İsveçin ulusal para birimi 2019

İsveçin ulusal para birimi 2019 İsveçin ulusal para birimi

İsveç'in ulusal para birimi

İsveç, ülkesi İskandinav Yarımasında bulunan Kuzey Avrupa eyaletidir. Krallığın başkenti Stockholm'dedir ve Avrupa'nın en güzel başkentlerinden biridir.

İsveç, pitoresk ada ülkeleri veeşsiz çıplak kayalar, ormanlar, milli parklar ve rezervler, mimari ve kültürel anıtlar. Krallığın görülmesi gereken çok sayıda turistik yeri listeleyebilirsiniz, bu nedenle burada ülkenin dört bir yanından çok sayıda turist akın ediyor.

Yurtdışına seyahat eden her turist, önceden seyahat ettiği ülkenin ulusal banknotlarına rublen alışverişinde bulunmalıdır.

İsveç'te ulusal para birimi nedir?İsveç'in Para Birimi

Devletin yerel para birimi hakkında konuşalım. İsveç'in ulusal para birimine kroon denir. 1873'ten beri 19. yüzyılın sonlarından itibaren dolaşıma girdi. Birinci Dünya Savaşı'ndan önce İsveç, Danimarka ve Norveç ortak bir para birimine sahipti - taç. Bu ülkeler tek bir İskandinav ekonomik birliğinin bir parçasıydı. Ancak 1914'te sendika ayrıldı, her ülke kendi para birimini onayladı. İsveç ismini değiştirmemeye karar verdi.

İsveç'teki para birimi aşağıdaki notlar ve paralar şeklinde bastırılmaktadır:

 • 20, 50, 100, 500, 1000 kronluk değerli banknotlar;
 • 1, 5, 10 kronluk değerli madalyonlar.

Bir İsveç kronu 100 yaşında. Mart 2009 tarihine kadar madeni paralar 50. asırda ihraç edildi, ancak bu paraların düşük satın alma gücünden dolayı kesildi ve Ekim 2019'dan bu yana dolaşımda değillerdi. İsveç Merkez Bankası, halihazırda bu değerli madalyon para verilme ihtimalini düşündüğü halde, İsveç parası 2 ve 20 krondur.Para birimi ne kadardır? İsveç

İsveç kronu en çokdünyanın istikrarlı para birimleri. Rus ruble'ye oranı yaklaşık 41-42 ruble'dir, bu nedenle İsveç'e seyahat ederken rezervlerinizi bu rakamlara dayanarak hesaplayabilirsiniz. Enflasyon hemen hemen mevcut değildir.

İsveç para birimi,olası sahtekarlık Görünüşü sanatsal zevkten yoksun değil, farklı değerlere ait hoş bir renk çözümü, hoş bir izlenim yaratıyor. Madalyonun ön yüzünde bir taht, İsveç Kralı ve ters tarafta - ülkenin ya da tahtın armasını gösterir. Bu gelenek uzun zaman önce gelişti. Ancak diğer mezheplerin madeni paraları kralları, bir yazar, bir opera sanatçısı ve ülkenin diğer ünlü insanlarını betimler.

Turistlerin ülkedeki para değişimi ile ilgili sorunlar değildoğar. İsveç'in para birimi, örneğin oteller, mağazalar, havaalanları, postaneler, limanlar, bankalar vb. Gibi kalabalık yerlerde bulunan özel döviz bürolarında değiştirilebilir.İsveç'te para birimiBu nedenle, değişim yapmak için zamanınız yoksaÜlkenizdeki para birimi, herhangi bir zamanda, en uygun rotayı toplayarak, herhangi bir zamanda İsveç topraklarında yapılabilir. Ve ülkede sabit bir miktarda komisyona sahip olan ve bu hizmetin faiz maliyeti olan eşanjörler var. Takas edilen komisyondaki veriler, döviz bürosuna girmeden önce belirtilir.

İsveç'te alışveriş yaparken, bunu bilmeye değer.Yerel tüccarlar, malların değerini 0.5 İsveç kronuna yuvarlama kuralını kabul ettiler. Ve daha büyük ya da daha az tarafta - turistlerimizi pazarlık etme yeteneğine bağlı!

İsveçin ulusal para birimi 2019

İsveçin ulusal para birimi 2019

Related news

 • Dört tekerlekten çekiş GAZelle: satın almak ya da değil mi
 • Frambuazlı Pasta Tarifi Videosu
 • İlaç Prontosan (jel): kullanım, yorumlar, analogları ve kompozisyon için talimatlar
 • Amigurumi Salyangoz Yapılışı
 • Bir sera içinde salatalık nasıl yapılır

 • İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi


  İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi

  İsveçin ulusal para birimi