İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 2019

İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 2019
17.07.2019

İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 65

İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir?

Modern dünyada çok fazla konuşma var.kürtaj yasağı. Bu konuda birçok görüş var: dini, sosyal, tıbbi vb. Operasyonun etik tarafına değinmeyeceğiz. Kürtaj nedir? Bu hamileliğin sonlandırılmasıdır. Rusya'da 12 haftaya kadar kürtaj yapılmasına izin verilir. Daha önce, daha az risk olacak ve sonraki hamilelik olasılığı daha az olacaktır. Bu nedenle, altı haftaya kadar tıbbi ve vakumlu kürtajlar yapılmasına izin verilir.Vakum kürtajı

Her şeyden önce, bir test yapmalısınız.gebelik. Pozitif ise, bir jinekolog görmeniz gerekir. Bir kadının hamile olup olmadığını belirleyebilir. Ayrıca, sadece çocuğunu bırakıp bırakmayacağına veya kürtaj yaptırmaya karar verme hakkına sahiptir. Kimsenin hamileliği kesmeye zorlama hakkına sahip olmadığını hatırlamaya değer. Ebeveyn yok, koca yok, doktor yok. Genellikle, son tarih izin verirse, çözüm hakkında düşünmek için zaman verin. İstisnai durumlarda, tedavi günü cerrahi veya vakum kürtajı yapılır.

Vakum kürtaj yorumlarProsedür ("vakum") yerel olarak yürütülüranestezi. Bir kadının isteği üzerine genel anestezi yapılabilir. İkinci seçenekle, hasta hastanede daha uzun kalmak zorunda kalacak. Bu, bu durumda anestetiklerin bedeni daha uzun bırakması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Ameliyattan önce bir kadına iki tablet verilir. Birincisi serviksin gevşetilmesini hedefliyor. İkincisi uterusun kasılmalarına neden olur. Sonra özel bir araç vajinasını genişletir ve fetal yumurta bir vakumla çıkarılır. Prosedür lokal anestezi altında gerçekleştirilirse, bulantı ve baş dönmesi gibi terleme de artabilir. Doktor, silinmiş içeriği dikkatle inceler. Şüpheleri varsa, o zaman o ek olarak uterus boşluğunu temizler. Tamamlandığında, hasta gözlem için bir hastaneye konur. Bu olası komplikasyonların hızlı bir şekilde izlenmesi için gereklidir.

Vakum kürtajı yapmak çok kolay. Sonuçlar daha ağır olabilir. Tüm manipülasyonlar körü körüne yapıldığından, rahim içinde bir fetal yumurta bırakma riski vardır. Ve bu inflamasyona ve sepsisin gelişimine yol açar. Bu nedenle, tamamlandıktan sonra, bir ultrason sahip olmak önemlidir. Başka bir olası komplikasyon hormonal arka planın ihlalidir. Konsepsiyon sırasında vücudun yeniden düzenlenmesi ve fetüsün yataklanması için hazırlık başladığından beri, hem ilaç, cerrahi, hem de vakum kürtaj bu süreci bozar. Olumsuz bir sonuçla, her şey infertilite ile bitebilir. Karında akıntı ve orta derecede ağrı olabilir.Aşı kürtaj sonuçları

Harcamadan önce ne yapman gerekiyor?vakum kürtaj? Klinik hakkında yorumlar okuyun. Skimp yapmayın. Nasıl müdahale edeceğiniz, sağlığınıza bağlıdır. Özellikle çocuk sahibi olma fırsatı. Bir hata, ve sonsuza dek sonuçsuz kalırsın. Bu yüzden doktor ve hastane seçimini ihmal etmeyin. Ve hatırlayın, daha önce kürtaj, daha az bedenin sonuçları.

Hem cerrahi hem de vakumlu düşükler negatiftirKadınların sağlığını etkiler, ancak ikincisi daha az travmatik olarak kabul edilir. Metal aletler kullanmaz (curette hariç). Bu nedenle, endometriyumun aşırı temizlenmesi tehlikesi sıfıra düşmektedir. Ve bu, gelecekte küçük düşürme riskinin düşük olduğu anlamına gelir.

İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 2019

İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 2019

Related news

 • İşitme duyusuna iyi gelen besinler
 • Çaylı Kek Yapılışı
 • Kocaeli Bilim Merkezi’nden Köy Okullarına Bilim Eğitimi
 • Rüya, rüyada deniz
 • Kat maskeleri ve Katar bayrağı. Resmi sembollerin tanımı ve anlamı

 • İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 56

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir


  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 47

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 100

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 61

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 38

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 90

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 95

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 69

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 84

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 99

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 53

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 58

  İstenmeyen gebelik: cerrahi ve vakum kürtajı daha güvenli midir 37