Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 2019

Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 2019

Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 20 15.02.2019, 01:17

Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı

Devletler arasındaki sınırlar sadecetopraklar. Nehirlere, denizlere ve okyanuslara ve hava sahasına uzanırlar. Kıyılara bitişik okyanus ya da okyanus tabanı da devlet mülkiyetindedir. Tüm mineraller ve diğer değerli eşyalar, bu bölgeye sahip olan ülkeye aittir. Rusya Federasyonu'nun uzun bir sahil şeridi vardır ve buna ait deniz alanı çok geniştir.kıta sahanlığı

tanım

Coğrafi açıdan bakıldığında, kıtaRaf deniz veya okyanus tarafından su basmış bir kıta bölgesidir. Daha kesin olarak, ona bitişik olan ve benzer bir jeolojik yapıya sahip olan arazinin su altı kısmıdır. Yasal açıdan bakıldığında, kıta sahanlığı, bir taraftan kıyıya bitişik olan ve diğer tarafında en az 200 metrelik bir derinliğe ulaşan sürükleyicileri bulunan bir deniz yatağıdır.

Bazı durumlarda, deniz tabanının derinliği500 metre veya daha fazla ulaşmak, çünkü bir tane daha kısıtlama var. Uluslararası hukuk, kıtanın belirli bir bölümünün sahip olabileceği kıtanın jeolojik sualtı genişliğini tanımlar. Kıta sahanlığı olan tüm eyaletler için sınır, bir isobath boyunca ya da deniz yatağının keskin kıvrımlarını birbirine bağlayan çarpık bir hat boyunca ilerler. Ancak, bölge belirli bir devlete sahip olmayabilir.

Rus kıta sahanlığı

Yasal tanımlama

Eyaletler tarafından kullanılan raflar eşleşmiyorkarasuları ile sınırlarda. Bu durumda, uluslararası hukuk kuralları hangi ülkenin kıta sahanlığını kullanabileceğini belirlemektedir. Buna ek olarak, deniz yatağı ile ilişkili kalkınma, koruma ve ticari faaliyetler devletin yasalarını belirler. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 187-FZ "Rusya Federasyonu Kıta Sahasında" kanununun altına düşer. Ona göre devlet, sörf hattından 200 deniz miline uzanan deniz veya okyanus tabanını kullanma hakkına sahiptir.

Neden su ile saklanan raflar

Doğa denizler, okyanuslar veya dağlar yarattığında,İnsanoğlunun gelecekteki ihtiyaçlarını dikkate almadı. Ortaya çıktığı gibi, birçok doğal kaynak su ile kaplı kayaların kalınlığında yoğunlaşmaktadır. Karada da çok fazla mineral var, ancak bunların üretimi ve işlenmesi her yıl hızlanıyor ve rezervler sınırsız değil.

Rus kıta sahanlığı% 70'e kadar içeriyordevletin tüm doğal zenginliği. Bazıları zaten aktif bir şekilde sömürülüyor, bazıları sadece gelişim için hazırlanıyor. Doğal kaynaklar arasında, mineraller, mineral kaynakları ve deniz dibinde bulunan ve bunları hareket için kullanan canlı organizmalar bulunur.kıta sahanlığı sınırı

Rusya Federasyonu kıta sahanlığının sömürülmesinin düzenlenmesi

Devletin özneleri tarafından kullanılan tüm deniz tabanı, Rusya Federasyonu yasalarına ve deniz hukuku hükümlerine göre korunmaktadır. Böylece kıta sahanlığı aşağıdaki amaçlarla kullanılabilir:

 • Deniz bilimsel araştırması yapmak.
 • Deniz tabanının derinliklerini araştırmak.
 • Deniz tabanındaki çeşitli türlerdeki gömü sahalarının ve dikişlerinin uygulanması.

Özel araştırma hakkı veKıta sahanlığı sadece sahibi ülke tarafından geliştirilmektedir. Rusya Federasyonu'na ait okyanus tabanındaki herhangi bir üçüncü tarafın tüm eylemleri sadece özel izinle gerçekleştirilmelidir. Bu, Rusya'nın herhangi bir araştırma ya da gömülme yapmamaya karar vermesi halinde, diğer devletlerin bu toprakları işgal edemeyeceği ve kendi takdirine bağlı olarak kullanamayacağı anlamına gelir. Aynı zamanda, tüm eylemler yalnızca deniz tabanını, kara sularının ötesine geçen ve kıta sahanlığı üzerindeki su kaynaklarını kullanma haklarını ilgilendirmektedir.

Rusya Federasyonu kıta sahanlığı

Rusya Federasyonu'nun yeni mülkleri

Dünyadaki her deniz tabanı içinBir tür mücadele. 2014 yılında Rusya Federasyonu holdinglerini genişletti. Kırım sahilinin kıta sahanlığının aktif olarak geliştirilmesi ve çalışılması planlanmaktadır. Rusya Federasyonu'na olan ayrılığı, Kırım Cumhuriyeti'nin katılımıyla ilgili anlaşmanın imzalanması sonucunda otomatik olarak gerçekleşti. Bu bağlamda, muğlak görüşler var - Ukrayna'daki tüm politikacılar bu olayın yasallığını kabul etmiyor. Her neyse, raf şimdi Rus.

İkinci satın alma, Okhotsk Denizi'nin kıta sahanlığıydı. Mart 2014'te, BM Komisyonu Rusya'nın bu sualtı bölgesini kullanma hakkını kabul etti.

Bugüne kadar Rusya Federasyonu'nun yürütme organıKuzey Kutbu'nun kıta sahanlığına sahip olma haklarının tanınması için başka bir başvuru hazırlar. Yaklaşık başvuru şartları 2014 sonbaharında. Şimdiye kadar, bu bölgede, bu bölümün kıtanın bir devamı olduğunu ispatlamayı amaçlayan çalışmalar yapılmıştır.

Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 2019

Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 2019

Related news

 • Emre Aydın Şarkıları
 • Sodalı Kabaklı Börek Tarifi
 • Kanadaya nasıl gidilir
 • Erkekler Neden Aldatır Ve Aldatan Erkek Psikolojisi

 • Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 60

  Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı


  Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 28

  Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 1

  Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 13

  Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 67

  Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 6

  Kıta sahanlığı. Hakların düzenlenmesi. Rusya Federasyonu kıta sahanlığı 25