Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı 65 04.02.2019, 09:20

Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı

Katar Orta Doğu'da Müslüman bir devlettir. Resmi semboller neye benziyor ve ne anlama geliyor?

Katar bayrağı

Bu Orta Doğu bayrağıdevlet dünyanın en dar ve en uzun bayrağıdır. Dikdörtgen bir şekle sahiptir ve panelin genişlik ve uzunluk oranları 11:28'dir. Çizim oldukça basittir. Katar bayrağı dikey olarak farklı renklerde iki eşit olmayan alana ayrılmıştır.

Şaftın daha yakın olması daha dar bir şerittirbeyaz renk. İkinci şerit yaklaşık iki kat daha büyük, kahverengi veya bordo renklidir. Bayrağın iki dikey bölgesinin sınırı eşitsizdir. Bir dizi üçgen çıkıntı şeklinde yapılır, yırtık kenarlar izlenimi yaratır.

Katar bayrağı

Bayramda görülen bayrağın renkleri,sembolik anlamı. Kahverengi bölge, tarihi olaylara atıfta bulunur; ülkenin şerefine akan kan dolaşımı demektir. Beyaz renk şimdiki zamanı sembolize eder. Refah istekleri hakkında konuşuyor, Katar halkının parlak umutları ve düşünceleri anlamına geliyor.

Bayrağın tarihi

Katar bayrağı 1971'de, sonraülkenin İngiliz korumasından kurtulması ve bağımsızlığa kavuşması. Bundan önce, devletin resmî sembolünün birkaç değişik biçimi vardı. İlk versiyon, 1916'da İngiliz Crown'u kontrol etmeye başladığında ortaya çıktı. Ardından bayrak iki alana ayrıldı: biri beyaz, diğeri parlak kırmızıydı.

1936'dadaha teknik nedenlerle. Kırmızı renk güneşte şiddetle yanıyordu, bu yüzden yerini daha koyu renge bıraktı. Arap harfli "Katar" yazısında da bayrak üzerinde durdu. 1949'da devlet bayrağı modern bir görünüm kazandı, ancak resmi olarak yalnızca 1971'de onaylandı.

İki renk sınırındaki üçgen projeksiyonlarülkenin önemli bir tarihsel olayına atıfta bulunmaktır. 1916'da Basra Körfezi'nde "Emirliklerin Mutabakatı" adı verilen bir süreç başladı. Katar katılan dokuzuncu ülke oldu, bu yüzden bayrak tam dokuz üçgen tasvir ediyor.

Ülke Sandığı

Bayrak ve marş ile birlikte Katar amblemidevletin resmi devlet sembolü. Kalkanının yuvarlak şekli var. Merkezde ana kompozisyonun bulunduğu sarı bir daire vardır: Yelkenli bir tekne iki avuç içi yanındaki beyaz mavi dalgalar boyunca yüzer. Geminin altında iki çapraz kılıç var.

Sarı daire, renklerle renklendirilmiş bir şeritle çerçevelenir.Katar bayrağı tasvir eden. Şeridin üst beyaz kısmı Arapça bir yazıt içerir. Kahverenginin dibinde Arapça yazıtın İngilizce çevirisi yer alır: Katar Devleti, “Katar'ın durumu” olarak Rusçaya çevrilir.

Katar arması

Silahın üzerinde tasvir edilen kılıçlarArap erkeklerin geleneksel silahları. Aynı sembol Umman, Kuveyt, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin silahlarında da var. Dalgalar, devletin denize erişimi olduğunu gösteren bir işarettir. Bu bir yelkenli gemi içerir. Avuç içi yerel bitkileri sembolize eder.Related news

 • Devrek Haberleri: Kore gazisi, son yolculuğuna uğurlandı
 • Uzun problemlere hızlı bir çözüm: bir ev satışı için dua
 • Fıtık Belirtileri

 • Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı 98

  Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı


  Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı 21

  Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı 31

  Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı 11

  Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı 41

  Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı 61

  Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı 86