Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

Kızılötesi ısıtıcı, her bir tüketiciyi okumak için yararlı olacak kullanıcı yorumları, öncelikli olarak işleyiş prensibi ile konvektörlerden farklıdır.

Çalışma prensibi

kızılötesi ısıtıcı kullanıcı yorumları

Yukarıdaki ısıtıcılar ilk ısıhava ve odadaki yüzeyler ve nesneler, duvarları ve zemini içerebilir. Radyasyon ultraviyole benzediği için kızılötesi ısıtıcı kapalı güneş ile karşılaştırılır. Ünitenin radyasyonu havaya nüfuz eder, ancak ısıtır. Işın, güneşin geçmesine izin vermeyen bir cisme ulaştığında, ısındığında hemen ısıyı emer. Kızılötesi dalgaların etkileyici bir uzunluğu vardır, güneş ışınları olarak cilt tarafından algılanırlar. Bir insan böyle bir radyasyon hisseder, ama görmez. Bu ışınlar, taslak ve rüzgardan bağımsız olarak ısınabilir. Günlük hayatta kullanılan kızılötesi ısıtıcı aynı prensipte çalışır. Longwave radyasyon güneşin yakınında kızılötesi tayfın dalga boyuna benzer. Kızılötesi ısıtıcı satın almaya karar verirseniz, kullanıcı yorumlarını okumanız önerilir.

Neden bir IR ısıtıcı seçin

kızılötesi ısıtıcıyla ilgili yorumlar

Konvektör odayı anında ısıtamıyor, yaniçalışma sırasında olduğu gibi sıcak hava yukarı doğru hareket eder. Başlangıçta, kişi en alttayken tavandaki boşluk ısınır. Soğuk ve ılık olan hava kütleleri karışacak ve bu da çok zaman alacaktır.

Kızılötesi ısıtıcıdan bahsediyorsak,durum farklı. Heat bir tek radyasyon yoktur yerde, yerel olarak derhal ünitenin açtıktan sonra hissediyor, ama oda boyunca hissetti değildir ve. Cihaz, imalat sırasında herhangi bir karmaşık eleman ile tedarik edilmemektedir. Toz boya uygulanan metal kasada, alüminyumdan yapılmış bir reflektör vardır. Isıtıcı adı verilen ünitenin ana elemanını monte eder. Bu elementlerin dört tipi vardır: karbon, halojen, boru ve seramik. Diğer şeylerin yanı sıra, her kızılötesi ısıtıcı, okumalısınız kullanıcı yorumları, sıcaklığı ayarlamak için bir termostat ile sağlanır. Cihazda aşırı ısındığında üniteyi kapatan bir sensör de bulunmaktadır. Model zemine kurulum için tasarlandıysa, mutlaka bir devrilme sensörü ile donatılmıştır.

Kızılötesi ısıtıcılar çeşitleri

kızılötesi ısıtıcılar hakkında yorum

Ne tür bir ısıtıcı olduğunu düşünüyorsanev seçimi için kızılötesi tipi, daha sonra ünitenin performansına dikkat etmelisiniz. Her şey odanın boyutlarına ve kullanım koşullarına bağlı olacaktır. Tüketici, ihtiyaç duyduğu cihaza karar vermelidir: hareketsiz veya oda etrafında hareket ettirilebilir. Bu tür ısıtıcıların mobil versiyonu daha küçük boyutlara ve düşük güce sahiptir. Sabit olarak, kaide, tavan veya duvar olabilirler.

Kızılötesi satın almaya karar verirsenizısıtıcı, kullanıcı yorumları okumak ilginizi çekecek. Alıcılar, bu tür cihazların en uygun tipinin bir tavan ısıtıcısı olduğunu belirtmektedir. En az yer kaplar ve radyasyon aralığı çok geniş olacaktır. Tavanda asılmak üzere tasarlanmış modeller vardır, bunlar sistemin elemanlarına gömülebilirler.

Montaj tavsiyeleri

elektrikli kızılötesi ısıtıcılar yorumlar

Gömme üzerinde çalışmak istemiyorsanızCihaz, daha sonra asmak için parantez ile donatılmış geleneksel bir model seçebilirsiniz. Bu durumda, tüketici, tavanın yüzeyine cihazın gövdesinden olan mesafesinin yaklaşık 5 santimetre olması gerektiğini dikkate almalıdır.

Kat IR ısıtıcılar Yorumlar

kızılötesi ısıtıcı müşteri yorumları

Kızılötesi ısıtıcı hakkında geribildirim size izin verecekDoğru seçimi yap. Bu nedenle, tüketiciler genellikle düşük güç ve yüksek verimlilikle karakterize edilen bu tür ünitelerin zemin tipini seçmezler. Bunun nedeni, ışınların tavan ısıtıcısından çıkan ışınlar hakkında söylenemeyen birçok engele yol açacak olmasıdır.

Açık seçmeye karar verirsenizısıtıcı, borulu veya karbon ısıtma elemanı ile bir model üzerinde durmak en iyisidir. Alıcılar, seramik ısıtıcının uzun süre dayanamayacağını iddia ediyor, bu yüzden çok uygun olarak adlandırılamaz. Kısa dalgaları yayan bir halojen elementi insan sağlığı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir, bu nedenle cihazın normal çalışması için uzun dalga radyasyonu gerekli olduğundan bu tür bir cihazın kullanılması kabul edilemez.

Duvara monte ısıtıcılarda müşteri geri bildirimi

kızılötesi ısıtıcılar değerlendirme

Alıcılar kızılötesi incelemelerini talep ediyorısıtıcı, onlarca yıl boyunca servis edilen doğru mdel'i seçmelerine izin verir. o tip ısıtıcılar duvara gelince, yıkım işleri birim zemin yüzeyinden belirli bir mesafede kurulduktan böyle bir yol yapmak için gereklidir. Ailenin çocukları varsa, kurulum yüksekliği, çocukların çalışması sırasında cihaza ulaşmayacak şekilde olmalıdır. Çoğu zaman, tüketiciler kızılötesi ısıtıcının kaide tasarımını seçer. Bu durumda, cihaz pencerenin altına monte edilebilir, daha sonra ünite açıklığa tam olarak oturacaktır.

Halojen ısıtma elemanı hakkında geri bildirim

tavan kızılötesi ısıtıcı yenilik

Henüz karar vermediyseniz ne türkızıl ötesi ısıtıcı tercih edilir, bu tür cihazların kabuğun içinde farklılaştığı ve bunun içinde elemanın yayılan dalgaların kapalı olduğu dikkate alınmalıdır. Bu kabuk kuvars, seramik veya metalden yapılabilir.

Elektrikli kızılötesi ısıtıcılar, hakkında değerlendirmeHer tüketiciye faydalı olacak bir halojen ısıtma elemanı olabilir. Kızılötesi aralıkta ısı yayan bir lambadır. Bu elemanın içinde karbon fiber veya tungstenden yapılmış bir filament vardır. Filamanın ısıtıldığı anda, lamba tüpünden iletilen enerji açığa çıkar. Halojen lambalar, gözleri tahriş edebilecek altın tipte bir ışık yayarlar (böyle bir olumsuz faktörü önlemek için, üreticiler lambanın yüzeyini koruyucu bir bileşim ile kaplarlar). Bununla birlikte, bu ısıtma elemanının ana dezavantajı, insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek olan kısa dalgaların radyasyonu olduğudur. Tüketiciler, haklı olarak nitelendirilebilecek kızılötesi ısıtıcıları nadiren seçiyorlar.

Karbon ısıtma elemanı hakkında yorumlar

Ve ne karbon kızılötesi hakkındaIsıtıcı? Müşteri geri bildirimleri, bu tür cihazların bir kuartz tüpü şeklinde yapılan bir karbon ısıtma elemanı ile donatılabileceğini bildirmektedir. İçinde karbon karbon spiralin bulunduğu bir vakum oluşturulur.

Böyle bir unsurun avantajları arasında hızlıısıtma, bu yüzden verimlilik daha yüksektir. Kızılötesi ısıtıcılar hakkındaki geribildirimi dikkate aldığımızda, yukarıda açıklanan işlem prensibi, modele bir karbon ısıtma elemanı ile birlikte verilirse, sadece 2 yıl sürecek, güç tüketimi ise oldukça etkileyici olacaktır. Diğer şeylerin yanı sıra, bu tür cihazlar gözlerini tahriş eden kırmızımsı bir ışık saçar. Tüketiciler evde alerjisi veya astımı olan kişiler varsa böyle bir ısıtıcı almaması gerektiğini vurgular.

Seramik kılıf altında bir ısıtma elemanı ile ısıtıcılar hakkında yorum

Tavan Kızılötesi Isıtıcı - İnovasyonmodern endüstri. Ancak, böyle bir cihaz seçmeden önce, farklı ısıtma elemanlarının içine yerleştirilebileceği dikkate alınmalıdır. İkincisinin bir seramik kılıfı varsa, bu mükemmel korumaya işaret eder. Çalışma sırasında, ısıtma elemanı parlamaz. Bu elemente 3 yıl boyunca hizmet edecek ve fiyat, bir kuartz elemanı ile donatılmış modellere kıyasla daha yüksek olacaktır.

Deneyimli tüketiciler maliyet etkinliğine işaret ediyorBu tür modeller: güç tüketimi 50 ila 2000 watt arasında değişecektir. Fark, enstrümanların tasarım özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Olumsuz özellikler olarak, hızlı bir soğutma seçebilirsiniz, ancak hızlı ısınmaya güvenebilirsiniz. Bu nedenle bu cihazlar genellikle saunalarda ve tıbbi kurumlarda kullanılmaktadır. Geniş bir kullanım alanı da yüksek mukavemetinden dolayıdır.

Üretici seçimi

Derecelendirmesi olan kızılötesi ısıtıcılara genel bakışAşağıda sunulacak, seçiminize karar vermenizi sağlayacaktır. Kaliteli bir ürün almak istiyorsanız, Avrupa'dan ithal edilen ürünü tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, daha yüksek bir maliyete güvenmek zorunda kalacaksınız. Bugün Avrupa'daki birçok fabrika Çin'deki en ucuz işgücünün olduğu gibi, menşe ülkeye dikkat etmek önemlidir. Bu, malların kalitesindeki düşüşe işaret etmektedir. Tüketiciler arasında Ballu markasının kızılötesi ısıtıcılar çok popüler. Bu şirket, hizmet ömrü boyunca güvenebileceğiniz uzun vadeli bir garanti sunar. Daha az sıklıkta, alıcılar Scarlett cihazlarını seçer. Bu üretici, ev aletleri pazarında kendini kanıtlamıştır, bu sayede ucuza mal olacak olan garanti servisine güvenebilirsiniz.

Sonuç

Satışta bugün bile buluşabilirsinizKızılötesi gaz ısıtıcısı (en ünlü üreticilerin gözden geçirilmesi yukarıdadır). Ancak, "Prometheus" markasının modelini tercih edebilirsiniz. Bu ekipmanın maliyeti yabancı mallarla karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha yüksek olacaktır.Related news

 • Facebook profilimi nasıl silerim
 • Sarı safir taşı fiyat
 • Yeşil taşın adı ne Zümrüt, malahit ve daha fazlası
 • Kolay Pizza Tarifi Videosu
 • Düşük kan şekeri

 • Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi


  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi

  Kızılötesi ısıtıcı: kullanıcı yorumları, tipleri, üreticileri ve çalışma prensibi