İnsanın manevi dünyası

İnsanın manevi dünyası

Popüler arama motorlarından birine bakarsanızSistemler, İnternet kullanıcılarının ne sıklıkla bir kişinin manevi dünyası hakkında bir soru sordukları, bu konunun ne kadar önemli olduğu bile şaşırtıcıdır. Daha basit görünebilir: dini “ruhani papazlara” dönüp bunlardan gelen tüm cevapları almak yeterlidir. Ah, birileri ve bu insanların "insanın manevi dünyası" teriminin ardında yatan şeyleri bilmeleri gerekiyor. Ne yazık ki, materyal olmayan bir şey söz konusu olduğunda, o kadar basit değil ...

Asıl sorun şu ana kadar ki“insanın manevi dünyası” kavramının açık bir tanımı yoktur. Sonuç olarak, her kişinin gelecekteki yorumlanmasında ona en yakın kendisi için seçer ve ona sopa. Beni önerelim: çoğu zaman birbiriyle çelişen çeşitli, o konu olamayacak kadar çok yönlüdür kabul çünkü orada, manevi dünyanın ne olduğu sorusu üzerine bakış açılarının çerçevesinin bir çeşit "sıkışmış". Still Pascal, bilgimizin bir sonu olmadığını, çünkü çalışılan her şeyin sonsuz olduğunu söyledi.

Tüm yorumlar şartlı olarak ikiye ayrılabilirBüyük kategoriler: idealist ve materyalist. Birincisine göre, manevi dünya, maddi dünyanın ötesinde nesnel olarak var olan ve insandan bağımsız bir çeşit bilinçliliğin tezahürüdür. Din, özellikle, meseleyi bu yönden ele alır. İkinci kategori onu daha yüksek sinirsel aktivitenin tezahürlerinden biri olarak temsil eder, yani hiç kimse yoktur - spiritüel dünya yoktur.

Daha anlaşılır hale getirmek için, ne hakkındadır?Her insanın karşılaştığı basit bir örnek vermek, bir rüya ya da daha doğrusu bir rüyadır. İnsanların en başından beri rüya görmelerine rağmen, bu soruya hala net bir cevap yoktur. Materyalist bilimde, genel olarak bir hayalin, beyin aktivitesinin tezahürlerinden biri olan aklın bir ürünü olduğuna inanılır. Yani, gün içinde bir kişiye (düşünceler de dahil olmak üzere), uykuya daldıktan sonra, uykuya daldıktan sonra başına gelen her şey, beyinde işlenmeye devam eder, çünkü nöronlardaki uyarım hemen ortadan kaybolmaz. Sonuç, alışkın olduğunuz nesneleri, insanları, durumları genellikle tahmin edebileceğiniz bir rüyadır. Bu arada, bu aynı zamanda materyalizmin bakış açısından insanın manevi dünyasının bir parçasıdır. Buna paralel olarak, bir insanın (ruh, eterik beden) maddi olmayan unsuru uyku sırasında bedeni geçici olarak terk edip dünyalar arasında dolaştığını ifade etmek çoğu kez mümkündür. Buna göre, bir kişinin bir rüyada gördüğü her şey gerçek.

Sırayla, bir kişinin manevi kültürügerçekten kişiliğin bir parçası. Belirli bir birey tarafından edinilen davranış normları, ahlaki ilkeler, yasalar, diller, gelenekler, vb. Bilgilerinin bir kümesidir.Genel olarak, hayatın hem kişisel hem de sosyo-sosyal soyut yönlerini içerir. Kısmen, manevi kültür sayesinde, bir kişinin ayrılmaz kişiliği oluşur, varlık ve fiziksel dünya manevi düzlemlerinin biliş arzusu arasında bir denge yaratılır. Sanat ve yaratıcılığı anlama, kendini ifade etme - tüm bunlar manevi kültüre dayanmaktadır.

Bazen, anlaşmayı basitleştirmek için, endikedirbileşenler. Bunlar din, eğitim ve entelektüel kültürü (belirli bir kursla kimlik), (yeni bilgi kavramak ve bunları başkalarıyla paylaşma özelliği), sanat (her kişinin bu yaratıcılık), (ahlaki ve hukuki organik bir toplumda böyle var sağlar temelidir dahil bildirimi bireyler).

Ruhsal kültür birçok bin yıl boyunca oluşmuştur ve kendine özgü tezahürleri kişinin herhangi bir ulusa, kendi kimliğine ait olduğuna bağlıdır.Related news

 • Yıllarca seracılıkta salatalık yetiştiren bir işletme
 • Bireylerin vergi borçlarını TIN ile nasıl öğrenebiliriz
 • 2019’in En Trend Saç Kesim Modelleri
 • Skypeta mesajlar nasıl silinir. Iki yolu
 • Kaşarlı Omlet Videosu

 • İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası


  İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası

  İnsanın manevi dünyası