İletişimsel kültür nedir 2019

İletişimsel kültür nedir 2019 İletişimsel kültür nedir

İletişimsel kültür nedir?

İletişimsel konuşma kültürü insanlara olanak tanıriletişim kurar. İnsan toplumsal bir varlıktır, toplumun dışında yaşayamaz. İletişimci kültürün insanlar arasında bir anlayış yolu olduğu gerçeğinden bahsedelim. Ayrıca temel özelliklerini ve özelliklerini açığa çıkaracağız.

iletişimsel kültür

kriterleri

Konuşma kültürünün iletişimsel yönünü belirleyen bazı parametreler vardır:

 • açıklık derecesi;
 • iletişim için motivasyon varlığı;
 • genel kültür;
 • konuşma ve dil gelişimi.

Öğretmen eğitiminin amacı

Eğitim sadece oluşumu değililetişimsel kültürü değil, aynı zamanda sürekli gelişmesini de sağlamaktadır. Doğru iletişim biçimlerini üretebilen bir kişiyi eğitmek, modern okulun ana görevidir.

konuşmacı iletişim kültürü

Amaca ulaşmak için yollar

Görevin üstesinden gelmek için,eğitimler için özel durumlar geliştirilmiş, okul çocuklarının okul dışı birlikleri oluşturulmuştur. kişilerarası, işletme, yansıtıcı diyalog aktivitesini artırır sürecinde öğrenciler ile ders dışı çalışma biçimleri bulmaya çalışırken, kültürün ne kadar önemli iletişimsel yönünü bilerek Öğretmenler,.

iletişim kültürü oluşumu

Ergenlikte İletişimin Özgüllüğü

Bu çağdaki iletişimsel iletişim kültürü önemli farklılıklar göstermektedir. Ergenler akranlarıyla liderlik eder.

Bu yaşta, iletişimsel ve örgütsel kişisel niteliklerin geliştirilmesi üzerinde çalışmak önemlidir.

Okul çocuklarının iletişim gereksinimi artar ancak becerileri yok. Genç insanlar arasında bir ilişki kültürünü ortaya koymak için iletişimsel bir kültür geliştirmek bu kadar önemlidir.

Bağımsız bir sosyolojik soruların cevaplanmasıÇalışmalar, katılımcılar iletişim kurallarına ilişkin bilgisizlik olduğunu belirtiyorlar. Üst düzey öğrenciler tam bir diyalog kuramaz, diğer kişilerin ifadelerini analiz edemez.

Anlayışlarında iletişim kültürüonlara ait olmayan daha yüksek bir zihin. Benzer sonuçlar, okul çocuklarında iletişimsel becerilerin oluşumu ile ilişkili ciddi bir problem olduğunu göstermektedir.

kültürün iletişimsel yönü

Araştırma problemleri

Kişilerarası iletişim ile ilgili sorularbirçok tanınmış psikolog tarafından ele alındı. EP Ilyin, VA Goryanina, psikolojik araştırmalarında, okulun iletişim kültürünü öğrenmesini engelleyen etken grupları belirlemeyi denedi.

Bilimde "cinsiyet" kavramı ortaya çıktıktan sonra, bilim adamları insan ilişkilerinin doğasını analiz edebildiler, insanlar arasındaki yanlış anlaşılmanın nedenlerini açıkladılar.

Ergenler arasında yaşla birlikte artan cinsiyet farklılıklarını görmezden gelmek imkansızdır.

İletişim kültürü, bireysel özelliklerinizi muhatapa gösterme, göz önünde bulundurulan alandaki pratik ve teorik bilgilerle şaşırtmanın bir yoludur.

"Cinsiyet" terimi ima ederBireyin sosyo-psikolojik parametreleri, sosyal durumu, cinsellik ve cinsiyetle yakından ilişkilidir. Ergenlikte (ontogenezis süresi), çocukluktan ergenliğe geçiş aşaması vardır. Bu yaş bilincin, karşılıklı ilişkilerin, gerçek aktivitede kardinal dönüşümleri varsayar. Sahne, bir kişinin hızlı bir şekilde büyümesiyle karakterize edilir, yayınladığı gibi vücudun oluşumu.

Bir genç için şu anda iletişimkişisel ve psikolojik nitelikler için bir temel olarak kabul edilir. Modern dünyada normal bir iletişim olmadan yaşamanın olanaksız olması nedeniyle, erken çocukluk dönemindeki akranlarla ilişkilerin sanatını öğrenmek önemlidir.

İletişim kültürü, bu iletişimi medeni ve muhataplar için ilginç kılmanın bir yoludur.

konuşma kültürünün iletişimsel yönü

Ergenlerde iletişim türleri

Ergenlerin iletişiminin analizi iki tür iletişim ortaya koymuştur: rol ve kişilerarası.

İlk seçenek farklı etkinlikleri içerir. Kişilerarası iletişim, ana faaliyete ek olarak diğer insanlarla etkileşimdir.

Iletişim türleri

Psikolog A.M. Mudrykov, okul çağındaki dört iletişim grubunu şöyle özetledi:

 • ilkokul dahil olmak üzere çocuklar;
 • ergenlik. Kızlar için bu sınıf 3-6, erkekler için - 7-8 derece;
 • geçiş dönemi (9-10 yaş grubu);
 • genç (10-11 sınıfı).

Bazı okullarda (temelde kızlarda), genç tipi ilkokulda bile gösterilir, 7-8 sınıfa kalır. Bu sırada iletişimsel iletişim ön plana çıkıyor.

Çocuklar için 5-6 sınıf arkadaşlarına kadar iseakrabalar, daha sonra 7-8 sınıfında, dikkat akranlarına odaklanır. Gençler, sınıf arkadaşlarıyla birlikte olma eğilimi gösterirken, ebeveynleri ile iletişim kurma olasılıkları daha azdır.

Bu dönemde iletişim, arkadaşça ve rahatça bölünmüştür. Ergenlerin konuşmalarında ayrı bir yer, cinsel meselelere verilir.

Bu tür bilgi alışverişinde, gruplar cinsiyete göre ayrılır. Çocuklar bu tür meseleleri adil seksten çok daha sonra tartışırlar.

Psikologlar, farklı cinsiyetlerin ergen iletişiminin izolasyonunu, erkek ve kızların konuyla ilgili önemli farklılıklara sahip olduğu gerçeğini açıklar. Yavaş yavaş bir geçiş formu vardır.

Bu zamanda düzgünsüzlük vardıErkek ve kızların zihinsel ve fiziksel gelişimi. Bu arka plana karşı, gençler utangaç davranışı altında maskelemeye çalışan utangaçlık, artmaktadır.

Yeterince gelişmemiş bir iletişim kültürü, ergenlerin psikolojik durumunu olumsuz yönde etkileyen yetişkinler ve akranlarıyla normal olarak iletişim kurmasına izin vermez.

Akranlar ile çatışmalar var, sorunlarEbeveynlerle iletişim. Davranışsal modellerde keskin bir değişime neden olan bir iletişim kültürünün olmaması, ergenlerin istikrarsız duygusallığını kışkırtır.

Yetişkinler ile konuşmaya çalışıyorumKendi "ben", ergenler sürekli çatışmalara neden olurlar. Konuşmacı konuşmaları yoktur ve çoğu zaman bu iletişimsel beceriyi anlamaya çalışmamaktadırlar. Ebeveynlerle gizli iletişim kurma eğilimi kızlarda daha belirgindir, onlar, kişilerarası iletişim tekniğine hakim olan erkeklerden çok daha hızlıdır.

iletişim kültürünün gelişimi

Genç jargon

Bu fenomen psikoloğu, çok katmanlıbuna dayanarak, bu çağın diğer çocukları tarafından kullanılan bir dizi ifade ve sözcüktür. Argoda yaygın kelimeler, küfür sözcükleri ve özel ifadeler grubu vardır.

Kızlar ve erkekler arasında düzenli veYoğun iletişim, dostça gizli ilişkilerin önceliği. Bu sırada öğretmenlerin öğrencilerine iletişimsel iletişim kültürünü öğrenmelerine yardımcı olması gerekiyordu.

Mentor genç insanlara yardım etmek arzusu kamusal hayatta aktivitesine bağlıdır, kendini gerçekleştirme olasılığı, sosyal çevreye uyum ve hatta kişisel mutluluk.

iletişimsel iletişim kültürü

Sonuç

Herhangi bir iletişim, iletişimi içerir. Yazılı ve sözlü konuşma olmaksızın imkansızdır. Yetişkinler, konuşmaları gereken, iletişim becerilerini geliştiren gençler için durumlar yaratmalıdır.

İkinci nesil federal eğitim standartları çerçevesinde kullanılan işbirliği teknolojisi, eğitim motivasyonunun yaratılmasını gerektirir.

Böyle bir yaklaşım, bilişsel ilginin uyarılmasını, becerilerini bağımsız olarak değerlendirme isteğini, diğer insanlarla iletişim sistemlerini geliştirmeyi garanti eder.

Müfredat dışı projelerde gruplar halinde çalışmak,Çocuklar ortaklıklar kurar, liderlik eğilimleri oluştururlar. Ortaokulda eğitim sırasında oluşan iletişimsel nitelikler, çocuğun zorlu yaşam koşullarıyla başa çıkmasına yardımcı olacaktır. Okul çocuklarının iletişim kültürünün gelişimi, modern eğitimcilere yönelik öncelikli bir görevdir.

İletişimsel kültür nedir 2019

İletişimsel kültür nedir 2019

Related news

 • Bir çağrı için iPhoneda nasıl şarkı yerleştirilir. Talimatlar
 • Havuz keyfi öldürüyordu
 • Fıstıklı Kuş Üzümlü Pilav Tarifi
 • Yoğurtlu Şehriye Çorbası Tarifi
 • Kızartma İçli Köfte Tarifi – Köfte Tarifleri

 • İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir


  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir

  İletişimsel kültür nedir