Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi 2019

Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi 2019 Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

Klasik bir biftek,kalınlığı yaklaşık üç santimetre olan sığır eti, her yandan kızartılmış. Bir kızartma tavasında sığır eti biftek nasıl hazırlandığından bahsedelim. Tarifler farklıdır. Pişirme nüanslarını anlayalım.

Biftek çeşitleri

Tavada bir sığır eti pişirmenin nasıl yapıldığı hakkında konuşmadan önce, biftek çeşitlerinin ne olduğunu anlamanız gerekir.

Biftek, fırında pişirme derecesine göre ayrılır. Bunlardan en temelini ismini verelim:

 1. Biftek ile kan. Bitmiş haldeki sıcaklık, kırk beş ila elli derece arasındadır.
 2. Orta kızartma eti, sıcaklığı elli beş ile altmış derece arasındadır.
 3. Güçlü kavurma bifteği - iç sıcaklığı altmış beş ila yetmiş derece arasındadır.tavada biftek nasıl pişirilir

Elbette, ideal olarak biftek ihtiyaçlarının derecesibir mutfak termometresi kullanılarak belirlenmiştir. Bununla birlikte, günlük hayatta çok uygun değildir ve birisinin bunu yapması pek olası değildir. Kural olarak, bir kabın hazırlığı gözle belirlenir.

Ne tür bir kızartma isini seçtiğinizde, o zamangüçlü işlemeyle etin meyve sularını kaybettiğini ve sert ve kuru olduğunu unutmayın. Kan, eti nadir bulunan aşıklar tarafından istisnai olarak tüketilir, ancak toplu halde pembe bir suyun üzerindeyken bastırıldığında toplu bir kızartma ile yığını tercih eder.

Bifteklere de garnitür servis edilir. Kural olarak, bunlar ızgarada pişen sebzeler veya taze sebzeli salatalar.

Ürünlerin hazırlanması

Bir sığır eti biftekinin pişirilmesi hakkında konuşmakKızartma tavasında önce etin bu bulaşık için ne uygun olduğunu bulmanız gerekir. Yani, bu biftek için sadece ideal o adam, sulu ve kokulu yemek almak için tek yol olmalıdır, kemik ve damarlar olmadan sığır eti almak gerekir.

Et üç santimetre kalınlığında parçalara kesilir. Dondurmadan pişirirseniz, ana bölmede özülmek daha iyidir, tabii ki bu uzun, ancak et yararlı özelliklerini koruyacaktır. İşlemi daha hızlı yapmak için, paketlenmiş eti soğuk suyun içine koyabilirsiniz. Hiçbir durumda, mikrodalga fırında, özel bir rejim kullanıldığında veya sıcak suda çözülmez.

Ve bir tane daha ipucu. Yemek öncesi asla balkeri yemeyin, tüm meyve suları ve dokularını kaybedersiniz.sığır eti biftek kızartma tavası tarifi

et ek olarak, baharat ve bitkisel yağ (zeytin veya ayçiçeği) bir dizi gerekir. biftek pişirme öncesi tuzlanmış olmadığını unutmayın, sadece servis etmeden önce yapılır.

Yemeklerin hazırlanması

Et pişirmek için kızartma tavasına ihtiyacımız varbiftekler için. Sıradan dökme demir yemekler olabilir, ancak ideal olarak bir ızgara tavasını kullanmak güzel. Buna ek olarak, biftek için özel bir bıçağa ihtiyacınız var. Bunlar bu konudaki efendilerdir. Böyle bir aletiniz yoksa, eti kesebilecek sıradan bir keskin bıçağı kullanın. Parçalar güzel ve hatta olmalı. Evdeki sığır eti biftek pişirmek zor değildir.

Tereyağı üzerinde biftek

Bir kızartma kabına sığır eti konservesi yapalım. Birçok tarif var, bunlardan bazılarına bakalım. Doğru eti seçerseniz, keserseniz ve kızartırsanız, dünyanın en leziz yemeğini alırsınız.

maddeler:

 1. Tereyağı - 1/4 paket.
 2. Zemin biberi.
 3. Sığır eti - 0,8 kg.
 4. Tuz.

Sığır filetosunu kesin, sonra havluyla kurutun ve üç santimetre kalınlığında parçalara kesin. Sonra biftekler için kızartma tavasına ihtiyacımız var. Ateşe koyduk ve tereyağını erittik.kızartma tavası

Biberle etin sadece bir tarafı ve onunParçayı kızartma tavasına koyun. Sonra, diğer tarafı biberleyin ve bifteği ters çevirin. Pişirme süresi, öncelikle sizin tercihlerinize göre nasıl bir kızartma eti sevdiğinizden belirlenir.

Eğer birazcık biraz biftek istiyorsankızartılmışsa, her iki tarafın da üç dakika kızartması yeterlidir. Dışarıdan iyi bir kabuk elde etmek istiyorsanız ve iç pembe hamurun her iki tarafında da dört dakika arttırılması gerekecektir.

İyi kavrulmuş et yemek istiyorsanız, her iki tarafta da beş dakika pişirmelisiniz. Ve servis yapmadan önce tuz almayı unutmayın.

Fırında buharda

Etin yumuşak olmasını istiyorsan, o zamanfırında pişirebilirsiniz. Birincisi, bir tavada et kızartılır, çünkü ortaya çıkan kabuk meyve suyunun akmasına izin vermez. Bu yüzden bu biftek, özellikle baharatlı karışımlar kullanırken, sulu, hassas ve kokulu.

maddeler:

 1. Sığır eti - 1 kg
 2. Zeytinyağı - 4 çorba kaşığı. l.
 3. Otlar (kekik, biberiye) topluluğu.
 4. Tuz.
 5. Biber.evde sığır eti biftek

Bir saat tereyağında tereyağında doğranmış biftek doğranır. Daha sonra, et her iki tarafta iki dakika kızartılarak sıcak bir tavaya gönderilir. Bir kabuk olmalı.

Sonra fırında hafif kızarmış biftekleri koyun ve on beş dakika daha pişirin.

Kırmızı soslu biftek

Henüz karar vermediysenizBir tavada bir dana biftek, sonra belki kırmızı soslu bir et tarifi gibi olacak. Bu yemek gerçek gurmeler içindir. Üzüm suyu, biber, kırmızı şarap ile servis edilir. Sonuç tüm beklentilerinizi geçecek.

maddeler:

 1. Et (sığır eti) - 1 kg.
 2. Tereyağı - 2 yemek kaşığı. l.
 3. Un - 3 çorba kaşığı. l.
 4. Kırmızı şarap - 70 g.
 5. Bouillon - 300 g.
 6. Frenk üzümü suyu - 70 g.

Biftekleri biberi iyice ovalayın ve hafifçe iki taraftan hafifçe kızartın. Sonra başka bir onbeş dakika fırında pişer.düzenli dana biftek

Bu arada sosu hazırlamaya başlıyoruz. Tavada tereyağı yedik. Daha sonra unu altın renginde kızartır, et suyu eklenir, sürekli karıştırılır, kaynatılır ve on dakika kaynatılır. Sonra, kuş üzümü ve kırmızı biber ve şarabın suyunu dökün, tekrar kaynamaya bırakın ve sonra kapatın. Böyle lezzetli bir biftek, patates ve sos ile servis edilir.

Yeni başlayanlar için faydalı ipuçları

Bir tavada bir biftek nasıl hazırlandığına dair bir konuşma yaparak, size unutulmaz bir yemek hazırlamaya yardımcı olacak küçük nüanslardan bahsetmek istiyorum.

Böylece etin lifler boyunca kesilmesi gerekir, bu da ısının parçanın ortasına nüfuzunu kolaylaştırır.

Denemek isterseniz, deneyinkömürler üzerinde bir biftek pişirmek için. Bunu yapmak için önce et suyunu akıtmayacak bir kabuk elde edinceye kadar kızartın ve ardından odun kömürü üzerinde pişirmeye devam edin ve parçaları dönüşümlü olarak döndürün.lezzetli biftek

Kızartma tavası pişirmeden önce ısıtılırgüçlü ateş, ama yağın sigara içmesine izin vermiyor. Aksi halde, biftek yanabilir ve düzgün şekilde pişirilemez. Aşçılar, etin üzerine konulduğunda tıslayan tavada pişirmeye hazır olduğuna inanır.

Yemek yaptıktan sonra, biftek sadece on dakika uzanmalıdır. Sonra et daha yumuşak olur.

Biftekün hazır olup olmadığını belirlemek içinbir parmağa basın. Kanlı et yumuşak olmalıdır. İyice kavrulmuş bir biftek, sağlam bir yapıya sahiptir. Ve orta kızartmaların eti, iki sınır durumu arasındaki altın ortada bir yerlerde.

Biftek yemek için ne tür bir ete ihtiyacınız var?

Doğru dana biftek pişirmek için, iyi et seçmeniz gerekir.

Biz daha önce biftek daha iyi olduğunu daha önce söyledimtaze etten her şey. Sadece sığır eti al. Parçalar parçalar halinde kesilir, kalınlığı iki buçuk santimetreden az değil, dörtten fazla değildir.

En iyisi mermer bir biftek olarak kabul edilir. Avustralyalı mermer bifteği yapılır. İsterseniz iç analogları arayabilirsiniz.

Biftek Japon versiyonu

Fırında pişirilmiş bir biftek için başka bir tarif paylaşmak istiyoruz. Et çok hassas ve lezzetlidir. Bu sığır steijk steiyaki denir. Et turşusu ile hazırlanır.

maddeler:

 1. Sığır - 0,6 kg.
 2. Bir masa kaşığı bal.
 3. Soğan - 2 adet.
 4. Şarap (tercihen kuru beyaz) - 90 ml.
 5. Rendelenmiş taze zencefil.
 6. İki diş sarımsak.
 7. Soya sosu.

Zencefil, kıyılmış sarımsak ve soğan üzerine ovuşturdu. Öyleyse marina yaparız. Aşağıdaki maddeleri karıştırın: soğan, sos, bal, sarımsak, zencefil, şarap. Hazırlanan karışımın içine biftek parçaları koyduk ve birkaç saat bekledik. Et periyodik olarak ters çevrilmelidir.sığır yumuşak

Ardından, fırını yüz önceden ısıtınseksen derece. Izgara fonksiyonuna sahipseniz, her iki tarafta beş ila yedi dakika boyunca her biftekleri kızartıp, margarini dökmeyi unutmadan kullanabilirsiniz.

Karışımın geri kalanı bir kaynamaya getirilmeli ve on dakika kadar kaynatılmalı, böylece yeterince kalınlaşır. Hazır biftekler bir tabağa serilir ve bir turşundan hazırlanan teriyaki sos ile dökülür.

Prensip olarak, biftek ve daha fazlasını yapabilirsinizgeleneksel yöntem. Bu et için birkaç saat için zeytinyağında marine edilmiş ve Provence bitkileri karışımı ile karıştırılır. Sonra tamamen kuru bir tavada biraz kızartın ve daha sonra on ila on beş dakika boyunca fırına getirin.

İlginç gerçekler

Nasıl oluyor da, neden hemen hemen hepsindeTarifler, et ilk yüksek ısıda kızartılır ve daha sonra hazırlığa getirilir? Bu çok basit. Et ısı ile işlendiğinde, protein parçanın yüzeyi üzerinde hemen katlanır. Böylece sıvı çıkışını engeller. Bu nedenle etin ilk önce yüksek sıcaklıkta işlenmesi ve daha sonra da daha yumuşak bir şekilde hazırlanması gerekir. Bu teknik biftekleri çok sulu yapar.

Et kırk sıcaklığa ulaşır ulaşmazderece, proteinler yok edilir ve elli derece kollajen kontratları sonra. Ve zaten yetmiş derecede, biftek oksijen tutmaz ve gri bir renk alır. Bu nedenle, bifteğin lifler boyunca kesilmesi daha iyidir, bu da sıcak akıntıların etin içinden geçmesini sağlayacaktır.

Ne kadar hızlı başlamanız gerektiğine bağlı olarakHazır bir yemek ye, ünlü şefler bile katılmıyor. Bazıları, etin uzanması ve doğru duruma gelmesi için on dakikaya ihtiyaç duyduğuna inanırken, bazıları bunu hemen kullanmasını tavsiye ediyor. Tabii ki, hepsi bir tat meselesi. Denemek ve hangi seçeneğin size daha uygun olduğuna karar verin.

Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi 2019

Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi 2019

Related news

 • Evde rulo hazırlamak nasıl
 • Boğaz Şişmesine Kesin Çözüm Ne Yapılır
 • Siyatik Nasıl Geçer: Siyatiğe Bitkisel Çözüm
 • İstenen Kadın mutluluk - bir çiçek, bunun için bakım
 • Çiğ Süt Kaç Gün Dayanır

 • Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi


  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi

  Kızartma tavasında sığır biftek nasıl pişirilir: klasik bir tarifi