İnanılmaz nane özellikleri 2019

İnanılmaz nane özellikleri 2019 İnanılmaz nane özellikleri

İnanılmaz nane özellikleri

nane- uzun zamandır bir yol bulmuş bir bitkimutfak masalarından ilaca. Mutfakta nane, geniş bir kullanım alanına sahiptir: balık, kuzu, domates, salatalık, baklagiller ile terbiyelenir, hem genç patateslere mükemmel uyum sağlar. Ancak, yemek pişirme içinde çeşitli kullanımlarına rağmen, nane özellikleri hala doğal bir ilaç olarak daha çok takdir edilmektedir. Bu bitkinin yaklaşık 25 türü vardır. Ama tıp sadece tek bir nane kullanır, ki bu da alt türlere sahiptir: İngilizce, asil ve çay nane (hepimiz çay içecekleri için iyi biliyoruz).

Nane bileşimi

En önemlisi nane nane için değerlidir.ve çiçeklenme öncesinde toplanması gereken yapraklar, bu süre zarfında bitkinin karakteristik, kolay anlaşılır bir aroması veren en çok mentol esansiyel yağı içerir. Nane tıbbi özellikleri esas olarak mentol nedeniyle, yapraklarda içeriği yaklaşık% 2.5 ve çiçeklenme yaklaşık% 5 civarındadır. Ayrıca, bitkideki önemli bileşenler limonin, esterler, felandren, jasmin, pinene, mentofuran, piperitondur. Ayrıca nane rosmarinik, askorbik ve kafeik asit, flavonoidler, acı, tanen, karoten ve diğer yararlı maddeler ihtiva eder.

Nane nisandan eylül ayına kadar toplanmalı ve en yararlı olanı, çiçeklenmeden önce toplanan nane yapraklarıdır.

Hastalıkların ve hastalıkların tedavisinde nane yararlı özellikleri,

cilt problemleri ve sadece iyi sağlık için

Özellikleri çok çeşitli olan nane, içeriden ve dışarıdan kabul edilir. Çoğu zaman su infüzyonu veya nane çayı, daha az sıklıkta - alkollü tentürler ve soğurucular kullanın.

Yani, losyonlar ve nane nane sürtünmeHassas, hassas, kolayca iltihaplı ciltler için faydalıdır. Cilt hücrelerini tonize eder, döküntüleri ve kaşıntıyı mükemmel bir şekilde giderir. Böyle bir demleme yapmak için, bir kaşık dolusu kurutulmuş nane yaprağı 200 gram kaynar su ile doldurun, yarım saat boyunca ısrar edin ve süzün. Bu infüzyon, vücudu veya yüzü ovmak için ayrı ayrı kullanılabilir.

Anti-inflamatuar ilaçlar da yaygın olarak bilinirBronşit, farenjit, anjin ve soğuk tedavisinde kullanılmasına izin veren nane özellikleri. Ancak çocuklarda soğuk algınlığı, özellikle bebeklerde, bir çocuğun nazofarenksini mentol ile yağlayamayacağınızı, çünkü bunun zorluğa ve hatta nefes almayı durdurabileceğine dikkat edin. Ayrıca, bazı bebekler (bazen yetişkinler) mentol alerjisi vardır. Soğuk algınlığı nane çayı içmesi tavsiye edildiğinde: kuru bir nane yaprağı çorbası 200 gram kaynar su dökün, 10 dakika bekletin ve içirin. Ancak kalıcı bir öksürükten kurtulmak için nane ile uçucu yağın inhalasyonla birlikte suya eklenmesi gerekir.

Nane iyileştirici özellikleri onun yararınaSindirim sistemi için: mide ve bağırsaklar. Nane infüzyonları ve çaylar gastrit önlenmesi için mide bulantısı ve mide bozuklukları, kusma ile mücadele sindirim, karın ağrısı, uyarmak için kullanılır. Bunun nedeni bitki tükürük ve mide suyu üretimini uyarır. Ama sadece bu nedenle mide yanması için kontrendikedir. Ek olarak, nane içindeki tanenler, bakterilerin bağırsak aktivitesini inhibe ederek, bunun ishalden kurtulmasına yardımcı olur.

Nane mükemmel kalp problemleri ile yardımcı olur vedamarlar: kan damarlarını genişletir, bu sayede özellikle tansiyon, papatya ve kedinin infüzyonu eşit parçalarda karıştırıldığında yüksek tansiyon ve çarpıntılarla savaşmaya yardımcı olur. Ancak bitkinin bu özellikleri, düşük basınç (hipotonik) ile insanlar için güvensiz kılar.

Hala nane baş ağrısı için çok etkilidir. Bu haliyle, migrenin kurtulmak için, tapınaklar, alın ve ense bölgesi Mentha bir yağ (% 10) ovmak gereklidir. Aynı amaçla taze (alnın bağlı) nane yaprakları veya mentol kalem kullanılabilir.

Yatıştırıcı için son derece uygun nanesinir sistemi. Bir yastık kılıfına kuru nane yaprakları koyabilirsiniz, daha çabuk uykuya dalarsınız ve uyku daha sakin ve daha sıkı olur. Ve doğal olarak, hepimizin bildiği gibi, akıl sağlığı için nane ile çay yararlıdır.

Menopoz belirtileri ile, nane suyu, kadınların savaşmasına yardımcı olacaktır.

Oral dezenfeksiyon için başka bir bitki kullanılır.Nane infüzyonları bakterilerle etkili bir şekilde savaştığından, dişeti iltihaplanmasını azalttığından ve nefesi ferahlattığından, boşluklar. Ağzından kötü bir koku alarak, infüzyonla durulayın: bir kaşık nane, 500 gr kaynar su, 2 saat bekletme, filtre dökülür.

Bitkinin anti-enflamatuar ve rahatlatıcı özellikleri bağırsaklar, hıçkırık, hazımsızlık, şişlik o tür kolik, mide ağrısı gibi kramp ve ağrı, için mükemmel bir ilaçtır olun.

Nane içinde bulunan tanenler, bağırsak tahrişine karşı korur, bu da ishallerde kesilmeleri, ülseratif kolit ve spastik kabızlıktan kurtulmak için çok yararlıdır.

Bitkinin acılığı safra kesesini uyarır veKaraciğer, böylece karaciğer temizlemek ve safra kesesinden safra taşları kaldırmak için kullanılır. Nane choleretic özelliği de bilinir (akış ve safranın üretimini teşvik ettiği için).

Nane infüzyonu akne ve dermatit ile savaşmak için kullanılabilir; yağlı parlamayı ortadan kaldıracak ve gözenekleri daraltacaktır. Yüzünü silmek için cildi silebilir veya infüzyonu dondurup buz nanesi zarlarını temizleyebilirler.

Mantarlar (mantarlar) olduğunda, naneyi parmak uçları arasında tuzla öğütmeniz, ardından da, bir saat boyunca parmaklar arasında ezmesi gerekir. Mantar yok olana kadar prosedürü tekrarlayın.

Çayın boğazla iyileştirici özellikleri, konvulsiv kolit, mide asiditesinin artması, bol veya kötü menstruasyona yardımcı olacaktır.

Pankreas performansını artırmak vediyabet karahindiba kökü ile karışım nane yaprak yardımcı :. ezilmiş karahindiba kökü çay kaşığı, 3 çay kaşığı nane yaprakları ile karıştırılır, 5-7 dakika boyunca kaynar su 200 g, döküldü ve filtre edildi, bunun üzerine yarım saat, başlık altında infüze edilir. Yemeklerden önce günde üç defa 1/4 fincan atın.

Elbette, nane iyileştirici özellikleri - tüm hastalıklar için her derde deva, ancak bu bitki sağlığı için mücadelede harika yardımı olarak hizmet verebilir. Kendine iyi bak!

İnanılmaz nane özellikleri 2019

İnanılmaz nane özellikleri 2019

Related news

 • Janusz Wisniewski, Ağdaki yalnızlık: bir özet
 • Muharrem ayında neler yapılır
 • Lesitin ilacı. Talimatlar. tanım
 • Mısırlı Semizotu Salatası Tarifi – Salata Tarifleri
 • Depilasyon için Vit kremi gereksiz tüylerden ve pürüzsüz cildi kurtaracaktır

 • İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri


  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri

  İnanılmaz nane özellikleri