Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları 25 11.02.2019, 03:52

Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Kabak - aileden yararlı bir sebzeKabakgiller. Kabak belirgin bir lezzet ve parlak bir renge sahip olmamasına rağmen, güzellik ve sağlık sürdürmek isteyenlerin diyetinde layık bir yer alırlar.

Kabakların bileşimikabak yararlı özellikleri

Genç kabak bileşime benzersalatalık. Su bütün sebzenin% 90'ını oluşturur. Kabaklarda B grubu vitaminler, A ve C bulunur. Enerji değerinin 20 kcal'i geçmemesi nedeniyle, kabakların diyetle beslenenlerin kullanması önerilir. Fosfor, magnezyum, potasyum, demir, sodyum, kalsiyum - bu elementler kabak doludur. Bitkinin yararlı özellikleri sadece düşük kalorili ile sınırlı değildir. Geleneksel tıp, kozmetoloji - kabak ek alanlar.

Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Basit ve ucuz bir sebze değerli özelliklere sahiptir. Ateroskleroz, ödem, kabızlık, obezite, kabak yemek tavsiye edildiği hastalıkların tüm listesi değildir. Yararlı özellikler, yüksek kolesterol seviyesi ve diabetes mellitus ile dikkat çekmektedir. Sebzeler kan damarları, kalp, karaciğer hastalıklarından muzdarip insanlar için hazırlanır. Şişlik ile bitkisel kemik iliği diüretik olarak kullanılır.

Kontrendikasyonlarkabak yararlı özellikleri ve kontrendikasyonları

Sağlıklı insanlar için kullanımdaki kısıtlamalarsebze yok. Ancak, bir alevlenme sırasında bir ülser, duodenal hastalığı veya gastrit varsa, kabak kontrendikedir. Dikkatli bir şekilde, sebzeyi potasyumun vücuttan kopmasıyla birlikte kullanmak faydalı olacaktır.

Kabak: kozmetolojide yararlı özellikler

Kuru ciltler için basit bir tarif vardır. Genç kabak ince halkalar halinde kesilmeli ve yüz ve dekolte cildine bağlanmalıdır. Sebze maskesi için yirmi dakika yeterlidir, sonra cildi serin suyla yıkamanız gerekir. Kabak kırışıklıklar için mükemmel bir çare olarak kabul edilir. Sebzeyi rendeleyin, bir kaşık ekşi krema ve bal ekleyin. Yüze 10 dakika boyunca uygulayın. Su ile durulayın.

Kabak: hastalıklarda yararlı özellikler

Kabak tohumları helmintik özelliklere sahiptir. Çözeltiyi hazırlamak için 200 gram su ile 50 gram tohumu dökün, kaynatın. İnfüzyon, günde 3 kez filtrelendikten ve içtikten sonra birkaç saat dayanır.

Squash: yemek tariflerigenç kabak

Geleneksel olarak, kabak kullanılırmutfak. Sebzeler birçok şekilde işlenebilir. Özellikle popüler olanları: marine etme, kızartma, güveçleme, buharlama. Sebze iliğinden lezzetli bir güveç, çorba, krep, pirzola, havyar alırsınız. Etle doldururken, bir sebzenin kullanıldığı lezzetli ve besleyici bir yemek alırsınız. Bunu yapmak için genç kabaklara ihtiyacınız var. Onları kesin, etini çekirdekten çıkarın. Kıyılmış et hazırlayın. Uygun domuz eti ve sığır eti. Buna ek olarak, havuç ve soğandan bir kızartma hazırlayabilirsiniz. Kıyma ile karıştırın. Tuz ve biberi tatınıza koyun. Sebzeyi bir forcemeat ile doldurun. Peynirle birlikte fırında pişirin. Squash krepler geleneksel tariflerden biridir. Sebzeyi rendeleyin, üç kaşık un, tuz, yumurta ekleyin. İyice karıştırın. Her iki tarafta bitkisel yağda kızartın. Sarımsaklı ekşi krema veya mayonez sos ile servis edilir.

Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonlarıGoruntuler fotograflar resim

Related news

 • Polonya A Milli Futbol Takımı 2018 Dünya Kupası Kadrosu
 • Minsk bölgesinde ücretli balıkçılık. Daha iyi nerede
 • Donanım

 • Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları 59

  Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları


  Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları 93

  Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları 80

  Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları 5

  Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları 5

  Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları 35

  Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları 91

  Kabak: kullanışlı özellikleri ve kontrendikasyonları 19