Javier Saviola: Kısa biyografi 2019

Javier Saviola: Kısa biyografi 2019

Javier Saviola: Kısa biyografi 28 24.02.2019, 16:05

Javier Saviola: Kısa biyografi

Fotoğrafı aşağıda sunulan Javier Saviola,River Plate ve bazı Avrupa kulüpleri için performanslarıyla ünlenen ünlü bir Arjantinli futbolcudur. 2005 yılında, atlet, efsanevi Brezilyalı Pele tarafından derlenen 125 en büyük oyuncunun sıralamasına dahil edildi. Gelecek ünlü, 11 Aralık 1981'de Buenos Aires'te doğdu.

Nehir Tabağı

Javier'in ilk profesyonel kulübü olduÇocuğun çocukluğuna girdiği gençlik akademisinde "River Plate". On altı yaşında yetişkin takımda giriş yaptı. Daha sonra, oyuncu çok gol attı ve birkaç kez en iyi golcü statüsünde sezon bitirdi. 1999 sonuçlarına göre Javier Saviola Güney Amerika'nın en iyi futbol oyuncusu olarak kabul edildi. O zamanlar sadece on sekiz yaşındaydı.Javier Saviola takma adı

"Barcelona"

Genç yeteneklerin bu etkileyici başarıları değilfark edilmeden gidebilir. Sonuç olarak, 2001 yılında, oyuncu 15 milyon lira ödediği "Barcelona" yı satın aldı. İspanya'nın ilk yıllarında, forvet 17 gol attı. Bu göstergede şampiyonada dördüncü oldu. Bir sonraki sezonun başlangıcı, saldırgan için çok başarılı değildi. Baş antrenör Louis van Gaal'ın görevinden istifa etmesi sonrasında Sırp uzmanı Radomir Antiç geldi. Ana forvet Javier Saviola'ydı. Şu anda Arjantinli taraftarlardan alınan takma ad, Tavşan gibi geldi ve kariyerinin geri kalanı için onu sağlamlaştırdı. Futbolcu, şampiyonanın ikinci yarısını, kapı rakiplerine 11 gol atarak zekice harcadı. Baş koçu için yeni şampiyonadan önce, vatandaşı Patrick Kluivert'ın saldırı ekibinin öncüsü olan Frank Rijkaard geldi.

2004 yazında rekabete dayanamamakMonaco'da kiralık gitti. Fransa'da, eski performans artık farklı değildi ve 29 kavgada sadece 7 asist yapabiliyordu. Gelecek sezon, futbolcu "Seville" de aynı statüye sahipti. Arjantin’in UEFA Kupası’nda takımla yendiği ilk kupasını kazanması buradaydı. 2006'da Javier Saviola Barcelona'ya döndü. Takımın bir parçası olarak, 18 kavgada (5 gol) yer aldı. Her ne olursa olsun, bu oyun süresi sadece ana oyuncuların yaralanmalarından kaynaklanıyordu.

Real Madrid

Katalanlar ile sözleşmenin sona ermesinden sonraileriye doğru rakipleri - Madrid "Real" ile bir anlaşma imzaladı. Elverişli finansal koşullara rağmen, Arjantin yine kendi konumunda güçlü bir rekabet ile karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak, çok geçmeden kulübü değiştirmek zorunda kaldı.Javier Saviola

"Benfica"

Bir sonraki takım Portekizli bir oyuncuydu"Benfica", bunun için 2009'da 5 milyon euro ödedi. Yılsonu sözleşmesi imzalanan taraflar, sezonun bitiminden sonra uzatıldı. Javier Saviola takımın gerçek lideri oldu. Bu nedenle, yeni anlaşma şartlarına göre, ileriye yönelik 5 milyon Euro tutarında bir sürpriz gerçekleşmemesi şaşırtıcı değil. 2012 yazında, taraflar arasındaki anlaşma sona erdi ve Portekizli kulübün sahipleri yenilemeye karar verdi.

Son komutlar

2012 yılında yeni forvet kulübü olduMalaga. “Hamsi” için ilk maçında bile etkili bir transfer ve gol ile üstünlük sağladı. İspanyol takımında sadece bir sezon geçiren oyuncu, uluslararası yarışmalar da dahil olmak üzere birçok önemli gol attı. 2013 yazında, "Malaga" ile sözleşmenin sona ermesinden sonra, futbolcu "Olympiakos" a taşındı. Burada aynı zamanda 26 maçta 12 gol attığı bir sene boyunca da zıtlık yaptı. 2014/2015 sezonunda "Verona" (İtalya) 'da düzenlenen sezon, ardından kendi yerel River Plate'e geri döndü. Şimdi burada konuşuyor.Javier Saviola fotoğraf

Milli takım

Toplamda, Arjantin için, futbolcu tutuldu11 gol attı 40 kavgalar. Oyunun gösterdiği yüksek beceri ve yüksek seviyeye rağmen Javier Saviola, bilinmeyen sebeplerle 2002 Dünya Şampiyonası için milli takımının uygulamasına girmedi. 2004 yılında, futbolcu Olimpiyat Oyunlarının muzaffer oldu. Almanya'da 2006 Dünya Kupası sırasında, ileri iki asist ve bir attı gol attı. Javier, 28 yaşındayken milli takımın performanslarını tamamlayarak, kulüp kariyerine konsantre olma kararını motive ettiğini açıkladı.

Javier Saviola: Kısa biyografi 2019

Javier Saviola: Kısa biyografi 2019

Related news

 • Göz Çevresini Gençleştirmek İçin Doğal Çözümler
 • Tane Tatlısı Tarifi
 • Tart Kek Pizzası

 • Javier Saviola: Kısa biyografi 66

  Javier Saviola: Kısa biyografi


  Javier Saviola: Kısa biyografi 37

  Javier Saviola: Kısa biyografi 2

  Javier Saviola: Kısa biyografi 40

  Javier Saviola: Kısa biyografi 78

  Javier Saviola: Kısa biyografi 84

  Javier Saviola: Kısa biyografi 45