Kafkas Savaşı 2019

Kafkas Savaşı 2019 Kafkas Savaşı

Kafkas Savaşı

"Kafkasya Savaşı" kavramı, gazeteci ve tarihçi R. Fadeev tarafından tanıtıldı.

Ülkemizin tarihinde, Dağlık Dağıstan, Çeçenya ve Çerkesya'nın imparatorluğa ilhakı ile ilgili olaylar anlamına gelir.

Kafkas savaş bazen çok uzakta gerçeklikten etrafındaki efsaneleri ve mitleri bir sürü oluşturarak, 1817 den 1864 kadar, 47 yıl süren ve Rusça kazandı.

Kafkasya savaşının nedenleri nelerdir?

Tüm savaşlarda olduğu gibi - bölgelerin yeniden dağılımında: Üç güçlü güç - Pers, Rusya ve Türkiye - Avrupa'dan Asya'ya "kapılar" üzerine egemenlik için savaştı, Kafkaslar üzerinde. Bununla birlikte, yerel halkın tutumu hiç dikkate alınmamıştır.

1800'lü yılların başında Rusya, Gürcistan, Ermenistan ve Azerbaycan hakkını Fars ve Türkiye'den savunmayı başardı ve Kuzey ve Batı Kafkas halkları "otomatik olarak" çekildi.

Ama yapamadım asi ruhu ve bağımsızlık aşkıyla Highlanders Türkiye kral sadece bir hediye için Kafkasya yol vermiş olduğu gerçeğini kabul etmek.

Kafkasya savaşı, bu olayda ortaya çıkmaya başladıÇar'ın, Rus garnizonlarının bulunduğu dağlık bölgelerde kaleler inşa etmek için aktif operasyonlara başlamasını öneren Genel Yermolov bölgesi.

Highlanders şiddetle direndi, sahip oldukendi topraklarında savaş avantajı. Ancak yine de, Kafkasya'daki Rusların 30'lara kadar olan kayıpları yılda yüzlerce idi ve bunlar silahlı konuşmalarla ilişkilendirildi.

Fakat durum değişti.

1834 yılında Shamil Müslüman dağcıların başı oldu. Onunla birlikte Kafkasya savaşının en büyük ölümü aldı.

Şamil her ikisine de karşı mücadele ediyordu.Çarlık garnizonları ve Rusların gücünü tanıyan feodal beylere karşı. Komutanı, Avar Hanlığı'nın tek varisinin öldürüldüğünü ve yakalanan Gamzat-bek hazinesinin askeri harcamaları büyük ölçüde artırmayı mümkün kıldı.

Aslına bakılırsa, Shamil'in ana desteği, cinayetler ve yerel din adamlarıydı ve Rus kalelerini ve defector köylerini defalarca yağmaladı.

seferi İmamın ikamet ele geçirdiği 1839 yaz ve yaralı Şamil askeri operasyonlar için yeni bir arena haline geldi Çeçenistan'da, geçmeye başardı: Ancak, Rus aynı tedbiri yanıt verdi.

Çarın başında yükselen General Vorontsov,Askerler, savaşın taktiklerini tamamen değiştirdi, her zaman büyük maddi ve insani kayıplarla dolu olan dağ köylerine keşif gezileri durdurdu. Askerler orman temizlemelerinde, tahkimatlar inşa ederek, Kazak köylerini yaratmaya başladılar.

Ve dağcılar artık imam'a güvenmediler. Ve 19. yüzyılın sonlarında 40'lı yıllarda imamın toprakları tamamen çöktü.

1848'de, Ruslar stratejik olarak önemli köylerden birini - Gergebil ve daha sonra Gürcü Kakheti'yi ele geçirdiler. Dağlardaki tahkimatı yok etmek için, cinayetlerin girişimlerini geri püskürtmeyi başardılar.

İmam'ın despotizmi, askeri cezaları, baskıcı politikalar dağcıları, yalnızca içsel çatışmayı yoğunlaştıran şiddeti harekete geçirdi.

Kırım Savaşı Sonu ile Kafkas Savaşıson aşamasına geçti. Ordunun valisi ve komutanı General Baryatinsky idi ve gelecekteki askeri bakan ve reformcu olan Milutin, personelin başıydı.

Ruslar saldırıdan saldırı operasyonlarına geçti. Şamil Dağlık Dağıstan'daki Çeçenistan'dan kesildi.

Aynı zamanda Kafkasya'yı iyi tanıyan Baryatinsky,Dağcılar ile barışçıl ilişkiler kurmak için oldukça aktif bir politikanın bir sonucu olarak, yakın zamanda Kuzey Kafkasya'da çok popüler oldu. Highland'lar Rus oryantasyonuna eğildiler: isyanlar patlak vermek için her yere başladı.

Mayıs 1864’te, cinayetlerin son direniş merkezi kırıldı ve Şamil’ın kendisi Ağustos ayında teslim oldu.

Bu günde, Kafkas Savaşı sona erdi, sonuç olarak çağdaşların kalıntıları ortaya çıktı.

Kafkas Savaşı 2019

Kafkas Savaşı 2019

Related news

 • Kedilerden pire nasıl kaldırılır Iyi tavsiye
 • Sonbahar diyeti yorumları ile Etiketlenen Konular
 • Mantarlar. Kalori ve lezzet özellikleri
 • Milanodaki en popüler müzeler
 • Rusya tiyatrosunun ve sinemasının ünlü aktörleri

 • Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı


  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı

  Kafkas Savaşı