Ilginç hastalıklarIlginç hastalıklar
Ilginç hastalıklar

 

BU KIZIN YAŞI YOK

Brooke Greenberg 76cm boyunda ve 13 kilo. Bir oyuncak bebeğe benzeyen bu küçük kız sizi şaşırtmasın çünkü kendisi tam 16 yaşında.

Brooke’un dört yaşından beri sadece saçları ve tırnakları uzuyor. Büyüme hormonu kesinlikle etki etmiyor ve bilim adamları uzun süreden bu hastalığa çare bulmaya çalışıyor. Ailesi ise artık Brooke’un bir bebek gibi olduğunu kabul etmiş durumda.

 

AĞAÇ ADAM

Kolları, bacakları ve yüzü bir ağaca benzeyen Endonozyalı Dede Kosawa, hastalığıyla tüm dünyada Ağaç Adam olarak tanınıyor. Doktorlar bu hastalığın sebebimi HPV’nin (Human Papilloma virüsü) şekil değiştirmesine bağlıyor. Birkaç ayda bir elleri ve ayaklarını kullanabilmek için ameliyata girmesi gereken Ağaç Adam’ın hastalığına henüz çare bulunmuş değil.

DEV BACAKLI KADIN

Doktorlar Mandy Sellars doğduğu andan itibaren bir şeylerin ters gittiğini anlamıştı. 34 yaşındaki kadının bacakları doğduğu günden beri şaşırtıcı bir biçimde büyüyor. Bugün bacaklarının ağırlığı 95 kilo. Uzmanlar Sellars’ın bu hastalığına çözüm bulmaya çalışırken bazı doktorlara göre bacaklarının genişlemesinin sebebi Proteus Sendromu denilen ve vücutta deformasyona neden olan bir hastalık.

8 BACAKLI KIZ

2005 yılında Hindistan’ın fakir bir köyünde dünyaya gelen küçük kız herkesi şaşırtmayı başardı. Dört kollu ve dört bacaklı olarak dünyaya gelen Lakshmi Tatma, 30 ameliyat geçirdi. Küçük kızın hala geçirmesi gereken ameliyatlar var.

118 GÜN KALBİ OLMADAN YAŞADI

Güney Carolina’da yaşayan D’Zhana Simmons’ın kalbinde bir sorun oluştu ve kalbinin yerine konulacak başka bir kalp bulundu. Ancak yeni kalp düzgün bir şekilde çalışmayınca hayali kabusa dönüştü. Doktorlar bu yeni organı çıkarmak zorunda kaldı, ancak yeni bir kalp olmadığı ve D’Zhana ameliyattan sonra güçsüzleştiği için geçici bir önlem alınması gerekti. 4 ay boyunca iki yapay pompa vücudundaki kan akışını gerçekleştirdi. En sonunda 29 Ekim günü yeni bir kalp nakli yapıldı. Nakil o kadar başarılı oldu ki D’Zhana’ya hemen ertesi günü bir de böbrek nakli yapıldı.

GÖKTEN DÜŞEN ADAM

2007 yIlının Aralık ayında Alcides Moreno ve kardeşi Edgar New York’taki bir gökdelenin 47. katından aşağıya düştü. Kardeşi yaşamını yitirirken 37 yaşındaki Alcides, hayatta kalmayı başardı. Geçirdiği 16 ameliyattan sonra ayağa kalkan Moreno’nun doktorları hastalarının tekrar yürüyebileceğine inanıyorlar.

KALBİ GÖĞSÜNDE ATIYOR

Christopher Wall doğduğu günden itibaren kalbi göğüs boşluğunun dışında atıyor. Doktorlar küçük çocuğun yaşayacağını dahi umut etmezken Wall, 34. doğumgününü kutlamayı başardı. Wall daha 18 aylıkken doktorlar kalbinin yerini değiştirmeye çalıştılar ve tan 15 ameliyat yaptılar. Fakat bunun çok büyük riskler taşıdığı görüldü ve bundan vazgeçilerek kalbin bulunduğu bölüm daha kalın bir deriyle kaplandı.

EN KAPSAMLI YÜZ NAKLİ

5 yıl önce kocası tarafından yüzünden vurulduğunda Connie Culp’tan geriye sadece alt dudağı, çenesi ve göz kapakları kalmıştı. Doktorlar hemen operasyona aldıkları kadına yeni ölmüş bir kadının yüzünü naklettiler. Ameliyat tam 22 saat sürdü. Bu operasyondan sonra Culp, tekrar konuşmaya, koklamaya ve yemek yemeye başladı.

ACIYI HİSSETMİYOR

Acı çekmek her ne kadar kötü bir şey olsa da hiç acı çekmemek bazen kötü sonuçlar da doğurabiliyor. Sinirlerde olan bir sorun nedeniyle acı çekmeyenlerden biri de 8 yaşındaki Gabby Gingras. Bu küçük kızın en büyük sorunu ise acıyı hissetmediği için kendine sürekli zarar vermesi. Daha bebek olduğu dönemde eliyle gözünü çıkartan ve hiçbir acı çekmeyen küçük Gabby’nin ailesi onu kazalardan korumak için birçok önlem almak durumunda kalıyor.

19 YIL SONRA KOMADAN ÇIKTI

Polonyalı Jan Grzebski, 19 yıl boyunca komada kaldı. Uyandığında ise sadece ailesi değil Grzebski de çevresindeki olayların değişimine şaşırdı.

2003 yılında Amerikalı Terry Wallis de 19 yıl sonra komadan çıkmayı başardı.

BU BEBEK İKİ DEFA DOĞDU

Keri ve Chad McCartney bebekleri 6 aylıkken cinsiyetini öğrenmek için doktora gittiklerinde korkunç bir gerçekle karşılaştılar. Greyfurt büyüklüğünde bir tümör fetusu öldürmek üzereydi. Bunun üzerine doktorlar tümörü çıkartmak için bebeğin yüzde 80’ini anne karnından çıkardılar ve tümörü aldıktan sonra bebeği tekrar yerine koydular. 10 hafta sonra küçük bebek ikinci defa dünyaya gelmeyi başardı.

KÜÇÜK DENİZ KIZI

Deniz Kızı Sendromu olarak bilinen ve bir doğum sorunu olan bu hastalıkta bacaklar birbirine yapışık durumdadır. Bu sendromla doğan Shiloh Pepin de onlardan biri. Aynı zamanda Shiloh Pepin’in üreme organları, rektum ve idrar torbası da bulunmuyor.

ANAHTAR GÖZÜNE VE BEYNİNE SAPLANDI

2008 yılında 17 aylık olan Nicholas Holderman evde anahtarların üzerine düştü. Anahtarlardan biri gözünden girerek beynine saplandı. Hemen hastaneye kaldırılan çocuğun beynine saplanan anahtar 30 dakika süren bir ameliyatla çıkarıldı. Mucize eseri çocuğun ne gözünde ne de beyninde hiçbir iz kalmadı.

KAMYON İKİYE AYIRDI

1995 yılında Çinli Peng Shulin’in vücudu bir kamyonun çarpması sonucu ikiye ayrıldı. Bacakları olmayan Shulin yine de yaşamayı başardı ve şu an biyonik bacakları ile vücudunun üst kısmını kullanabiliyor.

DÜNYANIN EN YAŞLI YAPIŞIK İKİZLERİ

57 yaşındaki Ronnie ve Donnie Galyon dünyanın yaşayan en yaşlı ikizleri oldu. Kolları, bacakları, mideleri, ciğerleri ve kalpleri ayrılan ikizlerin tek bir bağırsağı ve tek bir üreme organı bulunuyor.

36 YIL BOYUNCA GÖBEĞİNDE İKİZİNİ TAŞIDI

Sanju Bhagat’ın her zaman dokuz aylık hamile gibi görünen göbeği onu rahatsız etse de 1999 yılına kadar başka bir hastalıktan hastaneye başvurana kadar ne olduğu anlaşılamadı. 36 yaşında doktora gittiğinde ise ilginç gerçekle karşılaştı. Doktorlar bir tümör beklerken ikizinin içinde yaşadığını öğrenen Bhagat’a yapılan operasyonla kardeşi içinden alındı.

Ilginç hastalıklarIlginç hastalıklar

Related news

 • İbrahim Saraçoğlu Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Kür
 • Pastane Usulü Sakallı Poğaça Videosu
 • Memelerinizi Küçülterek Ruh Sağlığınızı Koruma Altına Alın
 • Sivas Usulu Etli Ekmek Tarifi Videosu
 • Meşhur Adana böreği tarifi

 • Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar


  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar

  Ilginç hastalıklar