Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz

Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz

25.04.2019

Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 87

Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz

Kabaklar çok popüler. Onlar herhangi bir formda iyidir. Ayrı bir yemek olarak veya başka ürünlere ek olarak kullanılırlar. Kış aylarında yenen kabakları saklamaktan bahsedelim. Bunlar basit tarifler veya biraz daha fazla zaman ve çaba gerektirenler olabilir. Her durumda, böyle bir hasat, bu meyvelerin yılın herhangi bir zamanında tadını çıkarmanıza izin verecektir.

Basit bir tarifle başlayalım. Sebzelerden sadece tatlı biber, soğan ve kabak veya kabaklara ihtiyacımız var. Tercihen farklı renklerden bir kilogram kabak ve bir parça tatlı biber alırız. Önceden sebze yıkamak için gereklidir. Squash küpler halinde kesilir (yeterince büyük). Kabuğu soymayın. Tatlı biberler temizlenir ve büyük küpler halinde kesilir. Soğanlar da işlenir ve halkalar halinde kesilir.

Tatlı biber ve kabak karışımı vepişmiş kavanozlara yayılmış. Bunların her birinde soğan halkası, bir çay kaşığı hardal (tohum), bir defne yaprağı, bir bezelye biber ve bir dereotu, tercihen taze.

Şimdi dökme için turşusu hazırlamalıyız. 8 bardak su al ve herhangi bir sirkenin iki çorba kaşığı, fazla şeker ve bir çorba kaşığı tuz ekleyin. Marinayı ateşe veriyoruz ve kaynatıyoruz. Kabak ve biber kaynar turşusu ile doldurun ve yaklaşık 10 dakika sterilize koyun. Ardından metal kapakları kapatın. Bankalar soğuduklarında, onları daha serin bir yere götürüyoruz.

Kabak korunumu genellikle değilharika iş. Bir sonraki tarif için genç meyveleri alın ve iyice yıkayın. Daha sonra pedungeyi ve çiçeği çıkarırız ve sebzeleri yaklaşık 3 cm kalınlığında daireler halinde keseriz. Dereotu ve yaban havucu yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Sonra da kabakları kavanozlara koyarız ve bunları yeşillikler, defne yaprağı ve herhangi bir baharatla değiştiririz. İsteğe bağlı olarak bir kutu biber ekleyebilirsiniz.

Kabak korunmaya devam etmek,bir dolgu hazırlamak. Bir litre su bir tencereye dökülür ve 60 gram tuz, yaklaşık 20 gram şeker eklenir ve ateşe verilir. Turşu kaynatıldığında, 160 gram sofra sirke dökün. Daha sonra turşusu kavanozların üzerine dökün ve bunları ezin ve sterilize edin. Ardından, kapağı kapatın ve kabakları serin bırakın. Ondan sonra onları soğuğa kaldırıyoruz.

Ayrıca başka şekillerde de kabak hazırlayabilirsiniz. Bu sebzenin kış için korunması havyar şeklinde olabilir. Bu ürünün bir kilogramını almak için 800 gram kabak, aynı soğan, 100 gram domates püresi, 10 gram maydanoz kökü, biraz yeşillik ve baharat almalısınız.

Squash yıkanmalı ve tercihen kesilmelidirçevreler. Sonra yağda kızartılırlar, en iyisi tüm sebzelerdir. Bundan sonra, bir kıyma makinesi ile öğütün. Soğanlar küçük küpler halinde kesilir ve bir tavada kızartılır. Domates püresi, tuz ve karabiber, yanı sıra hazırlanan yeşillikler ekleyin. Tüm malzemeleri karıştırın ve bir süre kısık ateşte pişirin. Havyar hazırlandıktan sonra, kutulara konulmalı ve sterilize edilmelidir. İstenirse, havyar için sarımsak ve havuç ekleyebilirsiniz. Ayrıca bir kıyma makinesinden öğütülür ve sebzelerle pişirilir.

Sonuç olarak, kabak koruyarakKorece. Bu baharatlı yemekleri sevenler için bir reçete. Dört parça kabak, havuç, soğan ve tatlı biber alırız. Acı biber daha az miktarda alınmalıdır (1 adet), ancak daha keskin bir şekilde isterseniz daha fazla ekleyin. Bütün sebzeleri samanla kesip, büyük bir kaba koyunuz. Onlara bir bardak sirke, biraz daha fazla bitkisel yağ, bir çorba kaşığı şeker kumu, bir parça tuz, bir kaç dilim doğranmış sarımsak, dilimlenmiş yeşillikler ve Korece'de bir havuç sosu döküyoruz. Tüm malzemeler çok iyi karıştırılır ve 40 dakika güveçte pişirilir. Daha sonra bankaların herhangi birine koyun ve kapakları kapatın.

Kış için kabakların korunması farklı versiyonlarda gerçekleştirilmektedir. Asıl mesele ailenizin beğeneceği birini seçmektir.

Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz

Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz

Related news

 • Şavşat Haberleri: Artvinde çıkan yangın, 31 yıl önceki olayı akıllara getirdi
 • Altınbaşak Fiskos
 • Camilerden yardım kutularını çaldı Şeytana uydum dedi
 • Ataşehir Belediyesi 6. Çocuk Tiyatroları Festivali
 • Bitmedi: Tesettürlü Olmayan Kadınlara Kabuğu Soyulmuş Domates Benzetmesi

 • Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 70

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz


  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 40

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 68

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 29

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 52

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 71

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 20

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 52

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 54

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 20

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 80

  Kabak koruyarak - kış için en sevdiğimiz sebzeyi saklıyoruz 88