İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 2019

İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 2019
27.06.2019

İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 15

İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu

Çeşitli yemekler arasında soslar birbirinden ayrı. Bunlar, yeni tonlar ve tatlarla yemek yapmaya başlamanızı sağlayan, özel ve benzersiz kılan çok notalardır.Worcestershire sosuFarklı ustaların bir ve aynı sahip olduğu herkes için bir sır değildir.Aynı yemek farklı şekillerde elde edilir. Ve ana malzemeler ve pişirme yöntemi ile ilgili değil (sonuçta, soğuk atıştırmalıklar bile farklılık gösterecek), yani sosta.

Çeşitliliğe ve ihtişamlara alışkınız.Bu baharatların lezzetleri, süpermarketlerimizin raflarını işgal etti. Ancak hala tamamen ustalaşmış yemek pişirme temsilcileri bulunmamaktadır. Bunlardan biri Worchester sosudur. İngilizce, Worcester diyor, ama bizim için her zamanki transkripsiyonda duracağız.

Yani, Worchester sosu. Nedir ve ne yiyor?

Bu baharatın ortaya çıkış tarihibizim masalarımız. İşte dedikleri şey şu: "Mutluluk olmazdı, ama talihsizlik yardımcı oldu." Hintli expanslar aracılığıyla yaptığı dolaşımlarından bir İngiliz efendisi, midesini fethedemeyeceği bir sos tarifi getirdi.Worcestershire sosu yerine yenirHazırlanan ürün ile konteyner oldumahzeni ve onu unuttum. Ama bir gün, molozlara bakarken, kazara tökezlediler. Namlu dışarı çekildi, basıldı ve içeriğinin olağandışı lezzetli olduğu ortaya çıktı. Bu ve Worcester sosunun zafer alayı başladı. İlk başta, İngiliz malikanelerinin mutfaklarında hoş bir konuk oldu ama giderek daha fazla yeni ülkeyi fethetti.

Rusya'ya da ulaştı. Ancak, eski Sovyet vatandaşları, mutfak lezzetleri mağaza çeşitliliği tarafından şımarık değil, şaşkın: "Bu baharatlı ve oldukça konsantre baharat için ne kullanılmalı?" Cevap çok yakında bulundu. Worchester sosu Sezar salatası vazgeçilmez bir maddedir. İngilizlerin bu şık hediyesi olmadan ünlü kokteyl "Bloody Mary" nin hazırlanmasını hayal etmek imkansızdır. Ama bu, İngiliz arkadaşımızın yeteneklerinin sınırı değil. Çeşitli sebze çorbaları, sıcak atıştırmalıklar, sandviçler ve sandviçlere eklendi. Tatar'da, marine edilmiş balıklarda özellikle etle kombine edilir. Baharatlı domates sosu içmeyi tercih edenler, bu ürünün eklenmesinden memnun kalacaklardır. Birçoğu "Tabasco" tadı hoşuna gitmez ama Worchester sosu bu içecekle çok iyi kombine edilir.

Worcester sosu fiyatı

Yemek hazırlarken hatırlanması gereken tek şey, bu baharat çok konsantre, bu yüzden 2-3 damla kullanmanız gerekiyor. Bölüm büyükse maksimum 5-7.

Birçok ev kadınları tam Worcestershire seçimSos, fiyat, bu arada, mayonez, hardal ve diğer çeşniler için daha fazla değildir. Orijinal ürün Lea & Perrins'ten. Ancak, sadece lezzetlerde uzmanlaşmış mağazalarda bulunabilir. Ancak herhangi bir süpermarkette Heinz'den Worchester sosunu kolayca bulabilirsiniz. Tadında küçük farklılıklar vardır, ama aynı zamanda daha az maliyetlidir.

Ya Worchester sosunu bulamadın? Nasıl değiştirilir? Bu gibi durumlarda, her zaman bize soya sosu tanıdık gelecektir.

İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 2019

İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 2019

Related news

 • Kaldırım plakalarının imalatı teknolojisi - sahne kademesi düzenlemesi
 • Aşıkların En Büyük Birleştiricisi Spagettinin Şekilden Şekile Girmiş Vazgeçilmez 12 Tarifi
 • Çocukların yanında kurban kesilmeli mi
 • Freddyyle 5 gece: bir kukla çizmek nasıl
 • 2019 Küçük Salon Dekorasyonları

 • İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 51

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu


  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 34

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 24

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 22

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 24

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 77

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 39

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 30

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 93

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 83

  İngilizce arkadaşımızla tanışın: Worchester sosu 65