Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 2019

Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 2019
18.05.2019

Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 43

"Kılıçdaroğlu'na Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum"

Orhan Övet: Kılıçdaroğlu'nun politikalarını beğenmiyorum. Vatan haini olarak görüyorum. Kendisine gıcık oluyorum. Eylemi de bunun için yaptım

Kemal Kılıçdaroğlu'na Meclis'te saldırıda bulunanOrhan Övet'in polisteki ilk ifadesi ortaya çıktı. Övet ifadesinde "Kılıçdaroğlu'na gıcık oluyorum, vatan haini olarak görüyorum" dedi.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na bugün Meclis’teki grup konuşması öncesinde yumruklu saldırıda bulunan Orhan Övet’in ilk ifadesi ve saldırıya dair detaylar ortaya çıktı.

Saldırı BDP grup toplantısının dağıldığı sırada gerçekleşti. 30 Mart yerel seçim sonrası BDP ilk grup toplantısını HDP'ye bıraktı. Kürsüde HDP EşbaşkanıSebahat Tuncelvardı. Tuncel, grup toplantısını bitirmek üzereyken Ağrı'da AKP ile başa baş seçim mücadelesi verenSırrı Sakık, Diyarbakır MilletvekiliAltan Tangrup salonundan çıkmak için kapıya yöneldi.

BDP ile CHP'nin grup toplantı salonu aynı koridor üzerinde olduğu için, karşıda CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu belirdi. Kılıçdaroğlu'nun yanında CHP Grup Başkan VekiliMuharrem İnceve korumaları vardı. Sakık ve Tan salonun ortasında Kılıçdaroğlu ile karşılaşınca el sıkışıp hal hatır sordu. Bu sırada Kılıçdaroğlu Ağrı'da seçimin iptali nedeniyle Sakık'a 'geçmiş olsun' dedi.

Kalabalık partili grubun tezahüratları eşliğinde CHP grup toplantı salonuna ilerleyen Kılıçdaroğlu, bu sırada saldırıya uğradı. Etrafının korumalar tarafından kuşatılmasına rağmen Orhan Övet fotoğraf çekmeye çalışan DHA muhabiriÜmit Kozan'ın sırtına basarak havaya yükseldi ve Kılıçdaroğlu'nun yüzünün sağ tarafına art arda iki yumruk vurdu. Kılıçdaroğlu sendeledi ama korumalar düşmesine izin vermedi.

Saldırıya hemen tepki veren CHP’liler Orhan Övet’i darp etti. Olay yerine gelen koruma polisleri saldırganı linç edilmekten korumak için BDP kulisine götürdü

Daha sonra gözaltına alınan Orhan Övet, sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.

Övet, buradaki ilk ifadesinde kendisini Alperen Ocakları'na yakın biri olarak gördüğünü belirttiği kaydedildi. Saldırgan ilk ifadesinde özetle, "Kılıçdaroğlu'nun politikalarını beğenmiyorum. Vatan haini olarak görüyorum. Kendisine gıcık oluyorum. Eylemi de bunun için yaptım" dedi.

Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 2019

Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 2019

Related news

 • Alfemo Genç Odası Takımları 2019-2019
 • Birleştirilmiş bilanço
 • Fesleğen Yaprağı Sigara Bırakma Yolları, Faydaları
 • 2019 Yılında Kimleri Kaybettik
 • Islak görünümlü saç nasıl yapılır

 • Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 63

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum


  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 86

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 33

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 25

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 78

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 70

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 69

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 38

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 5

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 66

  Kılıçdaroğluna Gıcık Oluyorum, Vatan Haini Olarak Görüyorum 25