri: geribildirim

Çatıyı yükseltmeye karar verirseniz, bu önerilirKayrak boyama üzerine yorumları okuyun. Tüketiciler, bir antiseptik uygulamak için bir nebulizer veya geniş bir fırça kullanmanın en iyisi olduğunu söylüyorlar. Aynı zamanda, efendinin koruma araçlarını kullanması önemlidir:

 • camlar;
 • eldiven;
 • solunum.

Bir astar seçerken dikkat etmek önemlidirYüzeyi yosun ve küf oluşumundan koruyan maddeler içeren bileşimler. Alıcılar dediği gibi, bir astar uygulaması, çeşitli katmanlarda daha iyi yapılır. Arduvayı kendi elinizle boyaırken, çatı yükseltmesinin son aşamasında kullanılacak olan dekoratif malzemeyle aynı üreticinin bir astarını satın almak en iyisidir.

Sabah erkenden işe başlamak en iyisidir.hava çok sıcak değil. Bunun için ideal nem seviyesi% 40 ila 60'tır. 20 ° C'lik bir sıcaklık ile bu kombinasyon nadirdir, bu yüzden talimatları takip etmeniz önerilir.

Uçların, ulaşılması zor alanların ve köşelerin işlenmesine dikkat edilmesi önemlidir. Baz kaplama, boyanın toplam hacminin yaklaşık% 60'ını alacaktır.

Sonuç

Tüketiciler sonunda şunu söylüyorTek tip olmayan bir katman elde edebilirsiniz. Bunu önlemek için, ikinci ve müteakip tabakaların uygulanması kuru bir baz tabakası üzerinde gerçekleştirilmelidir. Tipik olarak, boya tüketimi üretici tarafından belirtilenden daha büyüktür. Bu nedenle, malzemenin bir miktar marjla alınması tavsiye edilir.

Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı 2019

Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı 2019

Related news

 • Küvet Temizliği Nasıl Yapılır
 • Paralitik İleus Neden Olur, Nasıl Geçer, Hangi Doktora Gidilir
 • Arabaşı Çorbası ve Hamurunun Tarifi – Çorba Tarifleri
 • Patatesli Kek
 • St. Petersburgda perakende ve perakende şebekesi. Simbiyoz veya sağlıklı rekabet

 • Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı


  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı

  Kayrak boyama. Yazı tahtası nasıl ve ne şekilde boyamalı