Johns wort delikli

John's wort delikli

Bu bitki hala sağlıklı bir çim denir,gençlik kanı, kırmızı çimen, lanet, kan. St. John's wort yol kenarları, orman kenarları, çakıl taşları ve hatta çalılar arasında gizlenir. Bitki otsu, çok yıllık, dallı bir kök kökü ile bir metre yüksekliğe kadar (genellikle yaklaşık 40 cm).

Yapraklar düzgün, bütündikdörtgen-ovate, zıt ve saydam yarı saydam ışık ve siyah noktalar nedeniyle delinmiş gibi görünüyor. Bitki haziran başından Ağustos sonuna kadar çiçek açar (parlak sarı geniş kokulu, tiroid yakın, çiçeklenme). Tohumlar kahverengi, küçük, dikdörtgen, üç yıldızlı bir kutu içinde gizlidir. John's wort, insanlar için toksik değildir, ancak hayvanlar için zehirlidir.

John's wort'un özellikleri Avicenna'da bile biliniyordu. "İltihaplı siyatik sinir" ten iyileşmek için kırk gün süren infüzyonu tavsiye etti. John's Wort'un "99 hastalıktan" tedavisi, Slav liderleri ve Kazak tabibs tarafından biliniyordu.

John's wort'un suyu kullanılır, her şeyden önce,etkili bir ilaç olarak, sinir sistemini (sinir dokularının restorasyonuna kadar) geri yükler. Bu harika bir doğal antidepresandır. Metabolizmayı düzenleyebilir ve sindirimi aktive edebilir. John's wort spazmolitik, anti-inflamatuar, onarıcı, yara iyileştirici, hemostatik, antelmintik özelliklere sahiptir. Kalbin çalışmasını teşvik etmek için yararlıdır. Kan dolaşımını artırır (hem venöz hem de iç organlar).

Akne vulgaris için kullanılan, ortalamaotitis (kronik, pürülan), basit vajinit, periodontal hastalık, yanıklar, diş eti iltihabı, stomatit, ülserler, kataral anjina. İçeride kronik piyelonefrit, ishal, enterit, kolit, gastrit, uykusuzluk, baş ağrısı için endikedir. Değişen hava koşullarına duyarlı olanlar için bu bitki bitkisel dalgalanmaların azaltılmasına yardımcı olacaktır. Bir şarap suyu, tüberküloza yardımcı olur.

Yağlar, infüzyonlar, tentürler, et suları şeklinde kullanılır.

Şimdi bitki uygun iklim bölgelerinde yaygın olarak yetiştirilmektedir (Ukrayna ve Rusya, Orta Asya, Kafkasya'nın çoğu).

Tohumlar ekim ayında ekim ayında ekilirtesviye edilmiş toprak (bir turba kompostu veya aşırı gelişmiş gübre uygulamasından sonra). İlkbahar ekim mümkündür, ancak bu durumda tohumlar katmanlanmalıdır: kumla karıştırılır, nemlendirilir (hafifçe) ve buzdolabında bir buçuk ay bekletilir. Bununla birlikte, eğer tohumlar hala kış için ekilirse (yüzeysel olarak ekilirlerse, toprağa kapatılmazlarsa) daha önceki sürgünler meydana gelir. 50 cm'lik bir aralık aralığı ile, optimum tohum sayısı metrekare başına 0.4 gr'dır.

geliştirmek için yavaş, oldukça nazik çeker, yani giyinme ve üç zamanlı manuel ayıklayacaktır (metrekare başına NPK 2 gr) arzu edilir.

John's wort ilk yıl içinde çiçeklenmeye başlayacak, ancak iki ila üç yıl içinde bolca çiçeklenmeyi bekleyecek.

Çiçek yeni açıldığında kütük tutulduçiçeği (çiçeklenmenin başlangıcı) ve meyveler oluşmaya başlayana kadar (Ağustos'tan önce). Bitkiler sadece üst kısımları kesti. GOST 25-30 cm kesim yapabilmektedir, ancak bu yükseklik Hypericum nadir ulaşır. Doğru hasat, sol keneviri 15 cm ve üç çift yaprak ile kesmeyi ima eder. alt bitki kesilmesi veya büyür anda kötü, ya da hiç (çalılar zayıflatılmış ve kış dayanamaz) büyür.

Sarhoş St. John'un sadece gölgede wort(Güneşte solmuş, bitki özelliklerini kaybeder, uygunsuz hale gelir). İnce demetler halinde daha iyi kurutulur (kalın demetler çürüyen kaynaklara neden olabilir). Depolanmış hammadde üç yıl (daha fazla değil). Eylül tohum hasat için en uygun olanıdır.

Hasat sonrası bazı gübrelerin (potasyum-fosfor, nitrojenler uygulanamaz) yapılması gerekir, çünkü bitkinin kökleri zayıflarken, bitkinin kendisinin yeni bir büyümesine neden olurlar.Related news

 • Bir terapist kimdi Bu doktora muhatap
 • Finansal teşhis araçlarından biri olarak likidite dengesinin analizi
 • A. Kuprinin hikayesini sunuyoruz (kısa özet): Harika Doktor
 • Faridin isminin anlamı. Özellikleri. uygunluk
 • Çindeki Haima tayfunu için halka uyarı

 • Johns wort delikli

  Johns wort delikli


  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli

  Johns wort delikli